SCL Championships

May 14, 2005

AT PETALUMA

ALL TIMES ARE HAND TIMED AND NEED TO BE ROUNDED UP

              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) petaluma                   133        2) analy                     109   
    3) casa grande                 97        4) sonoma                     85   
    5) healdsburg                  36        6) windsor                    22   
    7) el molino                    8                                           
 
              Women - JrVarsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) analy                      131        2) sonoma                    127   
    3) el molino                   96        4) healdsburg                 59   
    5) casa grande                 41        6) windsor                    26   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) sonoma                     122        2) analy                      90   
    3) el molino                   81        4) casa grande                70.5
    5) healdsburg                  67        6) petaluma                   50.5
    7) windsor                     13                                           
 
              Men - JrVarsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) el molino                  153        2) healdsburg                114   
    3) sonoma                      87        4) petaluma                   78   
    5) casa grande    46

Event 1  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 analy  'A'                                          51.80      50.15    10  
  2 petaluma  'A'                                       50.60      50.39     8  
  3 casa grande  'A'                                    51.50      51.69     6  
  4 sonoma  'A'                                         52.60      52.72     4  
 
Event 2  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 analy  'A'                                          45.00      44.81    10  
  2 windsor  'A'                                        46.51      45.21     8  
  3 casa grande  'A'                                    45.70      45.47     6  
  4 sonoma  'A'                                         44.20      45.48     4  
  5 petaluma  'A'                                       46.00      45.84     2  
  6 el molino  'A'                                      46.50      45.91  
 
Event 3  Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 lesieur, ashton              casa grande          5:10.00    5:21.00    10  
  2 mendez, ellie             11 windsor              5:43.00    5:28.02     8  
  3 parks, taylor             10 petaluma             5:41.00    5:34.15     6  
  4 deluca, lea               10 analy                5:26.00    5:35.12     4  
  5 valenzuela, stephanie        sonoma               5:39.00    5:38.68     2  
  6 dry, brianna              09 el molino            5:46.70    5:44.84     1  
  7 zapata, bridget           09 petaluma             5:49.00    5:46.12  
  8 beers, jenna              12 analy                5:36.00    5:47.97  
  9 michaelsen, hanna         11 analy                5:59.00    6:00.53  
 10 blake, emily              11 analy                5:42.00    6:01.65  
 11 mcsweeney, sarah             casa grande          5:58.00    6:09.12  
 
Event 4  Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 quiroga, tim              12 healdsburg           4:19.00    4:25.59    10  
  2 stephens, j               12 analy                4:29.00    4:30.59     8  
  3 becker, mike                 casa grande          4:31.00    4:35.18     6  
  4 Teeter, jonathan          12 el molino            4:36.70    4:37.21     4  
  5 grubb, jason              11 petaluma             4:49.00    4:47.78     2  
  6 mcquaid, justin           10 windsor              4:42.00    4:51.09     1  
  7 smith, jared                 casa grande          4:42.00    4:53.99  
  8 yungert, cole             09 petaluma             4:50.00    4:54.28  
  9 cannon-reese, t           10 analy                4:55.30    4:55.18  
 10 lamberson, matt           10 windsor              5:04.00    4:55.46  
 11 kennedy, kyle             12 windsor              4:53.00    4:55.91  
 12 weiss, m                  12 analy                4:51.40    4:58.53  
 13 wilson, bob               12 el molino            5:14.20    5:00.24  
 14 prescott, j               10 analy                4:54.70    5:02.99  
 15 hollinger, jacob             casa grande          5:03.00    5:07.84  
 16 villalobos, jorge         12 sonoma               4:59.10    5:08.09  
 17 senello, peter               casa grande          5:15.00    5:09.14  
 18 broderick, joel           11 sonoma               5:09.10    5:10.02  
 19 bryon, brett                 casa grande          5:08.00    5:24.65  
 20 clark, lars               09 windsor              5:35.00    5:27.00  
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 franci, katie             12 analy                  16.30      16.09   2   10  
  2 webster, tracy            10 analy                  16.70      16.30   2    8  
  3 carroll, allison          11 petaluma               16.40      16.75   2    6  
  4 raymond, claire           10 sonoma                 17.20      17.06   2    4  
  5 frazer, claire            11 healdsburg             17.40      17.34   2    2  
  6 hurd, kali                   casa grande            19.20      17.57   1    1  
  7 huffacker, holly             casa grande            18.90      18.50   2 
  8 goguen, adrien               casa grande            19.80      18.97   1 
  9 kearney, christine           casa grande            19.00      19.31   2 
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 linzie, emmanuel          09 el molino              16.20      16.18   2   10  
  2 meeson, r                 12 analy                  16.20      16.24   2    8  
  3 zaharoff, sasha           12 el molino              16.80      16.81   2    6  
  4 yun-washington, gideon    10 sonoma                 16.80      17.62   2    4  
  5 martinelli, brian         10 sonoma                 17.50      17.90   2    2  
  6 maloney, j                12 analy                  16.80      17.94   2    1  
  7 O'Rear, r                 09 analy                  17.10      18.00   2 
  8 philson, hunter              casa grande            18.30      18.52   1 
  9 grant, james                 casa grande            19.50      18.90   1 
 10 murphy, joe               11 petaluma                          19.72   1 
 
