CMC Finals

5/17/03

Hand times

Girls 100 Meter Dash Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims	H#
Preliminaries
	1	Leonhardt, Kinyatta	 12	St. Vincent	12.33	q	1
	2	O'Connor, Michaela	 10	St. Vincent	12.92	q	3
	3	Cowden, Courtney	 11	Upper Lake	13.07	q	3
	4	Shannon, Malia	  9	Kelseyville	13.11	q	4
	5	Davis, Ellie	 12	Lower Lake	13.32	q	4
	6	Salmina, Jamie	 11	Kelseyville	13.36	q	2
	7	Kamoroff, Julia	 11	Willits	13.63	q	1
	8	Graves, Sensi	  9	Leggett	13.94	q	4
	9	Pierce, Andrea	  9	Deep Valley Christian	14.01	1
	10	Meyer, Scarlet	 10	Anderson Valley	14.42	2
	11	Scuderi, Nicole	  9	Kelseyville	14.43	2
	12	Stanley, Amanda	  9	Upper Lake	14.47	3
	13	Gondolfi, Kayla	 10	Clear Lake	14.52	4
	14	Burby, Ashley	 11	Cloverdale	14.80	2
	14	Olsen, Jessica	 10	Fort Bragg	14.80	1
	16	Heims, Ally	 11	Fort Bragg	14.86	2
	17	Guerrero, Lupita	 10	Anderson Valley	14.87	4
	18	Mayer, Elizabeth	 11	Clear Lake	15.00	3
	19	Ponce, Belen	  9	St.Helena	15.09	3
	20	Ceci, Ashley	  9	Leggett	15.32	4
	21	Wells, Michelle	 10	Upper Lake	15.34	1
	22	Bogner, Jamie	 11	Cloverdale	15.37	2
	23	Sayre, Codie	 11	Cloverdale	15.72	4
	24	Cook, Lisa	  9	Santa Rosa Christian	15.93	3
	25	Madero, Edith	  9	St. Vincent	16.01	4
	26	Nowinsky, Joanna	  9	Lower Lake	16.14	1
	27	Hilt, Torie	 11	Fort Bragg	16.51	2
	28	Williams, Krystal	 10	Potter Valley	17.40	3
	29	Chau, Wai	 11	Santa Rosa Christian	17.51	1
	30	Rameriz, Kari	 11	Potter Valley	18.59	3

Girls 100 Meter Dash Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Leonhardt, Kinyatta	 12	St. Vincent	12.88	10
	2	Shannon, Malia	  9	Kelseyville	13.30	8
	3	O'Connor, Michaela	 10	St. Vincent	13.37	6
	4	Cowden, Courtney	 11	Upper Lake	13.61	4
	5	Salmina, Jamie	 11	Kelseyville	13.64	2
	6	Davis, Ellie	 12	Lower Lake	13.77	1
	7	Graves, Sensi	  9	Leggett	14.00
	8	Kamoroff, Julia	 11	Willits	14.21

Girls 200 Meter Dash Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims	H#
Preliminaries
	1	Leonhardt, Kinyatta	 12	St. Vincent	26.08	q	1
	2	Davis, Ellie	 12	Lower Lake	27.64	q	2
	3	Cowden, Courtney	 11	Upper Lake	27.92	q	3
	4	Zapata, Sandra	 10	Kelseyville	27.98	q	3
	5	Walker, Janelle	 11	St. Vincent	28.54	q	5
	6	Ellis, Stephanie	 11	Upper Lake	28.66	q	4
	7	Shephard, Ashley	  9	Willits	28.74	q	1
	8	Kamoroff, Julia	 11	Willits	29.05	q	1
	9	Graves, Sensi	  9	Leggett	29.85	5
	10	Rameriz, Kari	 11	Potter Valley	30.01	1
	11	Enriquez, Ivania	 11	Lower Lake	30.17	4
	12	Dowdle, Sarah	 11	St.Helena	30.46	2
	13	Scuderi, Nicole	  9	Kelseyville	30.56	2
	14	Gondolfi, Kayla	 10	Clear Lake	31.50	5
	15	Favela, Michelle	 10	Anderson Valley	31.59	5
	16	Hanzlik, Chelsea	  9	Fort Bragg	32.14	5
	17	Ponce, Belen	  9	St.Helena	32.30	4
	18	Ruiz, Sandra	  9	Lower Lake	32.60	2
	19	Wells, Michelle	 10	Upper Lake	33.33	1
	20	Madero, Edith	  9	St. Vincent	34.35	3
	21	Chau, Wai	 11	Santa Rosa Christian	38.86	5
	22	Williams, Krystal	 10	Potter Valley	40.12	5

