Low-tech edition (About)

Home > Sports > Running

Running Home | Weather Forecast | What is NCS/Redwood Empire
Track All-Time | Cross Country All-Time
Schedule | Archives | Links


GIRLS 2008 ALL-EMPIRE

Athletes of the Year

RICH & TAYLOR

Corrine Rich

12, Montgomery Shot Put 40-6 1st 08, 2007: 40-6 10th All-Time 1st NCS/MOC 40-4 1st NBL 39-1 1st Woody 39-11 1st NCS/Redwood 39-9 1st All-City 39-7 1st Cat 39-0 4th Stanford 38-5 Discus 136-4 ALL-TIME EMPIRE RECORD, had 3 of the 4 longest throws ever. 1st NBL 126-5 1st All-City 126-11 1st NCS/Redwood 117-9 1st Cat 110-9 2nd Woody 135-5 2nd NCS/MOC 132-3 8th Stanford 114-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jacque Taylor

10, Casa Grande 1600 4:49.63 1st 08, =3rd All-Time, =3rd Sophomore All-Time 2nd STATE 4:49.63 1st NCS/Redwood 4:53.78 1st Viking 4:54.25 1st Day-Time Arcadia 4:59.27* 1st SCL 5:01.94+ 1st Logan 5:15.29 3rd NCS/MOC 4:58.66 6th Stanford 5:02.31 3200 10:47.02 1st 08 2007: 10:34.39 5th All-Time, 5th Sophomore All-Time 1st SCL 11:02.14 1st Viking 11:05.57 2nd NCS/MOC 11:01.73 2nd NCS/Redwood 11:24.74 13th STATE 11:00.75 17th Elite Arcadia 10:47.02 800 2:17.05 1st 08, 12th All-Time, 8th Sophomore All-Time 2nd Viking 2:17.05 3000 9:59.76 1st 08, 5th All-Time 2nd Stanford 9:59.76 1500 4:51.44+ 1st 08, 9th All-Time 1600 Relay 3rd SCL 4:19.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Note: First mark under event is place on 2008 Empire Best list.

FIRST TEAM

Lauren Curtin

10, Maria Carrillo Lauren Curtin 1600 4:55.11 2nd 08, 7th All-Time, 5th Sophomore All-Time 1st NBL 5:04.85 1st Gold 5:21.1 2nd NCS/Redwood 4:55.11 2nd NCS/MOC 4:57.76 2nd Viking 5:11.00 20th STATE 5:09.82 800 2:20.77 2nd 08, 42nd All-Time 1st NBL 2:20.77 1st All-City 2:21.56 2nd NCS/Redwood 2:22.59, 1st in heat 3rd Viking 2:22.74 3200 11:59.97 6th 08 2nd NBL 11:59.97 1600 Relay 3:59.70 1st 08, 10th All-Time 6th NCS/MOC 3:59.70, 60.8 split -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Christina Dwyer

12, Sonoma Long Jump 17-8 1st 08, =11th All-Time 1st Woody 17-3 1st SCL 16-10 1st Eagle 16-9 1st Vallejo 15-10 2nd NCS/Redwood 16-11 13th NCS/MOC 16-8 Triple Jump 34-10 2nd 08, 27th All-Time 2nd SCL 33-4 300LH 48.44+ 5th 08 2nd SCL 49.24+ 1600 Relay 4:14.34+ 4th 08 1st SCL 4:14.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Suzanne Howard

12, Santa Rosa Suzanne Howard 100HH 14.69 1st 08, 2nd All-Time, 1st Senior All-Time, 14.89 6 of 14 fastest ever 5th NCS/MOC 14.89 1st All-City 14.90 1st NCS/Redwood 14.93 1st Viking 15.66 1st NBL 15.75 1st Special 17.04+ 1st Cat 17.84+ 300LH 45.62 1st 08, 6th Senior All-Time, 2007: 45.57 7th All-Time 8th NCS/MOC 46.85 1st Castro Vly 46.39 1st Viking 46.54 1st All-City 47.20 1st NCS/Redwood 47.79 1st Cat 50.24+ 2nd NBL 47.67 3rd Logan 47.98 100 12.95 7th 08 1st All-City 12.99 3rd NBL 13.20 400LH 69.07 1st 08 1st Special 69.14+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emily Hunt

