2008 CMC Championships
At Mendocino College

Boys 100m Dash Finals

Championship Meet Record  
10.7a Allen Kuhn, Cloverdale 1978  

11.6 1  Chris Dahl, 12, Fort Bragg 			
11.6 2  Jake Cimolino, 10, Fort Bragg 		
12.0 3  Travis Stockton, 11, Clear Lake 		
12.0 4  Kevin Burt, 10, Clear Lake 		
12.0 5  Armando Martinez, 12, Clear Lake 	
12.2 6  Quinton Dieleman, 11, Anderson Valley 	
12.2 7  Charles Schindler, 12, Santa Rosa Christian 
12.3 8  Wil Kesler, 12, St Vincent 			
15.7 9  Francisco Valdivia, 11, St Helena 		


Heat 1
11.7 1 Armando Martinez, 12, Clear Lake		
11.8 2 Charles Schindler, 12, Santa Rosa Christian
12.3 3 Sam Bottorff, 12, St Vincent		
12.4 4 Chris LeLoup, 10, Clear Lake 		
12.5 5 Justin Reyes-Lopez, 11, Middletown	
12.9 6 Paul Copperman, 11, St Vincent		
12.9 7 Pasha Krjukovs, 12, Santa Rosa Christian 	
Scr David Steward, 12, Anderson Valley	
Scr Michael Bell, 11, Lower Lake		
Heat 2							
11.4 1 Chris Dahl, 12, Fort Bragg			
11.7 2 Quinton Dieleman, 11, Anderson Valley	
11.7 3 Wil Kesler, 12, St Vincent			
12.1 4 Shawn Kelley, 10, Middletown		
12.1 5 Nick Gallerani, 12, St Vincent		
12.7 6 Daniel Kim, 12, Santa Rosa Christian 	
Scr Joshua Monroy, 10, Calistoga		
Scr Michael Koller, 11, Willits 			
Scr Taylor Vaughn, 11, Willits			
Heat 3							
11.3 1 Jake Cimolino, 10, Fort Bragg		
11.5 2 Travis Stockton, 11, Clear Lake		
12.1 3 Travis Stone, 11, Anderson Valley		
12.2 4 Henry Duna, 11, Cloverdale		
12.2 5 Nick McCarthy, 11, St Vincent		
12.3 6 Ean Yonkers, 10, Lower Lake		
12.4 7 Curtis Smedley, 12, St Vincent		
12.8 8 RJ Graham, 11, Santa Rosa Christian 	
13.2 9 Jose Salazar, 9 , Kelseyville			
Heat 4						
11.5 1 Kevin Burt, 10, Clear Lake		
11.5 2 Francisco Valdivia, 11, St Helena	
12.0 3 Nick Valdovinos, 11, Middletown	
12.0 4 Chayton Osmon, 11, Cloverdale	
12.1 5 Mark Gonzalez, 11, Middletown 	
12.7 6 John Webley, 10, Sonoma Academy	
12.7 7 Ryan Cronin, 10, Fort Bragg 		
13.7 9 Alex De Carli, 12, St Vincent		
Scr Ben Scott, 12, Laytonville		


Boys 200m Dash	
 
Finals
22.9  David Steward, 12, Anderson Valley	
23.2  Ivan Rodriquez, 11, Kelseyville		
23.7  Jake Clouse, 11, Middletown		
24.1  Ryan Blais, 11, St Vincent			
24.2  Chris Dahl, 12, Fort Bragg			
24.2  Quinton Dieleman, 11, Anderson Valley	
24.5  Jake Cimolino, 10, Fort Bragg		
24.8  Travis Stockton, 11, Clear Lake
Injury withdraw Francisco Valdivia, 11, St Helena

Heat 1							
22.6 1 David Steward, 12, Anderson Valley	
23.4 2 Chris Dahl, 12, Fort Bragg			
23.8 3 Ryan Blais, 11, St Vincent			
25.0 4 Henry Duna, 11, Cloverdale		
26.3 5 Josh Campbell, 12, Willits 			
26.4 6 Alex De Carli, 12, St Vincent		
Scr John Webley, 10, Sonoma Academy	
Scr Michael Bell, 11, Lower Lake		
Scr Michael Koller, 11, Willits 			
Heat 2							
23.7 1 Quinton Dieleman, 11, Anderson Valley	
23.9 2 Wil Kesler, 12, St Vincent			
24.0 3 Armando Martinez, 12, Clear Lake		
24.2 4 Charles Schindler, 12, Santa Rosa Christian
25.2 5 Ean Yonkers, 10, Lower Lake		
27.3 6S Jose Salazar, 9 , Kelseyville			
29.7 7 Taylor Vaughn, 11, Willits			
Scr Ben Scott, 12, Laytonville			
Scr Daniel Kim, 12, Santa Rosa Christian 	
Heat 3							
22.8 1 Ivan Rodriquez, 11, Kelseyville		
23.6 2 Jake Cimolino, 10, Fort Bragg		
23.8 3 Travis Stockton, 11, Clear Lake		
24.5 4 Travis Stone, 11, Anderson Valley		
25.3 5 Chris Harrington, 11, Willits 		
27.1 6 Westin Schindler, 10, Santa Rosa Christian 
27.6 7 Denton Garwood, 11, Cloverdale		
Scr Joshua Monroy, 10, Calistoga		
Scr Pasha Krjukovs, 12, Santa Rosa Christian 	
Heat 4							
23.1 1 Jake Clouse, 11, Middletown		
23.4 2 Francisco Valdivia, 11, St Helena		
24.8 3 Shawn Kelley, 10, Middletown	
25.3 4 Nick Gallerani, 12, St Vincent		
25.4 5 Paul Copperman, 11, St Vincent	
25.6 6 Curtis Smedley, 12, St Vincent		
26.9 7 Willy Shmidt, 11, Mendocino 	
Scr Campbell Smith, 10, St Helena		



Boys 400m Dash	
Championship Meet Record  
50.0 Robbie Snider, Willits 2002   

Heat 1							
61.4 1Trevor Carlsen, 12, St Vincent		
66.7 2 Jorge Mendez, 9, Kelseyville 		
67.3 3 Ben Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian 	
FS Denton Garwood, 11, Cloverdale		
Scr Justin Rainwater, 11, Cloverdale		
Scr Raymundo Perez, 12, Willits 		
Scr Thomas Ganey, 12, Leggett Valley		
Heat 2							
55.6 1 Campbell Smith, 10, St Helena		
55.7 2 David Schuhmacher, 12, Cloverdale	
57.8 3 Ryan Terry, 10, Sonoma Academy		
57.8 4 Michael Allen, 9, Kelseyville		
59.3 5 Jason Hill, 11, Middletown			
60.8 6 Josue Palomar, 12, Fort Bragg		
Scr Albert Filice, 12, St Vincent		
Scr Brad White, 12, Fort Bragg			
Scr Ean Yonkers, 10, Lower Lake	
	