Girls 200 Meter Dash Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Leonhardt, Kinyatta	 12	St. Vincent	26.58	10
	2	Cowden, Courtney	 11	Upper Lake	27.58	8
	3	Davis, Ellie	 12	Lower Lake	27.59	6
	4	Zapata, Sandra	 10	Kelseyville	28.08	4
	5	Ellis, Stephanie	 11	Upper Lake	28.22	2
	6	Walker, Janelle	 11	St. Vincent	28.60	1
	7	Shephard, Ashley	  9	Willits	28.99
	8	Kamoroff, Julia	 11	Willits	29.07

Girls 400 Meter Run Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	H#	Points
	1	Leonhardt, Kinyatta	 12	St. Vincent	1:01.20	1	10
	2	O'Connor, Michaela	 10	St. Vincent	1:03.20	1	8
	3	Dalbey, Tyler	 10	St. Vincent	1:04.00	1	6
	4	Solomon, Olivia	 11	Kelseyville	1:04.40	1	4
	5	Walker, Janelle	 11	St. Vincent	1:05.47	1	2
	6	Shephard, Ashley	  9	Willits	1:05.70	1	1
	7	Zapata, Sandra	 10	Kelseyville	1:06.06	2
	8	Enriquez, Ivania	 11	Lower Lake	1:09.17	2
	9	Davis, Katie	 12	Lower Lake	1:09.18	1
	10	Sepich, Kelly	 10	St. Vincent	1:11.30	2
	11	Caldwell, Stephanie	  9	Santa Rosa Christian	1:16.32	3
	12	Ruiz, Sandra	  9	Lower Lake	1:17.33	3
	13	Avila, Mirella	 11	Kelseyville	1:24.51	3
	14	Schaefer, Emily	 10	Kelseyville	1:26.33	2

Girls 800 Meter Run Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
	1	Keithly, Jennifer	 11	Kelseyville	2:30.82	10
	2	Pilkington, Caitlyn	 10	St. Vincent	2:36.05	8
	3	Schlosser, Ayla	 10	Mendocino	2:43.89	6
	4	Zalusky, Sarah	 10	Kelseyville	2:44.71	4
	5	Waldman, Cheyenne	  9	Willits	2:45.55	2
	6	Endoso, Rachel	 10	St. Vincent	2:48.73	1
	7	Siragusa, Gabi	  9	St. Vincent	2:49.86
	8	Hughes, Sarah	 10	Willits	2:54.29
	9	Black, Chelsea	  9	Kelseyville	3:03.98
	10	Ferrario, Rina	  9	Kelseyville	3:15.13
	11	Ruiz, Sandra	  9	Lower Lake	3:20.03
	12	Raynor, Becky	 10	Santa Rosa Christian	3:21.19
	13	Collins, Megan	 11	Cloverdale	3:21.49
	14	Karpinski, Melody	  9	Santa Rosa Christian	4:27.62

