Low-tech edition (About)

Home > Sports > Running

Running Home | Weather Forecast | What is NCS/Redwood Empire
Track All-Time | Cross Country All-Time
Schedule | Archives | Links


BOYS 2008 ALL-EMPIRE

Athletes of the Year

DAVIS EGELHOFF LOCKERT -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Austin Davis

12, Cardinal Newman Austin Davis Discus 165-1 1st 08, 19th All-Time, best since 2003 1st NCS/MOC 158-3 1st Logan 165-1 1st Viking 157-6 1st All-City 156-6 1st NCS/Redwood 151-3 1st NBL 151-0 1st Cat 148-0 2nd Stanford 157-3 12th Golden West 151-1 14th STATE 159-7 Shot Put 45-11 =5th 08 1st Cat 44-4, tied 2nd NBL 44-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matt Egelhoff

11, Rancho Cotate Matt EgelhoffMatt Egelhoff High Jump 6-6 2nd 08, =23rd All-Time, =8th Junior All-Time 1st NCS/Redwood 6-6 1st NBL 6-6 1st Viking 6-4 1st East Bay 6-4 1st Special 6-4 1st Cat 6-2 2nd Woody 6-4 3rd NCS/MOC 6-4 =5th Golden West 6-4 =7th Stanford 6-2 10th STATE 6-5 Triple Jump 42-9 3rd 08 1st Cat 41-8 1st Special 40-1 2nd NCS/Redwood 42-4 2nd NBL 40-3 15th NCS/MOC 41-11 Long Jump 20-4 =7th 08 1st Special 20-4 400 Relay 44.74 6th 08 3rd NBL Rancho Cotate 44.97 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sterling Lockert

11, Petaluma Sterling Lockert 1600 4:16.07 1st 08, 11th All-Time, 5th Junior All-Time 1st NCS/Redwood 4:16.61 1st SCL 4:26.04+ 4th NCS/MOC 4:16.07 18th STATE 4:22.74 3200 9:29.04+ 1st 08, 6th Junior All-Time 2007: 9:23.55 11th All-Time 1st Viking 9:29.88 1st Skyline 9:34.74 1st NCS/Redwood 9:36.10 1st SCL 9:47.14+ 1st Cat 9:49.2 8th NCS/MOC 9:31.77 800 1:58.24+ 3rd 08 1st SCL 1:58.94+ Distance Medley 1st Stanford 10:31.11*, 3rd All-Time 1st Twilight 10:36.21 2nd Skyline 10:32.89 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Note: First mark under event is place on 2008 Empire Best list.

FIRST TEAM

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Phanat Amphai

12, Piner Long Jump 21-7 1st 08 as of State meet 1st NBL 21-7 1st NCS/Redwood 21-3 6th NCS/MOC 21-7 Triple Jump 43-5 2nd 08 1st NCS/Redwood 42-6 1st NBL 40-3 8th NCS/MOC 43-5 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eric Arneson

11, Healdsburg Eric Arneson 110HH 15.10 1st 08 1st NCS/Redwood 15.25 1st SCL 15.34+ 1st Viking 15.57 1st Cat 16.4 10th NCS/MOC 15.10 300IH 40.24+ 3rd 08, =24th All-Time, =8th Junior All-Time 1st SCL 40.24+ 1st Viking 40.48 1st Gold 41.0 4th NCS/Redwood 40.59, 1st in heat 400 Relay 42.93 1st 08, 6th All-Time 1st NCS/Redwood 42.93 1st Viking 43.56 1st Gold Rush 45.24+ 8th NCS/MOC 43.45 1600 Relay 3:26.48 1st 08 1st NCS/Redwood 3:26.48 1st SCL 3:28.44 1st Gold Rush 3:33.9 7th NCS/MOC 3:27.58 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Troy Baker