Heat 3						
50.5 1 David Steward, 12, Anderson Valley	
52.0 2 Michael Bell, 11, Lower Lake		
52.5 3 Zach Nave, 12, Santa Rosa Christian	
52.7 4 Logan Baumgartner, 11, Fort Bragg	
52.7 5 Ryan Blais, 11, St Vincent			
53.1 6 Seth Glazier, 10, Clear Lake		
54.0 7 Jake Clouse, 11, Middletown		
54.7 8Sam Bottorff, 12, St Vincent		
57.7 9 Ivan Rodriquez, 11, Kelseyville		
 

Boys 800m Run	

Championship Meet Record  
1:56 Mike Perez, Lower Lake 2006  

Heat 1						

2:20.9 1 Michael Mehtlan, 9, Fort Bragg		
2:21.1 2 Ed Welter, 11, Fort Bragg			
2:24.7 3 Trevor Carlsen, 12, St Vincent		
2:27.2 4 Adam Armstrong, 9, Santa Rosa Christian 
2:27.7 5 Dylan Reynolds, 11, Middletown		
2:29.8 6 Justin Watkins, 10, Santa Rosa Christian 	
2:31.9 7 Taj Schieve-Joy, 10, Mendocino 		
2:35.6 8 Jonathan Izen, 11, Sonoma Academy
2:37.5 9 Henry Shere, 10, Laytonville 		
2:41.2 10 Ross Johnson, 11, Cloverdale		
2:44.8 11 Jeremy Burton, 11, Willits 		
Scr  James Wells, 10, Willits			
Scr  Raymundo Perez, 12, Willits 		


Heat 2	
						
2:05.0 1 Zach Nave, 12, Santa Rosa Christian	
2:05.4 2 Skyler Thomas, 11, Mendocino 		
2:06.5 3 Tristan Cole, 11, St Helena		
2:11.3 4 Eduardo Ledesma, 11, Kelseyville		
2:11.7 5 Albert Filice, 12, St Vincent		
2:14.6 6 David Schuhmacher, 12, Cloverdale	
2:15.1 7 Brendan von Koss, 12, St Vincent		
2:15.8 8 Kevin Reynold, 12, Calistoga		
2:20.2 9 Russell Rosenthal, 11, Middletown	
2:22.1 10 Josue Palomar, 12, Fort Bragg		
2:29.5 11 Brandon Hicks, 9, Santa Rosa Christian 	
Scr  Ryan Terry, 10, Sonoma Academy	
Scr  Zack Schlegel, 10, St Vincent		


Boys 1600m Run	
 
Championship Meet Record  
4:19 Mike Perez, Lower Lake 2006 

Heat 1							


5:08.18 1 Alejandro Maldonado, 10, Middletown	
5:09.1 2  Trevor Carlsen, 12, St Vincent		
5:10:2 3 Taylor Todd, 12, Fort Bragg			
5:23.2 4 Zack Schlegel, 10, St Vincent			
5:25.7 5  Jonathan Izen, 11, Sonoma Academy		
5:27.2 6  Henry Shere, 10, Laytonville 			
5:27.3 7 Wesley Hetrick, 10, Cloverdale		
5:35.2  8 Cole Felton, 11, Kelseyville 			
5:36.1 9 Anthony Esberg, 10, Kelseyville		
5:37.0 10 Jorge Mendez, 9, Kelseyville 			
5:39.5 11 Justin Watkins, 10, Santa Rosa Christian 	
Scr  T.J. Williamson, 11, Fort Bragg		
Scr  Isaac Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian 	
Scr Seth Glazier, 10, Clear Lake			
Scr Taj Schieve-Joy, 10, Mendocino 	

	
Heat 2							

4:25.9 1 Skyler Thomas, 11, Mendocino 		
4:31.7 2 Zach Nave, 12, Santa Rosa Christian		
4:35.8 3 Kenny Smith, 12, Willits			
4:50.0 4 Brendan von Koss, 12, St Vincent		
4:52.8 5 Michael Mehtlan, 9, Fort Bragg		
4:53.4 6 Albert Filice, 12, St Vincent			
4:54.7 07 James Wells, 10, Willits			
4:56.9 8 Kevin Reynold, 12, Calistoga			
4:57.7 09 Ed Welter, 11, Fort Bragg			
5:02.1 10  Brandon Hicks, 9, Santa Rosa Christian 	
5:08.2 11 Chris Nance, 10, Middletown			
5:22.8 12 Travis McCaffrey, 12, Laytonville		
Scr David Steward, 12, Anderson Valley		
Scr: Tristan Cole, 11, St Helena	


Boys 3200m Run	
								
Championship Meet Record  
9:41.3  Bates, Fort Bragg 1982  

 9:50.5 1 Skyler Thomas, 11, Mendocino 		
10:51.1 2 Zach Nave, 12, Santa Rosa Christian		
10:54.4 3 Brendan von Koss, 12, St Vincent		
11:06.2 4 Brandon Hicks, 9, Santa Rosa Christian 	
11:09.2 5 Travis McCaffrey, 12, Laytonville		
11:25.1 6 Ed Welter, 11, Fort Bragg			
11:26.2 7 Michael Mehtlan, 9, Fort Bragg		
11:42.9 8 Alejandro Maldonado, 10, Middletown	
11:45.4 9 Taylor Todd, 12, Fort Bragg			
12:01.4 10 Trevor Carlsen, 12, St Vincent		
12:10.8 11 Wesley Hetrick, 10, Cloverdale		
12:11.9 12 Isaac Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian 	
12:19.5 13 Anthony Esberg, 10, Kelseyville		
12:45.3 14 T.J. Williamson, 11, Fort Bragg		
13:02.0 15 Cole Felton, 11, Kelseyville 			
13:45.9 16 Robert Taylor, 11, Middletown		

Scr  James Wells, 10, Willits			
Scr  Justin Watkins, 10, Santa Rosa Christian 	
Scr  Kenny Smith, 12, Willits			  


Boys 110 Hurdles  
Championship Meet Record  
14.6 Tim Estes, Fort Bragg 1988  
14.6 Paul Maloney, St. Vincent 1989  

Boys 110 Hurdles finals 
	
17.8 1 Caleb Cunha, 9, Fort Bragg		__________________
18.0 2 Nick Owen, 11, Fort Bragg		________________
18.0 3 Brad White, 12, Fort Bragg		__________________
18.4 4 Mark Gonzalez, 11, Middletown	___________________
18.7 5 Tim Rallis, 11, St Helena		__________________
19.9 6 Erik Jameson, 12, Clear Lake	_________________
19.9 7 Tyler Carrington, 11, Fort Bragg	_________________
20.4 8 Justin Ruzicka, 12, Willits		__________________
20.5 9 Jack Giuliano, 10, Cloverdale	_________________


Heat 1			

16.4 1 Caleb Cunha, 9, Fort Bragg	
18.5 2 Erik Jameson, 12, Clear Lake
18.7 3 Tim Rallis, 11, St Helena
18.9 4 Tyler Carrington, 11, Fort Bragg
19.5 5 Justin Ruzicka, 12, Willits 	
20.4 6 Jack Giuliano, 10, Cloverdale
21.4 7 Daniel Kim, 12, Santa Rosa Christian 
21.6 8 Jemal Williams, 9, Sonoma Academy