Event 7  Girls 400 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 brook, cara               11 petaluma             1:00.98      59.75   2   10  
  2 belland, maren            12 analy                1:01.00    1:01.34   2    8  
  3 schuster, emily           09 analy                1:02.10    1:02.41   2    6  
  4 kendall, megan               casa grande          1:03.80    1:03.00   2    4  
  5 vaughn, kimmy             10 petaluma             1:08.00    1:04.02   1    2  
  6 dwyer, christine          09 sonoma               1:04.70    1:04.62   2    1  
  7 hurd, kali                   casa grande          1:06.80    1:04.82   2 
  8 bullock, kaleigh          12 healdsburg           1:06.00    1:05.96   2 
  9 frye, sammi                  casa grande          1:08.20    1:06.17   1 
 
Event 8  Boys 400 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 crockenberg, will         12 healdsburg             50.60      50.15   3   10  
  2 costa, ryan               12 healdsburg             51.90      52.12   3    8  
  3 carroll, michael          09 petaluma               53.36      52.62   3    6  
  4 ryan, m                   10 analy                  53.10      53.84   3    4  
  5 arian, n                  12 analy                  54.00      54.15   3    2  
  6 mahan, jeremiah           09 el molino              54.80      54.75   3    1  
  7 smith, jared                 casa grande            57.00      55.68   2 
  8 braun, carl                  casa grande            57.00      56.02   2 
  9 camgros, tyler               casa grande            56.20      56.11   2 
 10 ha, george                09 sonoma                 54.80      56.24   3 
 11 crivello, m               10 analy                  55.60      56.34   2 
 12 hernandez, eeric          10 windsor                59.90      56.40   1 
 13 waterman, blaine          12 windsor                56.50      56.46   2 
 14 sweeny, austin            10 sonoma                 55.60      56.49   2 
 15 chu, andrew                  casa grande            58.50      58.72   1 
 16 day, jeremy               10 petaluma                          59.65   1 
 17 O'Donnell, anthony        10 windsor              1:02.00    1:00.46   1 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 webster, tracy            10 analy                  12.61      12.37    10  
  2 benjamin, alyssa             casa grande            12.81      12.75     7  
  2 mcelroy, karina           11 petaluma               12.71      12.75     7  
  4 keys, makala                 casa grande            12.84      12.87     4  
  5 carroll, allison          11 petaluma               12.93      12.88     2  
  6 brady, roshene            11 sonoma                 13.02      12.98     1  
  7 geoffrey, kristen            casa grande            13.17      12.99  
  8 sanders, eva                 sonoma                 13.08      13.12  
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 glemann, demario          12 sonoma                 10.59      10.62    10  
  2 ebbensen, carter             casa grande            11.05      11.09     8  
  3 jones, dominique          12 petaluma               11.21      11.27     6  
  4 fox, a                    10 analy                  11.09      11.28     4  
  5 shiperly, jim             11 el molino              11.56      11.41     2  
  6 hinds, matt               12 casa grande            11.56      11.50     1  
  7 costa, ryan               12 healdsburg             11.37      11.96  
 