11, Santa Rosa Shot Put 50-6 1st 08 1st NCS/Redwood 50-4 1st NBL 49-11 1st Viking 48-8 1st All-City 47-4 1st Special 45-1 1st Cat 44-4, tied 4th NCS/MOC 50-6 8th Stanford 48-6 Discus 151-3 5th 08 2nd NCS/Redwood 149-5 3rd NBL 135-9 5th NCS/MOC 151-3 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joe Durling

12, El Molino Joe DurlingJoe Durling Discus 158-1 2nd 08 1st SCL 146-10 1st Special 142-6 2nd NCS/MOC 158-1 2nd Viking 147-7 3rd NCS/Redwood 149-1 18th STATE 152-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dante Fountain

11, Healdsburg Dante Fountain 200 21.94+ 1st 08 1st SCL 21.94+ 1st NCS/Redwood 22.33 1st Cat 23.3 2nd Viking 22.66 5th NCS/MOC 22.66 100 10.94+ 1st 08, =12th All-Time 1st NCS/Redwood 11.10 1st SCL 11.14+ 1st Gold 11.0 2nd Viking 11.15 9th NCS/MOC 11.11 400 Relay 42.93 1st 08, 6th All-Time 1st NCS/Redwood 42.93 1st Viking 43.56 1st Gold Rush 45.24+ 8th NCS/MOC 43.45 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Devin Lockert

11, Petaluma Devin Lockert 800 1:56.24 2nd 08, =29th All-Time 1st NCS/Redwood 1:57.39 1st Cat 2:01.4 2nd SCL 2:00.94+ 2nd Viking 1:59.12 7th NCS/MOC 1:58.64 1600 4:24.05 6th 08 1st Cat 4:31.3 3rd Skyline 4:24.05 1600 Relay 2nd NCS/Redwood 3:28.62, 1st in heat 2nd Viking 3:31.01 Distance Medley 1st Stanford 10:31.11*, 3rd All-Time 1st Twilight 10:36.21 2nd Skyline 10:32.89 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris McCloskey

11, Santa Rosa Chris McCloskey 300IH 39.55 1st 08, 8th All-Time, 4th Junior All-Time 1st All-City 39.59 1st NCS/Redwood 39.64 1st NBL 40.30 2nd Viking 41.28 7th NCS/MOC 39.55 110HH 15.52 2nd 08 1st tie NBL 15.77 1st All-City 15.56 3rd NCS/Redwood 15.52 400 52.64+ =10th 08 400IH 59.46 2nd 08, 9th All-Time 1st Special 59.8 400 Relay 43.57 2nd 08, 20th All-Time 1st NBL 43.58 2nd NCS/Redwood 43.57, 1st in heat 2nd Viking 44.03 15th NCS/MOC 44.11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rory McLeod

11, Santa Rosa Rory McLeod 1600 4:17.35 2nd 08, 13th All-Time, 7th Junior All-Time 1st NBL 4:26.62 1st All-City 4:23.10 11th NCS/MOC 4:28.43 3200 9:47.54+ 5th 08 1st NBL 9:47.95 800 1:59.50 6th 08 3rd Viking 1:59.50 1500 4:15.64+ 1st 08 1st Special 4:15.64+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oleg (Drew) Ryabokorovka

11, Fort Bragg Oleg (Drew) RyabokorovkaOleg (Drew) Ryabokorovka Triple Jump 43-7 1st 08 1st Viking 43-7 1st CMC 42-1 1st 1A 42-1 1st Humboldt 41-2 11th NCS/MOC 43-0 Long Jump 21-9 1st 08 1st 1A 20-6 1st CMC 20-1 2nd Viking 20-7 9th NCS/MOC 21-1 High Jump 6-0 =4th 08 1st CMC 6-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Patrick Sammons

12, Sonoma Patrick Sammons Discus 153-3 4th 08 1st Oakland 139-2 3rd SCL 135-4 4th NCS/MOC 151-9 21st STATE 146-5 Shot Put 47-5 2nd 08 2nd NCS/Redwood 47-5 2nd SCL 46-3 15th NCS/MOC 45-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skyler Thomas