Heat 2						

17.4 1 Nick Owen, 11, Fort Bragg	
17.9 2 Brad White, 12, Fort Bragg	
18.9 3 Mark Gonzalez, 11, Middletown 
21.1 4 Daniel Carver, 11, Santa Rosa Christian 
21.1 5Ross Johnson, 11, Cloverdale		
22.4 6 Russell Rosenthal, 11, Middletown	
Scr Pedro Morales, 12, Fort Bragg
Scr Tyler Hayes, 12, Clear Lake



Boys 300m I. Hurdles	

Championship Meet Record  
40.1 Mike Koelsted, Calistoga 1985  

Heat 1							

45.5 1 Michael Bell, 11, Lower Lake 5th 
52.1 2 Bobby Brady, 10, Santa Rosa Christian 10th  
Scr Jemal Williams, 9, Sonoma Academy
Scr Justin Ruzicka, 12, Willits
Scr Pedro Morales, 12, Fort Bragg	
Scr Tyler Hayes, 12, Clear Lake 

Heat 2							

42.5 1 Caleb Cunha, 9, Fort Bragg 1st 
43.6 2 Nick Paoli, 12, Fort Bragg 2nd 	
44.7 3 Nick Owen, 11, Fort Bragg 3rd 	
44.9 4 Ruben Guzman, 11, Cloverdale 4th 
46.1 5 Tim Rallis, 11, St Helena  6th 
46.4 6 Daniel Carver, 11, Santa Rosa Christian 7th 
47.2 7 Chris Nance, 10, Middletown	8th	
47.5 8 Jack Giuliano, 10, Cloverdale 9th 



Boys 4 x 100m Relay		

Championship Meet Record  
44.7 Willits 2002

44.8 1 Clear Lake 	
44.9 2 Fort Bragg 	
45.7 3 Middletown	
45.9 4 Anderson Valley	(David Steward, Quinton Dieleman, Travis Stone, Barry Brown, Houston Johnson)
47.2 5 St Vincent
47.2 6 Kelseyville		(Eduardo Ledesma, Troy Davis, Ivan Rodriquez, Jay Dedrick)
47.9 7 Cloverdale 
5 NT 8 Santa Rosa Christian	
Scr Willits


Boys 4 x 400m Relay		
Championship Meet Record  3:33.7 
	
3:42.1 1 Fort Bragg 
3:42.7 2 St Vincent
3:49.2 3 Cloverdale
3:54.3 4 Kelseyville         Eduardo Ledesma, Troy Davis, Ivan Rodriquez, Jesse Arroyo, Jay Dedrick)
3:54.5 5 Middletown 	
4:10.7 6 Santa Rosa Christian 
Scr  Anderson Valley (David Steward, Quinton Dieleman, Travis Stone, Houston Johnson)
Scr  Willits		



Boys Varsity High Jump	

Championship Meet Record   
6-6 Craig McMillan, Cloverdale 1982  

6-0 1 Oleg Ryabokorovka, 11, Fort Bragg
5-10 2 Logan Baumgartner, 11, Fort Bragg
5-10 3 Brad White, 12, Fort Bragg	
5-8 4 Tyler Glazier, 12, Clear Lake	
5-6 5 Wesley Hetrick, 10, Cloverdale
5-0 6 Alex De Carli, 12, St Vincent	
4-10 7 Ryan Cronin, 10, Fort Bragg 	
4-10 8 RJ Graham, 11, Santa Rosa Christian
NH Justin Ruzicka, 12, Willits 
NH Daniel Carver, 11, Santa Rosa Christian
NH Chris Nance, 10, Middletown

Scr Tim Compton, 10, Willits 			 
Scr Joe Goh, 11, Santa Rosa Christian 
Scr James Langenderfer, 12, Laytonville 	
Scr Chris LeLoup, 10, Clear Lake
Scr Bobby Brady, 10, Santa Rosa Christian
	

Boys Varsity Pole Vault    

Championship Meet Record  
14-6 Tim McDonald, St. Helena 1976  
					
11-0 Charles Schindler, 12, Santa Rosa Christian
10-6 Matt Brokate, 12, Willits
10-0 Erik Jameson, 12, Clear Lake
9-6 Ryan Cronin, 10, Fort Bragg 
9-0 Oleg Ryabokorovka, 11, Fort Bragg 	
8-6 Isaac Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian 
8-0 Adam Armstrong, 9, Santa Rosa Christian
8-0 Josue Palomar, 12, Fort Bragg 
8-0 Ben Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian

No ties



Boys Varsity Long Jump  	

Championship Meet Record  
22-0¾ Paul Maloney, St. Vincent 1989  

20-1½ 1 Oleg Ryabokorovka, 11, Fort Bragg
19-9 2 Logan Baumgartner, 11, Fort Bragg
19-6¾ 3Myles Moffat, 10, Middletown
19-4¾ 4Travis Stockton, 11, Clear Lake
18-10¼ 5 Caleb Cunha, 9, Fort Bragg
18-3 6 Jason Hill, 11, Middletown
17-8½ 7 Tyler Carrington, 11, Fort Bragg
17-8 8 Chris LeLoup, 10, Clear Lake
17-5½ 9 Jack Giuliano, 10, Cloverdale	
17-2 10 Willy Shmidt, 11, Mendocino	
16-11 11 Michael Allen, 9, Kelseyville	
16-10½ 12 Nick Owen, 11, Fort Bragg
16-4 13 Zack Schlegel, 10, St Vincent 
16-0 14 RJ Graham, 11, Santa Rosa Christian 
15-5¼ 15 Adam Armstrong, 9, Santa Rosa Christian 
15-2¾ 16 Barry Brown, 11, Anderson Valley	
13-8½ 17 Jemal Williams, 9, Sonoma Academy
Fouls Ruben Guzman, 11, Cloverdale		

Scr Travis Stone, 11, Anderson Valley		
Scr Tim Compton, 10, Willits 
Scr Thomas Ganey, 12, Leggett Valley
Scr Shane Foster, 12, Leggett Valley
Scr Pedro Morales, 12, Fort Bragg
Scr Joe Goh, 11, Santa Rosa Christian 
Scr Jay Dedrick, 9, Kelseyville
Scr Henry Shere, 10, Laytonville 	
Scr Ben Scott, 12, Laytonville
Scr Ankur Shah, 12, Willits 	



Boys Varsity Triple Jump        

Championship Meet Record  
44-11 Allen Kuhn, Cloverdale 1977  

42-1½ 1 Oleg Ryabokorovka, 11, Fort Bragg
41-10½ 2 Myles Moffat, 10, Middletown
38-3 3 Nick Owen, 11, Fort Bragg
37-3½ 4 Nick Valdovinos, 11, Middletown	
36-7½ 5 Erik Jameson, 12, Clear Lake 		
35-11½ 6 Tyler Carrington, 11, Fort Bragg
35-1½ 7 Michael Allen, 9, Kelseyville	
34-5¾ 8 Charles Schindler, 12, Santa Rosa Christian
33-4 9 Jack Giuliano, 10, Cloverdale
21-10¼ 10 T.J. Williamson, 11, Fort Bragg

Scr Joe Goh, 11, Santa Rosa Christian 	
Scr Jay Dedrick, 9, Kelseyville	
Scr Curtis Smedley, 12, St Vincent
Scr Chris Dahl, 12, Fort Bragg
Scr Bobby Brady, 10, Santa Rosa Christian 