Event 11  Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 lesieur, ashton              casa grande          2:22.00    2:24.74   3   10  
  2 byrne, christine          10 analy                2:24.00    2:27.77   3    8  
  3 mendez, ellie             11 windsor              2:38.00    2:32.12   2    6  
  4 vaughn, kimmy             10 petaluma             2:31.00    2:34.11   3    4  
  5 zapata, mollie            12 petaluma             2:35.00    2:35.97   2    2  
  6 dry, brianna              09 el molino            2:37.30    2:37.50   2    1  
  7 beers, jenna              12 analy                2:28.00    2:37.71   3 
  8 peterson, kim             09 petaluma             2:40.00    2:37.90   2 
  9 deluca, lea               10 analy                2:26.00    2:40.92   3 
 10 blake, emily              11 analy                2:30.00    2:41.14   3 
 11 sottile, chiara           12 sonoma               2:38.00    2:41.96   2 
 
Event 12  Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 stephens, j               12 analy                2:04.10    2:00.09   3   10  
  2 murphy, tim               11 healdsburg           1:56.00    2:01.34   3    8  
  3 becker, mike                 casa grande          2:09.00    2:04.43   3    6  
  4 maloney, n                10 analy                2:05.40    2:08.84   3    4  
  5 howard, nick              10 sonoma               2:11.20    2:09.34   3    2  
  6 weiss, m                  12 analy                2:11.20    2:10.09   3    1  
  7 spongberg, mike              casa grande          2:15.00    2:13.72   2 
  8 jones, a                  10 analy                2:15.00    2:13.96   2 
  9 weinstock, mike           12 healdsburg           2:18.00    2:14.62   1 
 10 smith, jared                 casa grande          2:12.00    2:15.65   2 
 11 kennedy, kyle             12 windsor              2:15.00    2:15.85   2 
 12 braun, carl                  casa grande          2:19.00    2:17.96   1 
 13 lamberson, matt           10 windsor              2:15.00    2:19.06   2 
 14 clark, lars               09 windsor              2:35.00    2:36.47   1 
 
Event 13  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 franci, katie             12 analy                  46.50      47.52   2   10  
  2 frazer, claire            11 healdsburg             48.80      48.81   2    8  
  3 carroll, allison          11 petaluma               49.30      50.27   2    6  
  4 goguen, adrien               casa grande            52.40      51.44   2    4  
  5 raymond, claire           10 sonoma                 52.30      51.59   2    2  
  6 hurd, kali                   casa grande            52.20      51.74   2    1  
  7 frye, sammi                  casa grande            53.00      54.28   2 
  8 huffacker, holly             casa grande            54.00      54.81   1 
  9 michaelsen, hanna         11 analy                  53.20      56.12   2 
 10 kearney, christine           casa grande            54.00    1:00.02   1 
 