Girls 1600 Meter Run Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
	1	Pilkington, Caitlyn	 10	St. Vincent	5:44.62	10
	2	Keithly, Jennifer	 11	Kelseyville	5:47.05	8
	3	Carleton, Tama	 10	Mendocino	5:47.88	6
	4	Siragusa, Gabi	  9	St. Vincent	5:51.63	4
	5	Zalusky, Sarah	 10	Kelseyville	5:53.49	2
	6	Brasfield, Laura	 11	Fort Bragg	6:00.31	1
	7	Hughes, Sarah	 10	Willits	6:04.45
	8	Stenberg, Meredith	 12	Fort Bragg	6:06.65
	9	Hirschfield, Leslie	 11	Santa Rosa Christian	6:10.13
	10	Waldman, Cheyenne	  9	Willits	6:10.61
	11	Stockman, Carly	 11	Kelseyville	6:13.34
	12	Clark, Sarah	 10	St.Helena	6:13.95
	13	Davis, Raeann	  9	Willits	6:22.47
	14	Black, Chelsea	  9	Kelseyville	6:25.48
	15	Guinn, Tiffany	  9	Upper Lake	6:32.67
	16	Raynor, Becky	 10	Santa Rosa Christian	6:49.77
	17	Benjamin, Christine	 10	St. Vincent	6:52.37
	18	Johns, Amanda	 10	Kelseyville	6:58.07
	19	Schafer, Soquel	  9	Anderson Valley	6:58.41
	20	Martinez, Ariana	 10	Lower Lake	7:01.72
	21	Collins, Megan	 11	Cloverdale	7:04.81
	22	Cortez, Rosa	 12	Kelseyville	7:07.60
	23	Ferrario, Rina	  9	Kelseyville	7:24.82
	24	Hartwig, Melissa	 10	Kelseyville	7:27.11
	25	Karpinski, Melody	  9	Santa Rosa Christian	9:50.97

Girls 3200 Meter Run Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
	1	Pilkington, Caitlyn	 10	St. Vincent	12:51.62	10
	2	Carleton, Tama	 10	Mendocino	13:01.66	8
	3	Siragusa, Gabi	  9	St. Vincent	13:26.18	6
	4	Brasfield, Laura	 11	Fort Bragg	13:32.67	4
	5	Stenberg, Meredith	 12	Fort Bragg	13:36.19	2
	6	Clark, Sarah	 10	St.Helena	13:40.40	1
	7	Stockman, Carly	 11	Kelseyville	14:01.06
	8	Waldman, Cheyenne	  9	Willits	14:03.70
	9	Hirschfield, Leslie	 11	Santa Rosa Christian	14:22.47
	10	Hughes, Sarah	 10	Willits	14:27.99
	11	Davis, Raeann	  9	Willits	14:56.55
	12	Cortez, Rosa	 12	Kelseyville	15:44.47
	13	Martinez, Ariana	 10	Lower Lake	15:56.51
	14	Hartwig, Melissa	 10	Kelseyville	16:34.51
	15	Raynor, Becky	 10	Santa Rosa Christian	17:16.97
	16	Collins, Megan	 11	Cloverdale	17:43.48
	17	Karpinski, Melody	  9	Santa Rosa Christian	20:44.83

Girls 100 Meter Hurdles Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims	H#
Preliminaries
	1	Tkachenko, Natalie	 12	Kelseyville	17.02	q	1
	2	Rodrigues, Meghan	 10	Kelseyville	17.22	q	2
	3	Schaerges, Kim	 11	Kelseyville	17.84	q	2
	4	Duvardo, Meredith	 12	Santa Rosa Christian	17.93	q	3
	5	Amaya, Rachel	  9	St.Helena	18.94	q	1
	6	Swiger, Monica	 11	Kelseyville	19.67	q	2
	7	Shouse, Holly	 11	Cloverdale	20.10	q	3
	8	Sayre, Codie	 11	Cloverdale	20.24	q	3
	9	Dalbey, Tyler	 10	St. Vincent	20.66	3
	10	Kidd, Natalie	 10	Santa Rosa Christian	20.68	2
	11	Anderson, Christina	  9	St.Helena	21.02	2
	12	Keenan, Erin	 11	Kelseyville	21.46	1
	13	Wise, Jamie	 12	Willits	21.89	3
	14	Michul, Annie	  9	St.Helena	21.93	1
	15	Kamoroff, Julia	 11	Willits	22.12	3
	16	Goldstein, Miriam	 11	Santa Rosa Christian	24.37	1

Girls 100 Meter Hurdles Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Tkachenko, Natalie	 12	Kelseyville	17.05	10
	2	Rodrigues, Meghan	 10	Kelseyville	17.22	8
	3	Duvardo, Meredith	 12	Santa Rosa Christian	18.07	6
	4	Amaya, Rachel	  9	St.Helena	18.36	4
	5	Swiger, Monica	 11	Kelseyville	19.52	2
	6	Shouse, Holly	 11	Cloverdale	20.14	1
	7	Sayre, Codie	 11	Cloverdale	20.57