11, Mendocino 3200 9:30.58 2nd 08, 25th All-Time, 7th Junior All-Time 1st 1A 9:47.49 1st CMC 9:50.5 2nd Viking 9:30.58 15th Golden West 9:34.58* 1600 4:22.59 4th 08, 39th All-Time 1st 1A 4:22.59 1st Viking 4:24.10 1st CMC 4:25.9 15th Golden West 4:25.16*, 2nd in heat -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mike Tracy

11, Windsor High Jump 6-7 1st 08, =16th All-Time, 7th Junior All-Time 1st SCL 6-7 2nd NCS/Redwood 6-4 2nd Viking 6-0 4th NCS/MOC 6-4 =7th Stanford 6-2 Long Jump 20-0 11th 08 Triple Jump 39-6 17th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joe Withers

12, Cardinal Newman Joe Withers 800 1:56.20 1st 08, 28th All-Time 1st NBL 1:59.61 1st All-City 1:56.74+ 1st Viking 1:58.20 2nd NCS/Redwood 1:58.80, 1st in heat 4th NCS/MOC 1:57.52 21st STATE 1:57.29 1600 4:19.76 3rd 08, 27th All-Time 1st Gold 4:25.24+ 2nd NBL 4:29.06 2nd Logan 4:28.25 400 52.34+ 9th 08 3200 10:00.54+ 10th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coach of the Year

Jim Lynch

Petaluma SCL Champions ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- SECOND TEAM

Michael Carroll

12, Petaluma Michael Carroll 400 50.86 2nd 08 1st SCL 51.14+ 1st Cat 51.4 3rd NCS/Redwood 51.02, 1st in heat 11th NCS/MOC 50.86 200 22.84+ =3rd 08 400 Relay 45.14+ 8th 08 3rd SCL 45.14+ 1600 Relay 3:27.63 2nd 08 2nd NCS/Redwood 3:28.62, 1st in heat 2nd SCL 3:29.84+ 2nd Viking 3:31.01 9th NCS/MOC 3:27.63 Distance Medley 1st Stanford 10:31.11*, 3rd All-Time 1st Twilight 10:36.21 2nd Skyline 10:32.89 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edwin Irizarry

11, Casa Grande Pole Vault 13-6 1st 08, 31st All-Time, =9th Junior All-Time 1st SCL 12-0 1st Special 12-9 1st Cat 12-6 7th NCS/MOC 13-6 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Charles Schindler

12, Santa Rosa Christian Charles Schindler Pole Vault 12-11 2nd 08, 1st 1A 12-10 1st Viking 12-6 1st All-City 12-0 1st CMC 11-0 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- HONORABLE MENTION

Peter Abraham

12, Rancho Cotate 110HH 16.32 6th 08 3rd NBL 16.32 300IH 42.79 12th 07 400IH 61.02 4th 07 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brian Agenbroad

12, Willits 46-2 4th 08 1st CMC 46-2 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Donny Albini

11, Sonoma Donny Albini Long Jump 21-3 2nd 08 1st SCL 20-3 1st Eagle 20-10 100 11.50 13th 08 400 Relay 46.44+ 17th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrew Aviles

11, Cardinal Newman Pole Vault 12-0 =4th 08 1st NBL 12-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Travis Baker

9, Santa Rosa Discus 158-0 3rd 08, All-Time Freshman Class Record 8th NCS/MOC 148-2 2nd NBL 135-11 1st F/S Viking 145-0 Shot Put 1st F/S Viking 46-7 10Lb. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tyler Baker

10, Maria Carrillo 300IH 42.27 9th 08 3rd NBL 42.99 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jose Barajas

12, Healdsburg Jose Barajas High Jump 6-0 =4th 08 400 Relay 42.93 1st 08, 6th All-Time 1st NCS/Redwood 42.93 1st Viking 43.56 1st Gold Rush 45.24+ 8th NCS/MOC 43.45 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Logan Baumgartner

11, Fort Bragg Long Jump 20-4 7th 08 1st Humboldt 20-4 High Jump 6-0 =4th 08 1600 Relay 3:35.87 9th 08 1st CMC 3:42.24+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jared Beam