10, Petaluma 100HH 15.86 3rd 08, 17th All-Time, 5th Sophomore All-Time 1st SCL 16.64+ 2nd NCS/Redwood 16.06, 1st in heat 14th NCS/MOC 15.86 100 12.64+ =1st 08, =29th All-Time 1st SCL 12.84+ 2nd NCS/Redwood 12.85, 1st in heat 16th NCS/MOC 12.91 200 26.24+ 3rd 08, =37th All-Time 1st SCL 26.24+ Long Jump 15-9 7th 08 400 Relay 1st SCL 51.04+ 1st Cat 53.74+ 2nd NCS/Redwood 51.03, 1st in heat 15th NCS/MOC 51.21 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarah Sumpter

12, Healdsburg Sarah Sumpter 3200 11:10.08 2nd 08, 2007: 11:05.74 21st All-Time 6th NCS/MOC 11:10.08 1st NCS/Redwood 11:21.13 2nd SCL 11:25.14+ 2nd Viking 11:35.78 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lauren Wallace

12, Ukiah Lauren WallaceLauren Wallace 200 25.93 1st 08, =24th All-Time 1st NCS/Redwood 25.93 1st NBL 26.40 3rd Viking 26.28 3rd Chico 26.51 13th NCS/MOC 26.52 100 12.92 =4th 08 1st NBL 12.92 1st Cat 13.74+ 3rd Viking 12.94 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Coach of the Year

Richard Flores

Maria Carrillo Pumas were NBL and NCS Redwood Empire Champions -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SECOND TEAM

Isabel Andrade

10, Petaluma 1600 5:07.75, 22nd All-Time, 10th Sophomore All-Time 9th NCS/MOC 5:10.78 3rd NCS/Redwood 5:07.75 3rd SCL 5:21.34+ 800 2:26.74+ 11th 08 1st SCL 2:27.54+ 3200 12:09.04+ 7th 08 3rd SCL 12:09.24+ 1600 Relay 4:14.58 5th 08 2nd SCL 4:17.14+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celeste Berg

11, Montgomery Celeste Berg 1600 5:09.85 4th 08, 31st All-Time 10th NCS/MOC 5:15.41 2nd NBL 5:16.97 3200 11:47.04+ 4th 08 1st Cat 12:10.6 3rd NBL 12:09.26 800 2:22.49 4th 08 2nd NBL 2:23.70 3rd NCS/Redwood 2:23.61 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaliee Cool

10, Analy Kaliee Cool 300LH 47.34+ 2nd 08, =23rd All-Time 1st SCL 47.34+ 1st Gold 49.8 13th NCS/MOC 47.78 100HH 16.70 5th 08, 45th All-Time 2nd SCL 17.14+ 200 27.34+ =9th 08 100 13.24+ =10th 08 400 Relay 51.94+ 7th 08 3rd SCL 51.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cara Curtin

10, Maria Carrillo Cara Curtin 400 59.37 2nd 08, 32nd All-Time 1st NBL 59.37 4th NCS/Redwood 60.66, 1st in heat 1600 5:14.53 6th 08, 47th All-Time 3rd NBL 5:17.98 3200 12:18.36 10th 08 800 2:29.64+ 15th 08 1600 Relay 3:59.70 1st 08, 10th All-Time 6th NCS/MOC 3:59.70, 59.9 split -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anna Dwyer

11, Sonoma Triple Jump 35-3 1st 08, 20th All-Time 1st SCL 34-9 1st Eagle 34-0 11th NCS/MOC 34-1 Long Jump 16-2 5th 08 2nd SCL 16-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mia Greenstein