Girls 300 Meter Hurdles Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	H#	Points
	1	Shephard, Ashley	  9	Willits	49.12	1	10
	2	Dalbey, Tyler	 10	St. Vincent	50.42	1	8
	3	Foster, Erin	  9	St. Vincent	51.69	1	6
	4	Rodrigues, Meghan	 10	Kelseyville	53.07	1	4
	5	Schaerges, Kim	 11	Kelseyville	53.21	1	2
	6	Collins, Leah	 11	Anderson Valley	53.53	1	1
	7	Duvardo, Meredith	 12	Santa Rosa Christian	54.32	1
	8	Perkins, Wanda	 11	Lower Lake	54.41	1
	9	Chao, Yern	 11	Upper Lake	56.16	2
	10	Shouse, Holly	 11	Cloverdale	56.67	2
	11	Wise, Jamie	 12	Willits	57.24	3
	12	Tkachenko, Natalie	 12	Kelseyville	58.63	2
	13	Michul, Annie	  9	St.Helena	59.94	3
	14	Amaya, Rachel	  9	St.Helena	59.98	3
	15	Kidd, Natalie	 10	Santa Rosa Christian	1:00.04	2
	16	Sayre, Codie	 11	Cloverdale	1:01.67	2
	17	Caldwell, Stephanie	  9	Santa Rosa Christian	1:05.62	4
	18	Johns, Amanda	 10	Kelseyville	1:05.76	4
	19	Raynor, Becky	 10	Santa Rosa Christian	1:07.66	4
	20	Wells, Michelle	 10	Upper Lake	1:10.00	3

Girls 4x100 Meter Relay Varsity Girls
	Team	Relay	Finals	H#	Points
	1	St. Vincent	    A	51.28	1	10
	1) Walker, Janelle 11	2) Foster, Erin 9	3) O'Connor, Michaela 10	4) Leonhardt, Kinyatta 12
	2	Kelseyville	    A	52.81	1	8
	1) Salmina, Jamie 11	2) Rodrigues, Meghan 10	3) Tkachenko, Natalie 12	4) Shannon, Malia 9
	3	Upper Lake	    A	54.43	1	6
	1) Stanley, Amanda 9	2) Ellis, Stephanie 11	3) Chao, Yern 11	4) Cowden, Courtney 11
	4	Anderson Valley	    A	56.79	1	4
	1) Meyer, Scarlet 10	2) Collins, Leah 11	3) Favela, Michelle 10	4) Perez, Itcia 12
	5	Cloverdale	    A	1:00.04	2	2
	1) Bogner, Jamie 11	2) Burby, Ashley 11	3) Sayre, Codie 11	4) Shouse, Holly 11
	6	Santa Rosa Christian	    A	1:01.13	2	1
	1) Caldwell, Stephanie 9	2) Duvardo, Meredith 12	3) Seeley, Greice 11	4) Dinglasan, Janice 12


Girls 4x400 Meter Relay Varsity Girls
	Team	Relay	Finals	H#	Points
	1	Kelseyville	    A	4:27.21	1	10
	1) Zapata, Sandra 10	2) Keithly, Jennifer 11	3) Zalusky, Sarah 10	4) Solomon, Olivia 11
	2	St. Vincent	    A	4:27.82	1	8
	1) Dalbey, Tyler 10	2) O'Connor, Michaela 10	3) Pilkington, Caitlyn 10	4) Sepich, Kelly 10
	3	Upper Lake	    A	4:39.43	1	6
	1) Guinn, Tiffany 9	2) Chao, Yern 11	3) Ellis, Stephanie 11	4) Cowden, Courtney 11
	4	Lower Lake	    A	4:41.92	1	4
	1) Davis, Ellie 12	2) Davis, Katie 12	3) McMullen, Michelle 11	4) Perkins, Wanda 11
	5	Willits	    A	4:58.90	1	2
	1) Davis, Raeann 9	2) Hughes, Sarah 10	3) Shephard, Ashley 9	4) Waldman, Cheyenne 9

Girls High Jump Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
	1	Endoso, Rachel	 10	St. Vincent	J4-09.50	10
	2	Andre, Bethany	 11	Kelseyville	J4-08.00	8
	3	Anderson, Christina	  9	St.Helena	J4-08.00	6
	4	Crane, Natalie	 10	St. Vincent	J4-06.00	2
	5	Schaerges, Kim	 11	Kelseyville	J4-06.00	1
	6	Wilson, Jaymie	 11	Kelseyville	J4-06.00	4
	7	Siragusa, Gabi	  9	St. Vincent	4-04.00
	8	Caldwell, Stephanie	  9	Santa Rosa Christian	4-02.00
	9	Keenan, Erin	 11	Kelseyville	4-00.00