Event 14  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 rasmussen, matt           11 sonoma                 44.60      41.84   2   10  
  2 zaharoff, sasha           12 el molino              43.90      43.72   2    8  
  3 yun-washington, gideon    10 sonoma                 43.50      44.72   2    6  
  4 maloney, j                12 analy                  44.70      44.73   2    4  
  5 meeson, r                 12 analy                  44.30      44.80   2    2  
  6 philson, hunter              casa grande            45.90      45.34   2    0.5
  6 murphy, joe               11 petaluma               47.80      45.34   1    0.5
  8 linzie, emmanuel          09 el molino              44.10      45.40   2 
  9 webster, jesse            11 healdsburg             47.20      46.38   1 
 10 grant, james                 casa grande            48.60      48.09   1 
 11 O'Rear, r                 09 analy                  46.00      48.59   2 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 webster, tracy            10 analy                  26.30      25.97    10  
  2 brook, cara               11 petaluma               26.24      26.09     8  
  3 benjamin, alyssa             casa grande            26.62      26.57     6  
  4 keys, makala                 casa grande            26.90      26.66     3  
  4 mcelroy, karina           11 petaluma               26.81      26.66     3  
  6 brady, roshene            11 sonoma                 26.81      27.28     1  
  7 belland, maren            12 analy                  27.53      27.42  
  8 geoffrey, kristen            casa grande            27.18      27.47  
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 glemann, demario          12 sonoma                 22.34      22.18    10  
  2 crockenberg, will         12 healdsburg             22.88      22.49     8  
  3 ebbensen, carter             casa grande            23.15      22.87     6  
  4 carroll, michael          09 petaluma               23.24      23.06     4  
  5 ryan, m                   10 analy                  23.31      23.49     2  
  6 fox, a                    10 analy                  23.38      23.65     1  
  7 jones, dominique          12 petaluma               23.59      23.84  
  8 ha, george                09 sonoma                 23.78      23.87  
 
Event 17  Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 parks, taylor             10 petaluma            11:56.00   12:27.96    10  
  2 mendez, ellie             11 windsor             12:32.00   12:38.93     8  
  3 zapata, bridget           09 petaluma            12:36.00   12:39.52     6  
  4 byrne, christine          10 analy               12:35.00   13:12.68     3  
  4 deluca, lea               10 analy               12:31.00   13:12.68     3  
 
Event 18  Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Teeter, jonathan          12 el molino            9:44.70   10:02.87    10  
  2 becker, mike                 casa grande         10:25.00   10:13.46     8  
  3 stephens, j               12 analy               10:24.20   10:22.31     6  
  4 mcquaid, justin           10 windsor             10:42.00   10:23.40     4  
  5 grubb, jason              11 petaluma            10:40.00   10:25.09     2  
  6 machi, matt               12 healdsburg          10:29.00   10:37.65     1  
  7 yungert, cole             09 petaluma            10:50.00   10:47.09  
  8 villalobos, jorge         12 sonoma              10:57.00   11:10.34  
  9 prescott, j               10 analy               10:54.00   11:16.34  
 10 cannon-reese, t           10 analy               10:56.40   11:24.68  
 11 lamberson, matt           10 windsor             11:18.00   11:27.52  
 12 hollinger, jacob             casa grande         11:06.00   11:35.06  
 13 broderick, joel           11 sonoma              11:29.00   11:41.37  
 14 senello, peter               casa grande         11:45.00   11:55.68  
 15 bryon, brett                 casa grande         11:40.00   12:05.00  
 16 kearney, matt                casa grande         11:30.00   12:13.87  
 17 webster, jesse            11 healdsburg          11:53.00   12:16.65  
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 casa grande  'A'                                  4:13.00    4:14.09    10  
  2 analy  'A'                                        4:13.00    4:18.96     8  
  3 healdsburg  'A'                                   4:34.00    4:22.99     6  
  4 sonoma  'A'                                       4:29.50    4:26.64     4  
  5 petaluma  'A'                                     4:27.00    4:30.09     2  
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 healdsburg  'A'                                   3:25.00    3:25.52    10  
  2 el molino  'A'                                    3:46.50    3:37.93     8  
  3 analy  'A'                                        3:43.70    3:42.31     6  
  4 sonoma  'A'                                       3:48.50    3:44.31     4  
  5 casa grande  'A'                                  3:47.00    3:49.81     2  
  6 petaluma  'A'                                     3:55.00    3:50.46  
 