Boys Varsity Shot Put	

Championship Meet Record  
53-8¼ Steve Lytle, Clear Lake 1976  

46-2 Brian Agenbroad, 12, Willits	
45-1 Nick Paoli, 12, Fort Bragg
42-2 Alex Albin, 11, Fort Bragg
41-10 Mariko Mooring, 11, Anderson Valley
39-10 Chris LeLoup, 10, Clear Lake 
36-8 Chayton Osmon, 11, Cloverdale,            2nd best 36-4, 3rd 36-1
36-8 Pasha Krjukovs, 12, Santa Rosa Christian, 2nd best 36-4, 3rd 35-9½ 
36-3 Nick McCarthy, 11, St Vincent
35-0 Gavin Murphy, 12, St Vincent	
34-11 Luke Parker, 9, Middletown
34-5 Luis Cazares(Santana), 12, Upper Lake	
34-0½ Carter Banks, 11, Lower Lake
33-11 Justin Reyes-Lopez, 11, Middletown	
33-0 Josh Campbell, 12, Willits
32-10 Jeremy Burton, 11, Willits
32-9 Jewel Dyer, 11, Laytonville
32-7 Erik Jameson, 12, Clear Lake 
32-5 Nick Gallerani, 12, St Vincent
30-8 Taylor Vaughin, ?, Willits
30-4 Dakota Francis, 10, Santa Rosa Christian
30-0 Belarmino Garcia, 11, Upper Lake
29-9½ Kyle Schmidt, 11, Cloverdale	
29-4 Dominic Camozzi, 12, St Vincent
29-2 Mark Gonzalez, 11, Middletown 
27-4 Ben Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian 
26-11 Ben Kambur, 11, St Vincent	
26-9 Mike Feeney, 11, Cloverdale			
26-2 Kelson Sciford, 11, St Vincent
26-1 Andrew Pierson, 11, Clear Lake
24-9 Westin Schindler, 10, Santa Rosa Christian 
24-8 James Rhine, 11, Kelseyville	

Src Andrew Hewlett, 12, Willits
Scr Loren Jones, 12, Lower Lake			
Scr Josue Palomar, 12, Fort Bragg
Scr Joshua Monroy, 10, Calistoga	
Scr Joe Emde, 12, St Vincent			
Scr Ben Scott, 12, Laytonville
Scr Barry Brown, 11, Anderson Valley


Boys Varsity Discus  	

Championship Meet Record  
159-6½ Brian Smith, St. Helena 1971  

119-10 Nick Valdovinos, 11, Middletown
117-08 Barry Brown, 11, Anderson Valley
112-03 Brian Agenbroad, 12, Willits	
109-05 Eduardo Ledesma, 11, Kelseyville
106-09 Alex Albin, 11, Fort Bragg
102-05 Joe Emde, 12, St Vincent
95-02 Jewel Dyer, 11, Laytonville	
92-09 Pasha Krjukovs, 12, Santa Rosa Christian 	
92-05 Gavin Murphy, 12, St Vincent		
86-11 Justin Reyes-Lopez, 11, Middletown
85-01 Luke Parker, 9, Middletown	
84-02 Josh Campbell, 12, Willits 			
84-0  Westin Schindler, 10, Santa Rosa Christian 
80-05 Belarmino Garcia, 11, Upper Lake
79-11 James Rhine, 11, Kelseyville			
79-09 Dominic Camozzi, 12, St Vincent
74-08 Andrew Pierson, 11, Clear Lake
74-0  Taylor Vaughn, 11, Willits
72-02 Brett Johnson, 11, Cloverdale	
66-08 Kyle Schmidt, 11, Cloverdale	
64-03 Dakota Francis, 10, Santa Rosa Christian 
63-08 Daniel Gasparo, 11, Cloverdale
62-03 Ben Kambur, 11, St Vincent	
61-07 Ben Vandersluis, 9, Santa Rosa Christian
60-02 Kelson Sciford, 11, St Vincent

Scr Thomas Ganey, 12, Leggett Valley	
Scr Shane Foster, 12, Leggett Valley
Scr Mariko Mooring, 11, Anderson Valley
Scr Loren Jones, 12, Lower Lake	
Scr Logan Baumgartner, 11, Fort Bragg
Scr Jeremy Burton, 11, Willits 
Scr Andrew Hewlett, 12, Willits 




Girls 100m Dash finals 

Championship Meet Record  
12.3   Kinyatta Leonhardt, St. Vincent  2002 	
					 
13.5 1 Kate Wignall, 11, St Helena		___________
13.7 2 Kendall Shifflett, 10, St Helena		___________
13.7 3 Ryley Johnson, 9, Sonoma Academy	____________
13.9 4 Elizabeth Valdez, 11, Cloverdale		____________
14.4 5 Andrea White, 10, Lower Lake		___________
14.5 6 Amber Preusser, 10, Middletown		___________
14.7 7 Tashie Denson, 10, Lower Lake		___________
14.7 8 Skyler Olson, 10, Kelseyville		___________
14.8 9 Joneshia Beasley, 9, Lower Lake		___________	


				 
Heat 1
13.2 1 Kate Wignall, 11, St Helena
13.8 2 Skyler Olson, 10, Kelseyville
14.3 3 Cassie Sutton, 11, Kelseyville
14.4 4 Melissa Coburn, 10, Upper Lake
14.9 5 Victoria Rathbone, 10, St Vincent	
15.0 6 Katreena Galindo, 10, Lower Lake	
15.1 7 Jordan Eads, 9, Willits
Scr Adrianne Bishop, 11, Fort Bragg 
Heat 2	
13.5 1 Ryley Johnson, 9, Sonoma Academy
13.6 2 Joneshia Beasley, 9, Lower Lake
14.7 3 Elena Tipton, 11, Clear Lake
14.9 4 Tanya Ayala, 10, Fort Bragg 
15.1 5 Katie Carlsen, 9, St Vincent	
16.2 6 Connie Elder, 10, Kelseyville
Scr Megan Atwood, 10, Willits	
Heat 3 
13.7 1 Elizabeth Valdez, 11, Cloverdale
13.8 2 Amber Preusser, 10, Middletown
14.1 3 Kelsey Gullet, 10, Laytonville
14.2 4 Allie Lang, 9, Fort Bragg 
15.6 5 Erin O’Rourke, 11, Clear Lake
Scr  Amy de Kock, 12, Sonoma Academy
Scr Alicia Harney, 12, Fort Bragg
Scr Kayla Graf, 9, Lower Lake	
Heat 4 	
13.3 1 Kendall Shifflett, 10, St Helena	
13.9 2 Tashie Denson, 10, Lower Lake	
14.5 3 Melody Maudlin, 10, Santa Rosa Christian	
14.6 4 Kassandra Ojeda, 10, Cloverdale	
15.0 5 Julie Jepson, 12, Fort Bragg 		
15.3 6 Kathleen O’Rourke, 11, Clear Lake
Scr Aleta So, 9, Willits	
Heat 5
13.7 1 Andrea White, 10, Lower Lake
13.9 2 Anisa Green, 11, Clear Lake
14.0 3 Gabrielle Delagnes, 9, Cloverdale
14.3 4 Brittany Casteneda, 12, Willits
14.7 5 Alex Snodgrass, 12, Middletown
15.0 6 Jasmine Flores, 9, Clear Lake
15.3 7 Marissa Martinez, 9, SR Christian