Girls Pole Vault Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points

	1	Holmes, Kyla	 12	Clear Lake	7-06.00	10
	2	Seeley, Greice	 11	Santa Rosa Christian	7-00.00	7
	2	Schaerges, Kim	 11	Kelseyville	7-00.00	7
	4	Hirschfield, Leslie	 11	Santa Rosa Christian	6-06.00	3
	4	Davis, Raeann	  9	Willits	6-06.00	3
	6	Stanley, Jenna	 12	Fort Bragg	6-00.00	1

Girls Long Jump Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims
Preliminaries
	1	Davis, Katie	 12	Lower Lake	14-08.50	q
	2	Foster, Erin	  9	St. Vincent	14-06.75	q
	3	Wilson, Jaymie	 11	Kelseyville	14-02.25	q
	4	Dowdle, Sarah	 11	St.Helena	13-05.75	q
	5	Walker, Janelle	 11	St. Vincent	13-05.50	q
	6	Olsen, Jessica	 10	Fort Bragg	13-02.00	q
	7	Scuderi, Nicole	  9	Kelseyville	13-01.25	q
	8	Chao, Yern	 11	Upper Lake	13-00.00	q
	9	Williams, Danita	  9	Lower Lake	12-10.00	q
	9	Albright, Brittany	 12	Deep Valley Christian	12-10.00	q
	11	Solomon, Olivia	 11	Kelseyville	12-09.25
	12	Pierce, Andrea	  9	Deep Valley Christian	12-08.50
	13	Stanley, Amanda	  9	Upper Lake	12-07.50
	14	Goldstein, Miriam	 11	Santa Rosa Christian	12-03.75
	15	Anderson, Christina	  9	St.Helena	12-03.50

Girls Long Jump Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Foster, Erin	  9	St. Vincent	16-00.75	10
	2	Davis, Katie	 12	Lower Lake	14-08.50	8
	3	Wilson, Jaymie	 11	Kelseyville	14-03.00	6
	4	Walker, Janelle	 11	St. Vincent	13-10.00	4
	5	Albright, Brittany	 12	Deep Valley Christian	13-09.75	2
	6	Dowdle, Sarah	 11	St.Helena	13-09.25	1
	7	Scuderi, Nicole	  9	Kelseyville	13-07.00
	8	Williams, Danita	  9	Lower Lake	13-03.50
	9	Olsen, Jessica	 10	Fort Bragg	13-02.00
	10	Chao, Yern	 11	Upper Lake	13-00.00

Girls Triple Jump Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims
Preliminaries
	1	Foster, Erin	  9	St. Vincent	31-11.00	q
	2	Wilson, Jaymie	 11	Kelseyville	30-01.50	q
	3	Perkins, Wanda	 11	Lower Lake	29-01.75	q
	4	Duvardo, Meredith	 12	Santa Rosa Christian	29-00.25	q
	5	Tkachenko, Natalie	 12	Kelseyville	28-10.00	q
	6	Solomon, Olivia	 11	Kelseyville	28-02.00	q
	7	Amaya, Rachel	  9	St.Helena	27-00.75	q
	8	Hirschfield, Leslie	 11	Santa Rosa Christian	26-09.75	q
	9	Olsen, Jessica	 10	Fort Bragg	26-09.00	q
	10	Williams, Danita	  9	Lower Lake	26-02.50
	11	Storni, Luana	 10	Upper Lake	25-06.25
	12	Moore, Shannon	 11	Clear Lake	25-05.00
	13	Goldstein, Miriam	 11	Santa Rosa Christian	24-11.00