12, Maria Carrillo Mia Greenstein Pole Vault 10-3 =1st 08, =10th All-Time, =8th Senior All-Time 1st Special 9-6 2nd NBL 9-6 3rd NCS/Redwood 10-0 10th NCS/MOC 10-3 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Shannon Jordan

12, Rancho Cotate Shannon Jordan 300LH 47.56 3rd 08, 2007: 47.34+, 47.58 =23rd All-Time 1st NBL 47.64 3rd NCS/Redwood 48.43 3rd Viking 48.65 12th NCS/MOC 47.56 100HH 15.80 2nd 08, 2007: 15.71 12th All-Time 2nd NBL 16.00 2nd Viking 16.34 13th NCS/MOC 15.80 400 Relay -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Julia Krickl

10, Maria Carrillo Julia KricklJulia Krickl High Jump 5-5 1st 08, =7th All-Time, 5th Sophomore All-Time 2nd NCS/MOC 5-5 2nd NBL 4-10 3rd Viking 4-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jenna Lundgren

12, Maria Carrillo Jenna Lundgren 200 26.17 2nd 08, 35th All-Time 1st All-City 26.77 3rd NBL 27.20 400 59.04 1st 08, =27th All-Time 1st All-City 60.06 800 2:20.88 3rd 08, 43rd All-Time 1st Cat 2:25.0 2nd Skyline 2:20.88 100 13.24+ =10th 08 1st Special 13.44+ 300LH 47.64+ 4th 08, =33rd All-Time 1600 Relay 3:59.70 1st 08, 10th All-Time 6th NCS/MOC 3:59.70, 57.6 split 400 Relay 1st NCS/Redwood 50.61 42nd All-Time 1st NBL 50.61 1600 Sprint Medley 1st Day-Time Arcadia 4:19.48 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luisa McInnis

9, Montgomery Luisa McInnis High Jump 5-4 2nd 08, =12th All-Time, =3rd Freshman All-Time 1st NBL 5-0 1st All-City 5-2 2nd Viking 5-0 11th NCS/MOC 5-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cherie McLean

12, Santa Rosa Pole Vault 10-3 =1st 08, =10th All-Time, =8th Senior All-Time 1st NBL 10-0 1st All-City 10-3 1st Viking 9-6 1st Cat 9-0 12th NCS/MOC 9-6 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Genevieve Perdue

12, El Molino Genevieve Perdue High Jump 5-3 3rd 08, =23rd All-Time 1st Viking 5-2 1st Cat 5-0 2nd SCL 5-0 3rd NCS/Redwood 5-3 12th NCS/MOC 5-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ceara Snyder

10, Willits Shot Put 36-2 2nd 08, 31st All-Time, 8th Sophomore All-Time 6th NCS/MOC 36-2 1st 1A 36-0 1st CMC 34-10 2nd Viking 32-9 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- HONRABLE MENTION

Chima Ahanotu

12, Rancho Cotate 300LH 50.53 7th 08 3rd NBL 50.60 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nicole Ahern

10, Piner 100HH 17.54 9th 08 3rd NBL 17.58 300LH 51.44 11th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alyssa Benjamin

12, Casa Grande 100 12.64+ =1st 08, =29th All-Time 2nd SCL 13.04+ 200 27.34+ =9th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tara Besancon

11, Healdsburg Tara BesanconTara Besancon High Jump 4-10 =7th 08 Triple Jump 31-8 14th 08 400 relay 51.84+ 5th 08 2nd SCL 51.84+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brittnie Bond

10, Petaluma 300LH 49.47 6th 08 3rd SCL 49.74+ Triple Jump 31-10 13th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrienne Borders

10, Maria Carrillo Adrienne Borders 200 27.34+ =9th 08 400 Relay 1st NCS/Redwood 50.61 42nd All-Time 1st NBL 50.61 1600 Sprint Medley 1st Day-Time Arcadia 4:19.48 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marrisa Bragstad