11, Healdsburg Jared Beam Long Jump 20-4 6th 08 1st Cat 20-3 2nd SCL 19-6 Triple Jump 42-3 6th 08 1st SCL 40-5 3rd NCS/Redwood 42-3 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brendon Bohn

9, Windsor High Jump 6-0 =4th 08 2nd SCL 5-8 Triple Jump 39-10 12th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Loren Brock

11, El Molino Discus 148-3 6th 08 7th NCS/MOC 148-3 2nd SCL 144-1 Shot Put 43-9 9th 08 Triple Jump 39-5 18th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kevin Burt

10, Clear Lake 400 Relay 44.50 4th 08 1st 1A 44.50 1st CMC 44.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reesey Byers

10, Santa Rosa 3200 9:54.02 9th 08 1st Logan 10:09.94 3rd NBL 9:54.02 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sean Cassero

11, Santa Rosa Pole Vault 11-6 =7th 08 3rd NBL 11-6 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ryan Chodora

12 Santa Rosa 800 2:00.36 =9th 08 14th NCS/MOC 2:00.52 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Caleb Cunha

9, Fort Bragg 300IH 42.35 10th 08, All-Time Freshman Class Record 1st 1A 42.35 1st CMC 42.5 110HH 16.57 9th 08 1st 1A 16.57 1st CMC 17.8 1600 Relay 3:35.87 9th 08 1st CMC 3:42.24+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jake Cimolino

10, Fort Bragg 100 11.44+ =11th 08 1st Humboldt 11.72 1600 Relay 1st CMC 3:42.1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrew Codagnone

12, Cardinal Newman 300IH 41.16 5th 08 1st Cat 42.5 2nd NBL 41.99 3rd Viking 41.94 13th NCS/MOC 41.21 110HH 15.66 3rd 08 1st tie NBL 15.77 2nd Viking 16.15 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Josh Codding

12, Santa Rosa Pole Vault 12-6 3rd 08 2nd Viking 12-6 2nd NBL 12-0 Triple Jump 39-7 =15th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pat Conroy

11, Cardinal Newman 800 2:00.38 11th 08 3rd NBL 2:01.42 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michael Corley

12, Montgomery 300IH 43.55 16th 08 1600 Relay 3:28.80 3rd 08 1st NBL 3:30.92 1st All-City 3:32.60 11th NCS/MOC 3:28.80 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris Dahl

12, Fort Bragg 100 11.41 9th 08 1st CMC 11.84+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jesse Davis

12, El Molino Pole Vault 12-0 =4th 08 3rd Viking 12-0 3rd SCL 11-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paul Dick

10, Analy Pole Vault 11-6 =7th 08 2nd SCL 11-6 110HH 16.74+ =10th 08 300IH 43.44+ 14th 08 1600 Relay 3:39.64 13th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ryan Dieckman

11, Sonoma Long Jump 20-6 5th 08 3rd NCS/Redwood 20-6 Triple Jump 41-3 8th 08 High Jump 5-10 =9th 08 400 Relay 46.44+ 17th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

David Dinh

12, Santa Rosa David Dinh 200 22.91 6th 08 1st All-City 22.91 1st NBL 23.14 15th NCS/MOC 23.27 100 11.32 7th 08 3rd NBL 11.41 300IH 42.14+ 7th 08 400IH 61.63 5th 08 400 Relay 43.57 2nd 08, 20th All-Time 1st NBL 43.58 2nd NCS/Redwood 43.57, 1st in heat 2nd Viking 44.03 15th NCS/MOC 44.11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kevin Donnelly

10, Montgomery 400 51.26 5th 08 1st NBL 51.44 1st All-City 52.02 2nd Viking 51.76 1600 Relay 3:28.80 3rd 08 1st NBL 3:30.92 1st All-City 3:32.60 11th NCS/MOC 3:28.80 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