Girls 200m Dash finals 
	
Championship Meet Record  
25.9      Kinyatta Leonhardt, St. Vincent	2002  

27.8 1 Kate Wignall, 11, St Helena		_______________
28.0 2 Amanda Horne, 11, Kelseyville		_______________
28.3 3 Ryley Johnson, 9, Sonoma Academy	______________
28.8 4 Kendall Shifflett, 10, St Helena		________________
28.9 5 Gretta Martin, 9, St Helena			________________
28.9 6 Joneshia Beasley, 9, Lower Lake		_______________
29.4 7 Gabrielle Delagnes, 9, Cloverdale		_______________
29.9 8 Kelsey Gullet, 10, Laytonville		________________
30.7 9 Cassie Sutton, 11, Kelseyville		______________
 

Heat 1	
27.1 1 Joneshia Beasley, 9, Lower Lake	
27.9 2 Gretta Martin, 9, St Helena	
28.9 3 Kelsey Gullet, 10, Laytonville
29.2 4 Cassie Sutton, 11, Kelseyville	
29.9 5 Liliana Lopez, 10, Cloverdale
32.3 6 Cheyenne Snow, 9, Middletown	
34.3 7 Kelly Cuneo, 11, St Vincent
SCR Julie Southwick, 12, Willits	
Heat 2	
27.2 1 Kate Wignall, 11, St Helena
29.5 2 Melissa Coburn, 10, Upper Lake
31.4 3 Marissa Martinez, 9, Santa Rosa Christian
31.7 4 Alex Snodgrass, 12, Middletown
Scr Amy de Kock, 12, Sonoma Academy
Scr Andrea White, 10, Lower Lake
Scr Danielle Ferrigno, 12, St Vincent	
Scr Megan Atwood, 10, Willits	
Heat 3	
27.7 1 Amanda Horne, 11, Kelseyville
27.9 2 Ryley Johnson, 9, Sonoma Academy
29.5 3 Victoria Frazier, 12, Kelseyville	
30.4 4 Ruby Molinari, 10, St Helena
31.3 5 Jackie Ayala, 10, Fort Bragg 
31.4 6 Katreena Galindo, 10, Lower Lake
Scr  Jordan Eads, 9, Willits
Heat 4	
28.1 1 Kendall Shifflett, 10, St Helena
29.3 2 Gabrielle Delagnes, 9, Cloverdale
29.9 3 Tashie Denson, 10, Lower Lake
30.1 4 Kassandra Ojeda, 10, Cloverdale		
30.2 5 Katie Carlsen, 9, St Vincent	
30.8 6 Victoria Rathbone, 10, St Vincent	
Scr Aleta So, 9, Willits	



Girls 400m Dash
	
Championship Meet Record 
60.3      Tamika Brown, Fort Bragg    1992  

Heat 1	
77.0 1 Kassandra Ojeda, 10, Cloverdale
78.0 2 Julia Smith, 12, Fort Bragg 	
78.9 3 Shelby Kelley, 11, Leggett Valley	
80.7 4 Kelly Cuneo, 11, St Vincent
Scr Danielle Ferrigno, 12, St Vincent
Scr Kasey Hollifield, 11, Willits
Scr Megan Medlicott, 9, Willits	

Heat 2	
67.6 1 Katie Carlsen, 9, St Vincent 6th	
67.9 2 Maggie Barrett, 10, Fort Bragg 7th 
69.0 3 Cassie Sutton, 11, Kelseyville 8th 
71.1 4 Liliana Lopez, 10, Cloverdale
71.4 5 Elizabeth Valdez, 11, Cloverdale	
73.3 6 Alexis Rockwell, 10, Middletown	
74.0 7 Amber Begley, 11, Middletown
Scr Bonnie Campbell, 9, Sonoma Academy
Scr Julie Southwick, 12, Willits
	
Heat 3	
63.4 1 Amanda Horne, 11, Kelseyville  1st 
64.4 2 Joneshia Beasley, 9, Lower Lake 2nd 
65.5 3 Grace Hafner, 11, Sonoma Academy 3rd 
66.3 4 Gretta Martin, 9, St Helena	4th 
66.9 5 Arin Guillory, 9, Santa Rosa Christian 5th 	
69.6 6 Ruby Molinari, 10, St Helena
72.1 7 Victoria Frazier, 12, Kelseyville
76.5 8 Jackie Ayala, 10, Fort Bragg
Scr Lizzie Poisson, 10, St Helena



Girls 800m Run
		
Championship Meet Record  
2:24.4     Desiree Gobert, Clear Lake  1995  

Heat 1
3:01.0 1 Jamie Lampert, 12, Cloverdale
3:02.2 2 Alexis Valdovinos, 9, Middletown
3:04.5 3 Maille McCallister, 10, Kelseyville
3:10.7 4  Stephanie Rasmussen, 9, Clear Lake
3:12.8 5  Kylie Olsen, 11, Kelseyville
3:16.4 6 Kelly Cuneo, 11, St Vincent
3:20.3 7  Charnee Vincent, 9, Clear Lake
3:20.6 8 Taylor Whipple 11, Clear Lake	

Scr  Claire Wilson, 12, St Helena
Scr  Maria Burola, 12, Cloverdale
Scr : Aly Rincon, 10, Willits	
Scr China Moulton, 9, Willits	
Scr Danielle Ferrigno, 12, St Vincent	

Heat 2
2:35.3 1 Lizzie Poisson, 10, St Helena 1st 
2:39.7 2 Faith Hall, 12, Santa Rosa Christian 2nd 
2:41.1 3 Arin Guillory, 9, Santa Rosa Christian  3rd 
2:43.5 4 Vosti, 10, St Helena 4th 
2:45.7 5 Bonnie Campbell, 9, Sonoma Academy 5th 
2:46.0 6 Carrie Tomlinson Mendocino 6th 
2:48.7 7 Kelsey Welton, 11, Middletown 7th
2:49.8 8 Chelsey Soler, 12, Santa Rosa Christian 8th
2:54.1 9 Kelly Kneis, 10, St Vincent	9th 	
2:57.2 10 Anna Leijonhufvud, 12, Fort Bragg 10th 
2:58.5 11 Ashley Burns, 11, Upper Lake
3:06.0 12  Julia Smith, 12, Fort Bragg 

Scr Beka Jackson, 9, Santa Rosa Christian
Scr Grace Hafner, 11, Sonoma Academy
Scr Noelle Hosler, 9, Santa Rosa Christian 


Girls 1600m Run		

Championship Meet Record  
5:17.6     Jeanise Eisenman, Calistoga  1987  

Heat 1
6:29.1 1 Shelby Luginbill, 10, Cloverdale
6:34.5 2  Anna Leijonhufvud, 12, Fort Bragg 
6:38.4 3 Ashley Burns, 11, Upper Lake
6:41.8 4 Kayla Furia, 10, Middletown
6:46.5 5 Stephanie Rasmussen, 9, Clear Lake
6:49.1 6 Thea Olson, 10, Middletown
6:57.6 7  Norma Trejo, 10, Fort Bragg 
6:59.4 8 Lety Flores, 10, Fort Bragg
7:03.1 9 Heather Williams, 10, Willits	
7:18.6 10 Denise Amador, 10, Willits
8:11.6 11 Kasey Hollifield, 11, Willits	
Scr  Eva Rosas, 9, Willits
Scr China Moulton, 9, Willits