9, Sonoma 1600 Relay 4:14.34+ 4th 08 1st SCL 4:14.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Victoria Bruno

12, Santa Rosa Long Jump 15-1 =15th 08 1st Special 14-11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Allison Cobb

10, Sonoma 200 26.84+ 5th 08 2nd SCL 26.84+ 100 12.84+ 3rd 08 3rd SCL 13.14+ Pole Vault 8-0 =11th 08 400 Relay -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Natalie Cook

11, Healdsburg Natalie Cook 100 13.14+ 9th 08 400 relay 51.84+ 5th 08 2nd SCL 51.84+ 1600 relay 4:22.74+ 8th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stephanie Cordle

12, Sonoma Discus 2nd SCL 90-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Holly Cramer

9, Rancho Cotate Long Jump 15-6 9th 08 2nd NBL 15-6 Triple Jump 32-6 8th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Erica Cunningham

9, Casa Grande 1600 5:17.36 7th 08 2nd SCL 5:20.14+ 3200 12:19.44 11th 08 1500 5:23.04+ 5th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jordan Davis

11, Maria Carrillo Jordan Davis 3200 11:39.75 3rd 08 1st All-City 11:46.63 1st NBL 11:58.55 3000 11:08.15 2nd 08 1500 5:13.34+ 2nd 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jamaeca Dedrick

9, Maria Carrillo 400 3rd NBL 61.97 200 27.34 =9th 08 400 Relay 1st NCS/Redwood 50.61 42nd All-Time 1st NBL 50.61 1600 Sprint Medley 1st Day-Time Arcadia 4:19.48 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demery

?, Maria Carrillo Shot Put 1st Special 28-2 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maria Dilley

10, Cloverdale 300LH 51.48 12th 08 51.6 1st CMC Long Jump 15-4 10th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stephanie Duck

12, El Molino Pole Vault 9-4 =4th 08, =22nd All-Time 2nd SCL 9-0 2nd Viking 9-0 15th NCS/MOC 9-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kelsey Dunbar

11, Petaluma 400 61.84+ =8th 08 3rd SCL 61.84+ 51.03 2nd 08 400 Relay 1st SCL 51.04+ 1st Cat 53.74+ 2nd NCS/Redwood 51.03, 1st in heat 15th NCS/MOC 51.21 1600 Relay 4:14.58 5th 08 2nd SCL 4:17.14+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ellen Everidge

10, Sonoma Triple Jump 33-5 5th 08 400 61.83 7th 08 Long Jump 15-3 13th 08 1600 Relay 4:14.34+ 4th 08 1st SCL 4:14.34 1600 Relay 4:14.34+ 4th 08 1st SCL 4:14.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Shannon Feeney

11, Santa Rosa Triple Jump 32-9 6th 08 1st NBL 32-9 1st All-City 31-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kate Ferland

12, Analy Triple Jump 33-11 4th 08 1st Cat 32-4 3rd SCL 33-0 Long Jump 15-1 =15th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amanda Franco

12, Rancho Cotate Pole Vault 9-0 =6th 08, =27th All-Time 3rd NBL 9-0 Discus 101-1 4th 08 1st Special 86-6 3rd Viking 90-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vanessa Gonzalez

10, Petaluma 400 Relay 1st SCL 51.04+ 2nd NCS/Redwood 51.03, 1st in heat 15th NCS/MOC 51.21 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anise Green

11, Clear Lake Triple Jump 34-4 3rd 08 1st CMC 32-0 1st 1A 34-4 Long Jump 16-11 2nd 08 1st CMC 16-11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Faith Hall

12, SR Christian Faith Hall 3200 1st CMC 12:52.94+ 1600 1st CMC 5:39.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Heidi Hirvonen

9, Maria Carrillo Heidi Hirvonen 400 60.50 3rd 08 2nd NBL 60.97 2nd Viking 61.44 3rd NCS/Redwood 60.50 200 27.39 14th 08 1600 Relay 3:59.70 1st 08, 10th All-Time 6th NCS/MOC 3:59.70, 61.4 split 1600 Sprint Medley 1st Day-Time Arcadia 4:19.48 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amanda Horne