Event 21  Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 newton-neal, maggie       09 healdsburg          15-06.00   15-10.75    10  
  2 cohen, chelsea            12 sonoma              16-07.00   15-10.25     8  
  3 keys, makala                 casa grande         15-10.00   15-09.75     6  
  4 timmel, raina             12 petaluma            15-06.00   15-09.75     4  
  5 poehlman, michelle        12 petaluma            16-09.00   15-06.25     2  
  6 ferland, kate             09 analy               14-08.00   15-04.00     1  
  7 cadby, jeana              09 analy               15-05.00   15-02.75  
  8 hurt, natalie             11 petaluma            14-07.00   14-09.50  
  9 reichardt, jennifer       11 petaluma            14-00.00   14-06.00  
 10 oefinger, haley           11 petaluma            15-00.00   14-02.50  
 11 feldman, cheryl           12 el molino           13-11.50   14-01.25  
 12 stanfield, allison        10 sonoma              13-08.00   13-09.25  
 13 dulburg, paige            10 analy               14-06.00   13-08.75  
 14 prescott, krista          12 analy               14-05.00   13-07.50  
 15 wells, emily              09 analy               13-08.00   13-06.00  
 16 mazzetta, brittney        11 petaluma            14-00.00   12-11.50  
 17 shapiro, hannah           12 sonoma              12-03.00   12-10.25  
 18 geoffrey, lauren             casa grande         14-00.00   11-08.75  
 
Event 22  Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 glemann, demario          12 sonoma              21-10.00   23-00.50    10  
  2 clifford, mike            11 petaluma            19-09.00   19-11.75     8  
  3 ginn, james                  casa grande         19-00.00   19-00.50     6  
  4 ebbensen, carter             casa grande         19-00.00   18-11.00     4  
  5 deering, chad             11 petaluma            17-00.00   18-05.50     2  
  6 bacci, mitchell           11 el molino           18-08.00   18-04.00     1  
  7 johnson, n                10 analy               17-04.00   18-03.75  
  8 darnell, matt             09 sonoma              19-00.00   18-00.00  
  9 slocum, sean              11 petaluma            17-07.00   17-10.00  
 10 watt, f                   10 analy               16-06.00   17-09.00  
 11 jones, a                  10 analy               17-00.00   16-10.25  
 12 doss, eric                12 healdsburg          15-08.00   16-02.00  
 13 chass, j                  09 analy               18-06.00   15-11.00  
 
Event 23  Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 timmel, raina             12 petaluma            35-01.00   34-07.00    10  
  2 ferland, kate             09 analy               30-09.00   33-04.00     8  
  3 cohen, chelsea            12 sonoma              33-04.00   33-00.50     6  
  4 poehlman, michelle        12 petaluma            33-10.00   32-10.00     4  
  5 dulburg, paige            10 analy               30-03.00   31-08.75     2  
  6 oefinger, haley           11 petaluma            32-00.00   30-09.50     1  
  7 hurt, natalie             11 petaluma            30-07.00   30-01.00  
  8 mazzetta, brittney        11 petaluma            30-06.00   29-03.75  
  9 arnold, lilli             10 sonoma              28-08.00   28-09.00  
 10 bernardi, elyse              casa grande         26-00.00   27-06.00  
 11 prescott, krista          12 analy               29-08.00   27-04.50  
 