James Dory

10, Rancho Cotate 400 Relay 44.74 6th 08 3rd NBL Rancho Cotate 44.97 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brandon Felipe

11, Petaluma Brandon Felipe 1600 4:32.34+ 14th 08 3rd SCL 4:32.34+ 3200 9:46.31 4th 08 3000 9:20.83 2nd 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrew Florh

11, Piner Long Jump 19-8 =12th 08 1st All-City 19-8 3rd NBL 18-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Steven Flynn

12, El Molino Steven Flynn 200 22.84+ =3rd 08 3rd SCL 22.84+ 100 11.24+ =4th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joshua Forrey

11, Petaluma Shot Put 46-10 3rd 08 1st SCL 46-10 3rd NCS/Redwood 46-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brian Gallagher

12, Petaluma Shot Put 45-11 =5th 08 3rd SCL 45-10 3rd Viking 44-9 12th NCS/MOC 45-6 Discus 146-3 7th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jared Garcia

12, Healdsburg Jared Garcia 100 11.14+ =2nd 08, 11.16, 21st FAT All-Time 2nd SCL 11.14+ 2nd NCS/Redwood 11.18, 1st in heat 11th NCS/MOC 11.16 Long Jump 19-8 =12th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michael Gil

12, Rancho Cotate Michael Gil 100 11.24+ =4th 08 1st NBL 11.31 1st Special 11.7 200 22.94+ 7th 08 2nd NBL 23.17 400 Relay 44.74 6th 08 3rd NBL 44.97 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Seth Glazier

10, Clear Lake 400 Relay 44.50 4th 08 1st 1A 44.50 1st CMC 44.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

James Grant

12, Casa Grande James Grant 300IH 39.62 2nd 08, =9th All-Time, 7th Senior All-Time 8th NCS/MOC 39.62 3rd NCS/Redwood 40.43 110HH 16.54+ 8th 08 1600 Relay 3:29.92 4th 08 3rd SCL 3:34.74+ 400IH 57.51 1st 08, 4th All-Time -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bjorn Griepenburg

12, Petaluma 3200 9:48.55 7th 08 3rd SCL 10:17.54+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brandon Griffith

12, Casa Grande Brandon Griffith 200 22.64+ 2nd 08 2nd SCL 22.64+ 100 11.34+ 8th 08 400 Relay 2nd SCL 44.54+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mike Guevarra

12, Santa Rosa Shot Put 44-9 8th 08 3rd NBL 41-7 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Steven Hayes

11, Rancho Cotate 200 23.44+ =14th 08 400 Relay 44.74 6th 08 3rd NBL Rancho Cotate 44.97 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CJ Jervan

10, Santa Rosa 400 Relay 43.57 2nd 08, 20th All-Time 1st NBL 43.58 2nd NCS/Redwood 43.57, 1st in heat 2nd Viking 44.03 15th NCS/MOC 44.11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cody Jinright

11, Petaluma 800 1:59.98 7th 08 3rd NCS/Redwood 1:59.98 13th NCS/MOC 2:00.14 1600 Relay 3:27.63 2nd 08 9th NCS/MOC 3:27.63 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kahlil Keys

10, Casa Grande Kahlil Keys 1600 Relay 3:29.92 4th 08 3rd SCL 3:34.74+ 400 Relay 2nd SCL 44.54+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aria Kiani

10, Montgomery 1600 4:25.68 8th 08, 10th Sophomore All-Time 3rd NBL 4:33.97 800 2:03.89 14th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thomas Kozel

10, Healdsburg Thomas Kozel 400 52.64+ =10th 08 200 23.24+ =10th 08 Triple Jump 39-8 13th 08 1600 Relay 3:26.48 1st 08 1st NCS/Redwood 3:26.48 1st SCL 3:28.44 1st Gold Rush 3:33.9 7th NCS/MOC 3:27.58 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Phil Lucid

12, Healdsburg 100 11.14+ =2nd 08 3rd SCL 11.14+ 200 23.24+ =10th 08 400 Relay 42.93 1st 08, 6th All-Time 1st NCS/Redwood 42.93 1st Viking 43.56 1st Gold Rush 45.24+ 8th NCS/MOC 43.45 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alex Luna