Girls Triple Jump Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Foster, Erin	  9	St. Vincent	31-11.00	10
	2	Wilson, Jaymie	 11	Kelseyville	30-01.50	8
	3	Tkachenko, Natalie	 12	Kelseyville	29-04.25	6
	4	Perkins, Wanda	 11	Lower Lake	29-01.75	4
	5	Duvardo, Meredith	 12	Santa Rosa Christian	29-00.25	2
	6	Solomon, Olivia	 11	Kelseyville	28-02.00	1
	7	Hirschfield, Leslie	 11	Santa Rosa Christian	27-03.25
	8	Amaya, Rachel	  9	St.Helena	27-00.75
	9	Olsen, Jessica	 10	Fort Bragg	26-09.00

Girls Shot Put Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims
Preliminaries
	1	Dinglasan, Janice	 12	Santa Rosa Christian	29-01.75	q
	2	Burger, Emilie	 11	St.Helena	29-01.50	q
	3	Dowdle, Sarah	 11	St.Helena	29-01.00	q
	4	Julius, Jen	 10	Willits	28-01.00	q
	5	Andre, Bethany	 11	Kelseyville	28-00.00	q
	6	Doolittle, Emily	 11	St. Vincent	26-06.00	q
	7	Ceci, Ashley	  9	Leggett	26-00.50	q
	8	Villalba, Stephanie	 11	Lower Lake	24-10.50	q
	9	Summit, Laura	 12	Deep Valley Christian	24-10.25	q
	10	Sepich, Kelly	 10	St. Vincent	22-11.00
	11	Lacy, Roz	 10	Lower Lake	20-10.25

Girls Shot Put Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Dowdle, Sarah	 11	St.Helena	29-06.00	10
	2	Dinglasan, Janice	 12	Santa Rosa Christian	29-01.75	8
	3	Burger, Emilie	 11	St.Helena	29-01.50	6
	4	Doolittle, Emily	 11	St. Vincent	28-01.25	4
	5	Julius, Jen	 10	Willits	28-01.00	2
	6	Andre, Bethany	 11	Kelseyville	28-00.00	1
	7	Ceci, Ashley	  9	Leggett	26-00.50
	8	Villalba, Stephanie	 11	Lower Lake	24-10.50
	9	Summit, Laura	 12	Deep Valley Christian	24-10.25

Girls Discus Throw Varsity Girls
	Name	Yr	School	Prelims
Preliminaries
	1	Summit, Laura	 12	Deep Valley Christian	103-01	q
	2	Garibay, Pilar	 12	St.Helena	91-02	q
	3	Burger, Emilie	 11	St.Helena	78-07.50	q
	4	Villalba, Stephanie	 11	Lower Lake	77-09.50	q
	5	Julius, Jen	 10	Willits	76-00.50	q
	6	Keithly, Jennifer	 11	Kelseyville	75-05	q
	7	Lacy, Roz	 10	Lower Lake	75-04	q
	8	Dinglasan, Janice	 12	Santa Rosa Christian	75-03.50	q
	9	Swiger, Monica	 11	Kelseyville	74-07	q
	10	Jackson, Shelley	 12	Fort Bragg	70-09
	11	Kidd, Natalie	 10	Santa Rosa Christian	64-10
	12	Harwood, Francis	 10	Laytonville	63-09
	13	Doolittle, Emily	 11	St. Vincent	60-06

Girls Discus Throw Varsity Girls
	Name	Yr	School	Finals	Points
Finals
	1	Summit, Laura	 12	Deep Valley Christian	103-01	10
	2	Garibay, Pilar	 12	St.Helena	91-02	8
	3	Keithly, Jennifer	 11	Kelseyville	89-00	6
	4	Lacy, Roz	 10	Lower Lake	85-06	4
	5	Burger, Emilie	 11	St.Helena	78-07.50	2
	6	Dinglasan, Janice	 12	Santa Rosa Christian	78-04	1
	7	Villalba, Stephanie	 11	Lower Lake	77-09.50
	8	Swiger, Monica	 11	Kelseyville	77-02
	9	Julius, Jen	 10	Willits	76-00.50

	Women - Varsity Girls - Team Rankings - 16 Events Scored

	1)	St. Vincent	164	2)	Kelseyville	134
	3)	St.Helena	38	4)	Santa Rosa Christian	28
	5)	Lower Lake	27	6)	Upper Lake	26
	7)	Willits	20	7)	Mendocino	20
	9)	Deep Valley Christian	12	10)	Clear Lake	10
	11)	Fort Bragg	8	12)	Anderson Valley	5
	13)	Cloverdale	3