Event 24  Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 glemann, demario          12 sonoma              45-01.00   45-00.00    10  
  2 clifford, mike            11 petaluma            43-01.00   42-10.00     8  
  3 deering, chad             11 petaluma            37-01.00   38-09.00     6  
  4 ginn, james                  casa grande         38-00.00   38-06.50     4  
  5 yun-washington, gideon    10 sonoma              39-05.00   38-01.50     2  
  6 chass, j                  09 analy               36-05.00   37-08.50     1  
  7 meeson, r                 12 analy               36-06.00   37-03.00  
  8 johnson, n                10 analy               35-08.00   36-03.50  
  8 camgros, tyler               casa grande         37-00.00   36-03.50  
 10 sweeny, austin            10 sonoma              37-04.00   36-02.00  
 11 bacci, mitchell           11 el molino           35-07.00   33-10.50  
 
Event 25  Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 wiley, mindi              11 sonoma               5-09.00    5-04.00    10  
  2 goguen, adrien               casa grande          4-10.00    4-08     8  
  3 cohen, chelsea            12 sonoma               5-00.00    4-08.00     6  
  4 cabral, jordaan           11 petaluma             4-08.00    4-06.00     4  
  5 huffacker, holly             casa grande          4-08.00    4-04.00     2  
 
Event 26  Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 walker, c                 11 analy                6-00.00    6-02.00    10  
  2 wilson, gordon            12 el molino            6-02.00    5-10.00     8  
  3 martinelli, brian         10 sonoma               5-10.00    5-08     6  
  4 clifford, mike            11 petaluma             5-08.00    5-08     4  
  5 hines, chancey            10 sonoma               6-00.00    5-08.00     2  
  6 murakami, m               10 analy                5-06.00    5-06     1  
  7 meeson, r                 12 analy                5-10.00    5-06.00  
  7 philpot, ben              12 sonoma               5-10.00    5-06.00  
  9 slocum, sean              11 petaluma             5-04.00    5-02.00  
  9 camgros, tyler               casa grande          5-04.00    5-02.00  
 
Event 27  Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 cabral, jordaan           11 petaluma            10-00.00    9-06.00    10  
  2 campbell, tressa          12 sonoma               9-00.00    9-00.00     8  
  3 lawson, amanda            10 el molino            8-06.00    8-06.00     6  
  4 horsfall, katie           10 sonoma               8-06.00    8-00.00     4  
  5 desmet, sarah             10 sonoma                          7-06.00     2  
  6 bernardi, elyse              casa grande          8-06.00    7-00.     1  
  7 parr, jamie                  casa grande          8-06.00    7-00.00  
  7 wells, emily              09 analy                8-00.00    7-00.00  
  7 B-Licatta, bianca            casa grande          8-06.00    7-00.00  
 
Event 28  Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 rasmussen, matt           11 sonoma              12-00.00   10-06.00    10  
  2 howarth, tyler            10 sonoma              11-00.00   10-05.00     8  
  3 linzie, emmanuel          09 el molino            9-06.00   10-00.     6  
  4 rueter, steven            10 sonoma              10-00.00   10-00.00     4  
  5 wojciechowski, cameron    10 sonoma              10-06.00    9-06.     2  
  6 philson, hunter              casa grande          9-06.00    9-06.     1  
  7 marson, j                 11 analy                9-00.00    9-06.00  
  8 franklin, j               10 analy                8-06.00    9-00.00  
  9 chass, j                  09 analy                8-06.00    8-06.00  
  9 arellano, e               09 analy                8-06.00    8-06.00  
 
Event 29  Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 wiley, mindi              11 sonoma              36-06.00   34-06.50    10  
  2 miller, mary              12 petaluma            34-01.00   32-06.00     8  
  3 lipman, hadas             10 petaluma            33-07.00   32-00.75     6  
  4 fraser, lindsey           10 casa grande         30-00.00   31-04.00     4  
  5 maushardt, addie          12 sonoma              30-03.00   30-05.75     2  
  6 conroy, katie                casa grande         33-00.00   29-11.50     1  
  7 horner, jessica           09 petaluma            28-00.00   27-07.00  
  8 voclkel, vanessa          11 healdsburg          28-11.00   27-02.00  
  9 barnes, stephanie         11 analy               26-05.00   26-06.50  
 10 denmon, dierdre           11 healdsburg          26-06.00   26-00.00  
 11 ferland, kate             09 analy               26-04.00   23-10.00  
 12 prescott, krista          12 analy               23-05.00   21-06.25  
 