11, Petaluma 400 Relay 45.14+ 8th 08 3rd SCL 45.14+ 1600 Relay 2nd SCL 3:29.84+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robel Maekele

10, Montgomery 1600 Relay 3:28.80 3rd 08 1st NBL 3:30.92 1st All-City 3:32.60 11th NCS/MOC 3:28.80 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robbie Marsh

12, Santa Rosa 100 11.25 6th 08 1st All-City 11.29 2nd NBL 11.33 3rd NCS/Redwood 11.25 200 22.97 8th 08 3rd NBL 23.42 400 Relay 43.57 2nd 08, 20th All-Time 1st NBL 43.58 2nd NCS/Redwood 43.57, 1st in heat 2nd Viking 44.03 15th NCS/MOC 44.11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben Marshall

11, Petaluma High Jump 5-10 =9th 08 3rd SCL 5-8 1600 Relay 3:27.63 2nd 08 2nd NCS/Redwood 3:28.62, 1st in heat 2nd SCL 3:29.84+ 2nd Viking 3:31.01 9th NCS/MOC 3:27.63 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gabriel Martin

12, El Molino 110HH 15.84+ 4th 08 2nd SCL 15.84+ 300IH 41.34+ 6th 08 2nd SCL 41.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Armando Martinez

12, Clear Lake 400 Relay 44.50 4th 08 1st 1A 44.50 1st CMC 44.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kyle Mayfield

11, Ukiah Kyle Mayfield High Jump 5-10 =9th 08 3rd NBL 5-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Taylor McBeth

10, Maria Carrillo Long Jump 20-1 10th 08 2nd NBL 20-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris McCabe

12, Maria Carrillo 800 1:58.43 4th 08 2nd NBL 2:00.86 9th NCS/MOC 1:58.43 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

McKenzie

St. Vincent 100 1st Cat 11.6 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris McNamara

12, Casa Grande 110HH 16.24+ 5th 08 3rd SCL 16.24+ 300IH 43.54 15th 08 400IH 66.34+ 6th 08 1600 Relay 3:29.92 4th 08 3rd SCL 3:34.74+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zach Nave

12, Santa Rosa Christian Zach Nave 800 1:59.16 5th 08 1st 1A 1:59.78 1st CMC 2:05.0 12th NCS/MOC 1:59.16 400 52.64+ =10th 08 1600 4:30.18 11th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nick Paoli

12, Fort Bragg Shot put 45-1 7th 08 1st Humboldt 38-8 300IH 42.77 11th 08 1600 Relay 3:35.87 9th 08 1st CMC 3:42.24+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alex Pili

12, Petaluma 300IH 41.64+ 7th 08 3rd SCL 41.64+ 110HH 16.44+ 7th 08 400IH 60.57 3rd 08 400 Relay 45.14+ 8th 08 3rd SCL 45.14+ 1600 Relay 2nd SCL 3:29.84+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max Pond

12, Cardinal Newman 400 3rd NBL 53.19 100 11.59 15th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vojta Ripa

12, Healdsburg Vojta Ripa 800 2:00.36 =9th 08 3rd SCL 2:01.64+ 1600 4:30.52 12th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mark Robinson

12, Maria Carrillo High Jump 6-2 3rd 08 3rd Viking 6-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max Smith

12, Montgomery 400 2nd NBL 53.00 1600 Relay 3:28.80 3rd 08 1st NBL 3:30.92 1st All-City 3:32.60 11th NCS/MOC 3:28.80 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nick Stein

12, Santa Rosa Triple Jump 42-9 4th 08 1st All-City 39-5 High Jump 5-10 =9th 08 1st All-City 5-8 Long Jump 20-1 9th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

David Steward

12, Anderson Valley 400 50.64+ 1st 08 1st CMC 50.64+ 200 22.84+ =3rd 08 1st CMC 23.14+ 100 11.44+ =11th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Travis Stockton