Heat 2
5:39.8 1 Faith Hall, 12, Santa Rosa Christian
5:42.8 2 Grace Hafner, 11, Sonoma Academy	
5:56.9 3 Claire Wilson, 12, St Helena
5:58.9 4 Bonnie Campbell, 9, Sonoma Academy
6:05.4 5 Kelsey Welton, 11, Middletown
6:06.9 6 May Martin, 12, Mendocino	
6:08.4 7  Noelle Hosler, 9, Santa Rosa Christian 
6:18.4 8  Beka Jackson, 9, Santa Rosa Christian 
6:20.2 9 Chelsey Soler, 12, Santa Rosa Christian
6:23.3 10 Kelly Kneis, 10, St Vincent	
6:44.4 11 Maille McCallister, 10, Kelseyville	
7:02.9 12 Kylie Olsen, 11, Kelseyville	
Scr  Terra Smith, 12, St Helena


Girls 3200m Run
								
Championship Meet Record  
11:24.8   Jeanise Eisenman, Calistoga 1987  

12:52.8 1 Faith Hall, 12, Santa Rosa Christian		
13:07.2 2 Chelsey Soler, 12, Santa Rosa Christian	
13:18.0 3 Noelle Hosler, 9, Santa Rosa Christian 
13:31.2 4 Terra Smith, 12, St Helena
13:46.4 5 Beka Jackson, 9, Santa Rosa Christian
14:04.1 6 Shelby Luginbill, 10, Cloverdale	
14:15.5 7 Maille McCallister, 10, Kelseyville
14:35.3 8 Kelly Kneis, 10, St Vincent	
15:02.6 9 Kayla Furia, 10, Middletown
15:36.5 10 Kylie Olsen, 11, Kelseyville
16:02.6 11 Norma Trejo, 10, Fort Bragg 
16:31.9 12 Thea Olson, 10, Middletown
16:46.8 13 Lety Flores, 10, Fort Bragg
17:14.8 14 Elizabeth Palomar, 10, Fort Bragg 
18:00.8 15 Yadira Sanchez, 10, Fort Bragg 

Scr  Carrie Tomlinson, 12, Mendocino
Scr  Elizabeth Foltz, 10, Willits
Scr  Heather Williams, 10, Willits
Scr  May Martin, 12, Mendocino


Girls 100 Hurdles finals 

Championship Meet Record  
16.3     Kristen Andre, Kelseyville  2002

17.2 1 Kendall Shifflett, 10, St Helena		_______________
18.3 2 Maria Dilley, 10, Cloverdale		________________
18.4 3 Catherine Smith, 11, Santa Rosa Christian _______________
18.4 4 Emily Beckwith, 11, Middletown		_______________
18.5 5 Elizabeth Palomar, 10, Fort Bragg		________________
18.8 6 Katy August, 9, Middletown		_______________
19.5 7 Jessica Melcher, 10, Fort Bragg		_______________
20.1 8 Lauren Hale, 12, St Helena			_______________
20.4 9 Tanya Ayala, 10, Fort Bragg		_______________


Heat 1	
17.5 1 Kendall Shifflett, 10, St Helena
18.6 2 Maria Dilley, 10, Cloverdale
18.6 3 Elizabeth Palomar, 10, Fort Bragg 	
19.0 4 Katy August, 9, Middletown
20.5 5 Grace Hendricks, 9, St Helena
20.7 6 Alexis Valdovinos, 9, Middletown
21.1 7 Yadira Sanchez, 10, Fort Bragg
21.3 8 Sam Mason, 12, Willits	
Heat 2	
17.9 1 Emily Beckwith, 11, Middletown
18.4 2 Catherine Smith, 11, Santa Rosa Christian	
18.9 3 Jessica Melcher, 10, Fort Bragg 
19.9 4 Lauren Hale, 12, St Helena	
20.4 5 Tanya Ayala, 10, Fort Bragg 
20.5 6 Kristyn Bridges, 10, Kelseyville
21.3 7 Elizabeth Foltz, 10, Willits	
Scr Eva Rosas, 9, Willits			
Scr Tashie Denson, 10, Lower Lake


Girls 300m L. Hurdles	

Championship Meet Record  
48.0    Ashley Shephard, Willits      2006

Heat 1
57.3 1 Sintija Suboca, 10, Santa Rosa Christian	
58.9 2 Kristyn Bridges, 10, Kelseyville
59.5 3 Maria Burola, 12, Cloverdale
61.3 4 Kayla Furia, 10, Middletown
61.9 5 Yadira Sanchez, 10, Fort Bragg 
62.6 6 Corryn Burgess, 12, Kelseyville

Scr Elizabeth Foltz, 10, Willits
Scr Lauren Hale, 12, St Helena	
Scr Sam Mason, 12, Willits

Heat 2
51.6 1 Maria Dilley, 10, Cloverdale
53.4 2 Kelsey Welton, 11, Middletown	
53.5 3 Celia Miroglio, 9, St Helena
54.0 4 Grace Hendricks, 9, St Helena
54.0 5 Arin Guillory, 9, Santa Rosa Christian 
54.4 6 Allie Lang, 9, Fort Bragg 			
55.7 7 Elizabeth Palomar, 10, Fort Bragg
56.2 8 Katy August, 9, Middletown
57.7 9 Chelsea De John, 9, Kelseyville


Girls 4 x 100m Relay			

Championship Meet Record  
51.2       Upper Lake      1992 & 1994  

53.6 1 St Helena
54.7 2 Kelseyville 			
55.9 3 Lower Lake			
56.1 4 Middletown			
56.2 5 Cloverdale 			
58.3 6 Fort Bragg
58.9 7 Clear Lake
61.3 8 Santa Rosa Christian
Scr Willits


Girls 4 x 400m Relay		

Championship Meet Record  
4:20.7     Fort Bragg         1983  

4:28.3 1 St Helena	
4:38.2 2 Kelseyville 
4:38.4 3 Cloverdale
4:40.7 4 Santa Rosa Christian 
4:48.0 5 Middletown	
4:59.2 6 Fort Bragg		
Scr Sonoma Academy



Girls Varsity High Jump   

Championship Meet Record  
5-5   Danielle Muniz, Kelseyville 1994  

4-08 1 Jessica Melcher, 10, Fort Bragg 
4-08 2 Celia Miroglio, 9, St Helena
4-08 3 Christina Diskin, 12, Willits
4-06 4 Anisa Green, 11, Clear Lake	
4-06 5 Alexis Valdovinos, 9, Middletown	
4-02 6 Maggie Barrett, 10, Fort Bragg , Q
4-02 6 Lauren Hale, 12, St Helena, Q
4-02 6 Kelsey Gullet, 10, Laytonville, Q
4-02 6 Sintija Suboca, 10, Santa Rosa Christian, 1st alt.
4-02 6 Emily Beckwith, 11, Middletown