Event 30  Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 erdman, daniel            10 healdsburg          47-09.00   47-10.00    10  
  2 cooley, will              12 sonoma              46-07.00   46-03.50     8  
  3 mcclintock, ray              casa grande         49-03.00   45-02.50     6  
  4 stone, m                  10 analy               41-06.00   43-00.00     4  
  5 shired, sydney               casa grande         46-00.00   42-10.50     2  
  6 fye, nate                 10 el molino           42-04.00   42-05.50     1  
  7 skalicky, nathan          11 el molino           34-00.00   41-05.50  
  8 katchmer, n               12 analy               38-09.00   40-08.00  
  9 lybrand, wes              12 el molino           41-07.00   40-05.00  
 10 giammona, ben             12 healdsburg          42-01.00   40-04.50  
 11 courtade, jerry           12 sonoma              40-05.00   38-11.00  
 12 everidge, lealon          10 sonoma              36-08.00   36-04.00  
 13 jenkins, isaac            12 sonoma              36-00.00   35-09.50  
 14 peri, dion                12 windsor             33-05.00   35-09.00  
 15 erdman, b                 10 analy               35-04.00   35-04.00  
 16 sammons, patrick          09 sonoma              35-00.00   35-03.00  
 17 miller, n                 10 analy               36-08.00   34-05.50  
 18 newton, mike              11 petaluma            33-06.00   30-10.00  
 19 grey, tysen               10 windsor             30-05.00   30-07.00  
 
Event 31  Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 maushardt, addie          12 sonoma                101-02     102-11    10  
  2 conroy, katie                casa grande            78-00      93-01     8  
  3 denmon, dierdre           11 healdsburg             88-03      89-00     6  
  4 voclkel, vanessa          11 healdsburg             87-11      87-11     4  
  5 miller, mary              12 petaluma              101-09      87-04     2  
  6 fraser, lindsey           10 casa grande            80-00      86-09     1  
  7 lipman, hadas             10 petaluma               97-00      86-03  
  8 cordle, stephanie         09 sonoma                 86-01      77-05  
  9 prescott, krista          12 analy                  83-04      76-04  
 10 hurd, kali                   casa grande            85-00      75-03  
 11 horner, jessica           09 petaluma               70-00      71-01  
 12 zappa, emme               10 el molino              84-06      67-00  
 
Event 32  Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 hopkins, taylor           12 el molino             131-07     131-06    10  
  2 cooley, will              12 sonoma                152-02     130-06     8  
  3 fye, nate                 10 el molino             122-04     122-08     6  
  4 mcclintock, ray              casa grande           135-00     122-05     4  
  5 erdman, daniel            10 healdsburg            121-04     120-02     2  
  6 stone, m                  10 analy                 100-00     119-05     1  
  7 lybrand, wes              12 el molino             113-04     116-00  
  8 everidge, lealon          10 sonoma                112-02     112-02  
  9 thompson, sean            11 el molino             116-02     112-01  
 10 erdman, b                 10 analy                 110-02     107-04  
 11 sammons, patrick          09 sonoma                119-03     102-06  
 12 skalicky, nathan          11 el molino              94-00     102-05  
 13 newton, mike              11 petaluma               97-09      99-09  
 14 katchmer, n               12 analy                  95-03      99-07  
 15 courtade, jerry           12 sonoma                117-11      99-02  
 16 giammona, ben             12 healdsburg            114-10      95-04  
 17 jenkins, isaac            12 sonoma                 89-11      88-07  
 18 miller, n                 10 analy                  88-00      88-00  
 19 shired, sydney               casa grande           100-00      80-07  
 20 maloney, j                12 analy                 114-02      80-05