11, Kelseyville 400 61.88 10th 08 1st CMC 63.54+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meredith Inman

9, Healdsburg Meredith Inman 800 2:24.12 5th 08 2nd SCL 2:28.34+ 13th NCS/MOC 2:24.12 1600 Relay -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ryley Johnson

9, Sonoma Academy Long Jump 16-7 3rd 08 1st All-City 16-5 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Heather Keola

11, Sonoma Shot Put 31-3 9th 08 1st SCL 30-3 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ariel Kubes

9, Casa Grande 1600 Relay 3rd SCL 4:19.34+ 400 Relay 52.34+ 10th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Flynn Lenny

9, Healdsburg Flynn LennyFlynn Lenny 400 relay 51.84+ 5th 08 2nd SCL 51.84+ 1600 relay 4:22.74+ 8th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stefani Lentz

10, Maria Carrillo Discus Throw 99-11 5th 08 1st Viking 94-1 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eva Luu

9, Casa Grande 800 2:26.22 9th 08 1600 5:22.24+ 10th 08 1600 Relay 3rd SCL 4:19.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bethany Lybeck

12, El Molino Pole vault 9-4 =4th 08, =22nd All-Time 1st SCL 9-4 3rd Viking 9-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sam Mason

12, Willits Pole vault 1st CMC 6-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emma McGee

9, Sonoma 1600 Relay 4:14.34+ 4th 08 1st SCL 4:14.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jessica Melcher

10, Fort Bragg High Jump 4-10 =7th 08 1st Humboldt 4-10 1st CMC 4-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Annelissa Moe

12, Petaluma Shot Put 30-0 14th 08 2nd SCL 30-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deanna Molkenbuhr

9, Analy 400 Relay 51.94+ 7th 08 3rd SCL 51.94+ 1600 Relay 9th 4:23.44+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Margi Osmundson

9, Casa Grande 1600 Relay 3rd SCL 4:19.34+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alyssa Page

9, Montgomery Alyssa Page 200 26.66 4th 08 2nd NBL 27.17 14th NCS/MOC 26.66 100 12.92 =4th 08 2nd NBL 13.11 2nd Viking 12.92 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dorothea Parker

10, Petaluma 1600 Relay 4:14.58 5th 08 2nd SCL 4:17.14+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Camy Pearson

10, Montgomery Triple Jump 32-7 7th 08 2nd NBL 32-7 Long Jump 15-4 =11th 08 3rd NBL 15-4 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lizzy Poisson

10, St. Helena 800 2:27.96 12th 08 1st CMC 2:35.3 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Courtney Raffaelli

11, Petaluma 400 61.73 6th 08 3rd Viking 61.73 200 26.94+ 6th 08 3rd SCL 26.94+ 400 Relay 1st SCL 51.04+ 1st Cat 53.74+ 2nd NCS/Redwood 51.03, 1st in heat 15th NCS/MOC 51.21 1600 Relay 4:14.58 5th 08 2nd SCL 4:17.14+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Analisa Ragusa

10, Analy 400 Relay 51.94+ 7th 08 3rd SCL 51.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dominique Ratto

10, Casa Grande 800 2:24.32 6th 08 3rd SCL 2:28.34+ 15th NCS/MOC 2:25.94 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Suzi Rozga

10, Santa Rosa Suzi Rozga 1600 5:10.78 5th 08, 34th All-Time 8th NCS/MOC 5:10.78 3200 12:15.20 9th 08 3rd Viking 12:15.20 800 2:24.56 7th 08 3rd NBL 2:25.10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kassie Russell

10, Maria Carrillo Kassie Russell 200 1st Cat 28.54+ 100 13.32 14th 08 400 Relay 1st NCS/Redwood 50.61 42nd All-Time 1st NBL 50.61 1600 Sprint Medley 1st Day-Time Arcadia 4:19.48 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Katie Sanford