Mallory Ramsay, 10, Santa Rosa Christian 
4-0 Kayla Furia, 10, Middletown	
4-0 Katie Clark, 11, Santa Rosa Christian
3-10 Kari Copping, 9, Clear Lake
Elena Tipton, 11, Clear Lake	
Chelsea De John, 9, Kelseyville
3-10 Charnee Vincent, 9, Clear Lake	
4-0 Candy Crawford, 9, Upper Lake
	

Girls Varsity Pole Vault       

Championship Meet Record  
10-1 Cheri McLean, SR Christian 2007

6-0 1 Sam Mason, 12, Willits 			
6-0 2 Mallory Ramsay, 10, Santa Rosa Christian 	
6-0 3 Alicia Harney, 12, Fort Bragg
5-6 4 Allie Lang, 9, Fort Bragg 			
5-6 5 Lety Flores, 10, Fort Bragg 			


Girls Varsity Long Jump 

16-11 Anisa Green, 11, Clear Lake	
16-7½ Ryley Johnson, 9, Sonoma Academy
15-4¼ Maria Dilley, 10, Cloverdale
14-10 Catherine Smith, 11, Santa Rosa Christian
14-7 Kendra Schwegel, 10, Kelseyville	
14-4 Christina Diskin, 12, Willits	
14-3¾ Brittany Casteneda, 12, Willits
13-11 Kelsey Gullet, 10, Laytonville		
13-8½ Skyler Olson, 10, Kelseyville	
13-8 Katy August, 9, Middletown


Girls Varsity Triple Jump 	

Championship Meet Record  
35-4    Juanita Allison, Upper Lake 	1996  

32-0½ 1 Anisa Green, 11, Clear Lake	
30-0½ 2 Emily Beckwith, 11, Middletown
28-04 3 Maggie Barrett, 10, Fort Bragg 
28-02¼ 4 Catherine Smith, 11, Santa Rosa Christian	
27-07½ 5 Kristyn Bridges, 10, Kelseyville
27-07 6 Adrianne Bishop, 11, Fort Bragg 
27-03¼ 7 Shelby Kelley, 11, Leggett Valley	
27-01½ 8 Jessica Melcher, 10, Fort Bragg 
27-0½ 9 Melody Maudlin, 10, Santa Rosa Christian
25-04 Sintija Suboca, 10, Santa Rosa Christian	
24-02 Lia Vosti, 10, St Helena


Girls Varsity Shot Put     
Championship Meet Record  
38-3	Jaime Windlinx, Fort Bragg	2007

34-10½ 1 Ceara Snyder, 10, Willits
31-09½ 2 Lauren Hall, 12, Cloverdale
31-08 3 Melissa Tarrant, 12, St Vincent
30-08 4 Lauren Sutherland, 11, Leggett Valley
29-08½ 5 Daniella Cazares (Santana), 12, Upper Lake
29-03 6 Victoria Rathbone, 10, St Vincent
28-04½ 7 Cassie Belden, 12, Middletown
26-09 8 Kendra Schwegel, 10, Kelseyville
26-06 9 Courtney Ricklefs, 11, Leggett Valley
26-0 Jennifer Southwick, 11, Willits, 2nd best 25-11
26-0 Melody Maudlin, 10, Santa Rosa Christian	


Girls Varsity Discus   
Championship Meet Record  
125-7      Lee Plevney, Lower Lake     	1981  

88-11 1 Catherine Smith, 11, Santa Rosa Christian
88-08 2 Ceara Snyder, 10, Willits
85-02 3 Victoria Rathbone, 10, St Vincent
79-0  4 Lauren Sutherland, 11, Leggett Valley
78-07 5 Lauren Hall, 12, Cloverdale
73-07 6 Ashley Tipton, 11, Clear Lake
73-03 7 Allie Cashman, 12, St Vincent
71-07 8 Katie Clark, 11, Santa Rosa Christian
64-03 9 Kathryn Koller, 12, Willits
63-10 10 Aly Rincon, 10, Willits
60-01 11 Julie Kang, 11, Willits


FS     100m Dash finals 

12.4 1  Xavier Francis, 10, Anderson Valley	
NT 2 Jose Valenzuela, 9, St Helena		2nd & 3rd were very close to 1st
NT 3 Angelo Rodriguez, 9, Anderson Valley	
NT 4 Cameron Donald, 10, Clear Lake		
NT 5 Austin Schmidt, 9, Cloverdale		
13.1 6 Mikey de Pala, 9, St Vincent		
13.5 7 Devan Clouse, 10, Middletown		
13.6 8 Luke Meyers, 9, St Helena                         
14.6 9 Jon Smith, 10, Middletown			

Heat 1
12.3 1 Xavier Francis, 10, Anderson Valley
12.8 2 Cameron Donald, 10, Clear Lake	
13.0 3 Devan Clouse, 10, Middletown
13.1 4 Jon Smith, 10, Middletown	
13.1 5 Luke Meyers, 9, St Helena
13.2 6 Percy Stubbs, 10, Sonoma Academy
14.3 7 River Lassotovich, 10, Laytonville
14.3 8 Matt Campbell, 10, Willits	
Heat 2
12.3 1 Angelo Rodriguez, 9, Anderson Valley
12.5 2 Jose Valenzuela, 9, St Helena 
12.6 3 Mikey de Pala, 9, St Vincent
12.7 4 Austin Schmidt, 9, Cloverdale	
13.4 5 Logan Sauder, 10, Cloverdale	
13.6 6 Zach Bloom, 9, Cloverdale	
13.9 7 Henry Cakebread, 9, Sonoma Academy


FS 200m Dash trials	  

Finals
24.9 1 Xavier Francis, 10, Anderson Valley
25.4 2 Jose Valenzuela, 9, St Helena 
25.8 3 Nathan Mitchell, 10, Fort Bragg 	
26.7 4 Mikey de Pala, 9, St Vincent
27.1 5 Cameron Donald, 10, Clear Lake	
27.2 6 Luke Meyers, 9, St Helena 	
27.7 7 Miguel Torres, 9, Cloverdale
No show Ezekial Valdivia, 10, St Helena 
No show Percy Stubbs, 10, Sonoma Academy

Heat 1	
25.2 1 Xavier Francis, 10, Anderson Valley
25.6 2 Jose Valenzuela, 9, St Helena 
26.2 3 Cameron Donald, 10, Clear Lake	
26.8 4 Luke Meyers, 9, St Helena 	
26.9 5 5 Miguel Torres, 9, Cloverdale
29.6 6 River Lassotovich, 10, Laytonville 
Scr  Angelo Rodriguez, 9, Anderson Valley

Heat 2	
25.4 1 Nathan Mitchell, 10, Fort Bragg 	
26.4 2 Mikey de Pala, 9, St Vincent
27.1 3 Ezekial Valdivia, 10, St Helena 
27.5 4 Percy Stubbs, 10, Sonoma Academy	
27.7 5 Luis Guzman, 9, Middletown
28.2 6 Henry Cakebread, 9, Sonoma Academy
29.2 7 Devan Clouse, 10, Middletown	
Scr Jessy Johnson, 10, Anderson Valley