11, Clear Lake 100 11.43 10th 08 400 Relay 44.50 4th 08 1st 1A 44.50 1st CMC 44.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Steve Stone

11, Cardinal Newman High Jump 5-10 =9th 08 2nd NBL 5-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rich Sweeting

12, Maria Carrillo Triple Jump 40-10 10th 08 3rd NBL 39-2 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

David Tange

10, Petaluma 400 50.91 3rd 08 2nd SCL 51.34+ 1st F/S Viking 50.91 200 23.24+ =10th 08 400 Relay 45.14+ 8th 08 3rd SCL 45.14+ 1600 Relay 3:27.63 2nd 08 2nd NCS/Redwood 3:28.62, 1st in heat 2nd SCL 3:29.84+ 2nd Viking 3:31.01 9th NCS/MOC 3:27.63 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alex Taylor

11, Healdsburg Alex Taylor 300IH 41.11 4th 08 1600 Relay 3:26.48 1st 08 1st NCS/Redwood 3:26.48 1st SCL 3:28.44 1st Gold Rush 3:33.9 7th NCS/MOC 3:27.58 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaleb Trembly

11, Petaluma Long Jump 20-10 4th 08 3rd Viking 20-2 3rd SCL 19-3 10th NCS/MOC 20-9 Triple Jump 42-4 5th 08 2nd SCL 40-3 3rd Viking 42-4 Pole Vault 11-6 =7th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris Utroske

12, Casa Grande 400 51.23 4th 08 3rd SCL 51.64+ Triple Jump 40-11 9th 08 3rd SCL 40-0 High Jump 5-10 =9th 08 1600 Relay 3:29.92 4th 08 3rd SCL 3:34.74+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nick Valdovinos

11, Middletown Nick Valdovinos Discus 126-10, CMC leader 1st CMC 119-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brad White

12, Fort Bragg High Jump 6-0 =4th 08 1st Humboldt 6-0 1600 Relay 3:35.87 9th 08 1st CMC 3:42.24+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grant Williams

11, Maria Carrillo 3200 9:47.67 6th 08 1st All-City 9:51.50 2nd NBL 9:52.75 3rd Viking 10:11.57 15th NCS/MOC 9:50.80 1600 4:28.65 10th 08 3000 9:07.97 1st 08, 12th All-Time -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wes Young

11, Healdsburg Wes Young 400 51.84+ 6th 08 1600 Relay 3:26.48 1st 08 1st NCS/Redwood 3:26.48 1st SCL 3:28.44 1st Gold Rush 3:33.9 7th NCS/MOC 3:27.58 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cole Yungert

12, Petaluma Cole Yungert 3200 9:41.38 3rd 08 2nd SCL 9:58.54+ 3rd NCS/Redwood 9:41.38 1600 4:23.55 5th 08 2nd SCL 4:30.24+ 3rd NCS/Redwood 4:23.55 12th NCS/MOC 4:29.16 800 2:02.04+ 13th 08 Distance Medley 1st Stanford 10:31.11*, 3rd All-Time 1st Twilight 10:36.21 2nd Skyline 10:32.89 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Teams of unknown members Casa Grande 44.24+ 3rd 08 1st Special 45.6 2nd SCL 44.54+ 1) enes, ryan 12 2) griffith, brandon 12 3) Kahlil Keys 10 4) oden, javonie 09 Cardinal Newman 1st All-City 45.04 2nd NBL 44.69 3rd Viking 44.76 Boys 4 x 2 Relay 1st All-City 1:35.93 2nd NBL 3:31.31 Maria Carrillo 3rd NBL 3:34.69 1st Gold Rush 11:23.4 Santa Rosa 1st Special 8:38.94+ 1st All-City 8:48.71 Healdsburg 1st Gold Rush 1:40.0 sprint medley (100, 100, 200, 400) If you have a good photo of anyone missing please email me. jimcrowhurst@comcast.net

Email story | Print story | Subscribe to paper