11, Healdsburg Katie Sanford High Jump 5-2 4th 08, =32nd All-Time 3rd SCL 4-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emily Schuster

12, Analy 400 61.84+ =8th 08 400 Relay 51.94+ 7th 08 3rd SCL 51.94+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarah Scott

10, El Molino 400 60.84+ 5th 08 1st SCL 60.84+ 200 27.24+ 8th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daisey Serafini

12, Sonoma Discus 3rd SCL 89-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gina Sferra

9, Montgomery Gina Sferra Long Jump 16-2 4th 08 1st NBL 15-9 100 13.30 13th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kendall Shifflett

10, St. Helena 100HH 16.66 4th 08, =43rd All-Time 1st CMC 17.44+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kate Shubert

11, Healdsburg Kate Shubert 400 60.60 4th 08 2nd SCL 61.04+ 14th NCS/MOC 60.60 400 relay 51.84+ 5th 08 2nd SCL 51.84+ -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amber Siera

11, Montgomery Amber Siera Discus Throw 102-10 2nd 08 2nd Viking 90-11 3rd NBL 95-11 13th NCS/MOC 102-10 Shot Put 32-7 4th 08 3rd NBL 31-7 3rd Viking 30-10 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Erin Skinner

9, Rancho Cotate Triple Jump 32-3 9th 08 3rd NBL 32-2 High Jump 3rd NBL 4-8 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Catherine Smith

11, Santa Rosa Christian Catherine Smith Discus 94-5 7th 08 1st CMC 88-11 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michelle Stone

10 Ursuline Pole Vault 9-6 3rd 08, =20th All-Time 12th NCS/MOC 9-6 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Laura Tallent

11, Petaluma Discus 98-11 6th 08 1st SCL 98-11 Long Jump 16-0 6th 08 3rd SCL 15-5 High Jump 4-10 =7th 08 Triple Jump 32-0 10th 08 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luz Tejada

12, Montgomery Luz Tejada Shot Put 34-9 3rd 08 1st Viking 33-3 2nd NBL 33-4 12th NCS/MOC 33-11 Discus Throw 102-7 3rd 08 2nd NBL 102-7 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dani Ward

10, Windsor High Jump 5-0 =5th 08 1st SCL 5-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cierra Warner

11, El Molino Shot Put 3rd SCL 29-9 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Shevaun Weatherby

12, Santa Rosa Long Jump 1st Cat 14-9 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emily Wells

12 Analy Pole Vault 9-0 =6th 08, =27th All-Time 3rd SCL 9-0 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kate Wignall

11, St Helena 200 27.11 7th 08 1st CMC 28.04+ 100 13.10 8th 08 13.5 1st CMC ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Teams of unknown members Maria Carrillo 1st Special 53.14+ 1st Gold Rush 53.54+ 2nd Viking 51.54 14th NCS/MOC 50.98 1st NBL 4:09.08 1st All-City 4:11.75 1st Gold Rush 4:19.34+ 2nd NCS/Redwood 4:03.61 2nd Viking 4:10.60 4X200 relay 1st All-City 1:51.23 1st Special 1:51.24+ SMR 1st Gold Rush 1:57.74+ DMR 1st Gold Rush 13:19.74+ Santa Rosa 3rd NCS/Redwood 4:13.96, 1st in heat St Helena 1st CMC 53.74+ 1st CMC 4:28.44+ Casa Grande 4X800 relay 1st Special 10:06.04+ Rancho Cotate 2nd NBL 51.35 3rd Viking 52.12 2nd NBL 4:15.14 3rd Viking 4:18.78 Montgomery 1st All-City 52.34 3rd NBL 51.91 3rd NBL 4:16.40 Ursuline 4X800 relay 1st All-City 10:56.29 If you have a good photo of anyone missing please email me. jimcrowhurst@comcast.net

Email story | Print story | Subscribe to paper