FS     400m Dash	

Heat 1	
62.4 1 Ian Smith, 9, Lower Lake		5th place
73.1 2 Dennis VanMeter, 10, Upper Lake
74.5 3 Luis Guzman, 9, Middletown
Scr Percy Stubbs, 10, Sonoma Academy
	
Heat 2	
59.2 1 Mikey de Pala, 9, St Vincent
59.7 2 Xavier Francis, 10, Anderson Valley
60.6 3 Nathan Mitchell, 10, Fort Bragg
61.2 4 Jessee Lee, 9, Cloverdale	
63.7 5 Cal Stone, 9, Anderson Valley		6th place
64.4 6 Connor Hampson, 9, St Helena

Scr Cole Pierce, 9, St Helena 		
Scr Henry Cakebread, 9, Sonoma Academy
Scr Steve Knolle, 10, Fort Bragg 



FS      800m Run				

2:15.8 1 James Vera, 10, Anderson Valley
2:16.1 2 Jessee Lee, 9, Cloverdale
2:20.3 3 Mitchell Holcumb, 10, Fort Bragg 
2:25.5 4 Cole Pierce, 9, St Helena 	
2:28.9 5 Ian Smith, 9, Lower Lake
2:31.5 6 Edgar Toscano, 9, Fort Bragg 
2:36.9 7 Charlie Coburn, 9, Upper Lake
2:43.5 8 Mike Dolan, 9, Upper Lake
2:50.2 9 Dennis VanMeter, 10, Upper Lake	

Scr  Cal Stone, 9, Anderson Valley
Scr  Connor Hampson, 9, St Helena 
Scr  Jessy Johnson, 10, Anderson Valley
Scr  Michael Doerr, 10, Fort Bragg 


FS    1600m run 					

5:20.9 1 Mitchell Holcumb, 10, Fort Bragg 
5:21.2 2  Elijio Arreguin, 10, Fort Bragg
5:23.5 3 Cole Pierce, 9, St Helena 
5:26.7 4  Jesus Cardenas, 9, Cloverdale	
5:28.3  Mike Nolan, 9, Upper Lake	
5:37.4 6 Charlie Coburn, 9, Upper Lake
5:44.8 7 Jitesh Patel, 10, Willits
5:56.5 8 Fwee Chao, 10, Upper Lake	
6:09.6 9 Neil Loomis, 9, Fort Bragg	
6:27.1 10 Michael Doerr, 10, Fort Bragg 
7:17.6 11 Nathaniel VanGorder, 9, Fort Bragg 
		
Scr  Edgar Toscano, 9, Fort Bragg 
Scr  James Vera, 10, Anderson Valley



FS Boys 3200 M Run				
	
11:23.6 1 Jesus Cardenas, 9, Cloverdale	
11:40.2 2 Elijio Arreguin, 10, Fort Bragg
12:22.8 3 Fwee Chao, 10, Upper Lake	
13:32.7 4 Neil Loomis, 9, Fort Bragg
15:44.7 5 Nathaniel VanGorder, 9, Fort Bragg 		


FS Boys Hurdles Finals

20.1 1 Devan Clouse, 10, Middletown
20.4 2 Steve Knolle, 10, Fort Bragg 
20.4 3 Oliver Leighton, 9, Clear Lake
22.2 4 Eli Henderson, 9, Fort Bragg 
22.2 5 Zach Bloom, 9, Cloverdale	
		
Scr Jessy Johnson, 10, Anderson Valley


FS 300m I. Hurdles	

53.3 1 Eli Henderson, 9, Fort Bragg  1st 
57.9 2 Zach Bloom, 9, Cloverdale 2nd 
	
Scr Jessy Johnson, 10, Anderson Valley
Scr Oliver Leighton, 9, Clear Lake		
Scr Steve Knolle, 10, Fort Bragg 
	

FS    4 x 100m Relay			

51.9 1 Anderson Valley
53.8 2 Fort Bragg 	
54.7 3 Cloverdale

Scr St Helena	
Scr Willits			


FS    4 x 400m Relay  

4:03.2 1 Cloverdale		  	
4:06.7 2 Fort Bragg

Scr Anderson Valley


Frosh Soph Boys High Jump	

4-10 1 Luke Myers, St Helena
4-10 2 Elijio Arreguin, 10, Fort Bragg
4-10 3 Ian Smith, 9, Lower Lake
4-10 4 Cameron Donald, 10, Clear Lake
4-08 5 Jitesh Patel, 10, Willits
4-08 6 Zach Bloom, 9, Cloverdale
4-06 7 Eli Henderson, 9, Fort Bragg 

	
Frosh Soph Boys Pole Vault 	

8-6 1 Steve Knolle, 10, Fort Bragg
8-0 2 Edgar Toscano, 9, Fort Bragg 		
7-0 3 Mitchell Holcumb, 10, Fort Bragg 	



Frosh Soph Boys Long Jump   	

16-10¼ 1 Brian Braham, 10, Leggett Valley 	
16-02½ 2 Cameron Donald, 10, Clear Lake	
16-0 3 Elijio Arreguin, 10, Fort Bragg
15-06¼ 4 Luke Meyers, 9, St Helena 
15-04 5 Ian Smith, 9, Lower Lake
15-0 6 Devan Clouse, 10, Middletown, 14-7½ 2nd best
15-0 7 Skyler Fein, 9, Fort Bragg 
12-6 8 Damian Angell, 9, Willits
11-10½ 9 Michael Doerr, 10, Fort Bragg 


Frosh Soph Boys Triple Jump   	

35-11 1 Brian Braham, 10, Leggett Valley
33-07½ 2 Skyler Fein, 9, Fort Bragg 
29-10½ 3 Austin Schmidt, 9, Cloverdale
29-08½ 4 Logan Sauder, 10, Cloverdale	
29-06¼ 5 Oliver Leighton, 9, Clear Lake
28-10¾ 6 Eli Henderson, 9, Fort Bragg 	
27-04½ 7 Damian Angell, 9, Willits


Frosh Soph Boys Shot Put		

40-04 1 Ezekial Valdivia, 10, St Helena
38-05½ 2 Jose Valenzuela, 9, St Helena 
38-03 3 Ameen Gazali, 10, Anderson Valley	
35-10½ 4 Casey Berry, 10, Cloverdale
35-05 5 Matt Campbell, 10, Willits	
35-04½ 6 Brian Braham, 10, Leggett Valley
33-11 7 Skyler Fein, 9, Fort Bragg
33-07 8 Garrett Rhoten, 10, Leggett Valley
31-03 9 Jon Smith, 10, Middletown


Frosh Soph Boys Discus  	

101-06 1 Martin Rangel, 10, Cloverdale
90-04 2 Casey Berry, 10, Cloverdale	
85-07 3 Matt Campbell, 10, Willits	
85-04 4 Antonio Cortez, 9, Kelseyville 
81-05 5 Skyler Fein, 9, Fort Bragg 
74-08 6Ameen Gazali, 10, Anderson Valley	
70-8 7 Garrett Rhoten, 10, Leggett Valley
63-09 8 Ivan Espinoza, 9, Calistoga
61-09 9 Jon Smith, 10, Middletown