2010 REDWOOD EMPIRE
ALL-EMPIRE CROSS COUNTRY

BOYS

RUNNER OF THE YEAR

Luis Luna
Piner, junior

Luis Luna

6th State III, NCS Champion, NBL Champion

The race for number one

--------------------------------------

FIRST TEAM	see season records


Clark Bernard, Petaluma, senior               

Clark Bernard

4th SCL, 12th NCS III, 53rd State 

--------------------------------------

Ryan Douglas, Petaluma, sophomore              

Ryan Douglas

3rd SCL, 30th State III, 4th NCS

--------------------------------------

Daniel Hauptman, Maria Carrillo, senior

Daniel Hauptman

4th NBL, 10th NCS III, 57th State

--------------------------------------

Paul Holden, Ukiah, sophomore

Paul Holden

2nd NBL, 2nd NCS II, 69th State

--------------------------------------

Kevin Poteracke, Petaluma, sophomore          

Kevin Poteracke

2nd SCL, 28th State III, 5th NCS

--------------------------------------

Forrest Shaffer, Petaluma, senior

Forrest Shaffer

SCL Champion, 2nd NCS III, 10th State, Rancho Cotate Inv., Stanford Inv. III, Clovis Inv. III

--------------------------------------

Alexi Taylor, Cardinal Newman, junior        

Alexi Taylor

7th NCS IV, 14th State, 3rd NBL

--------------------------------------


SECOND TEAM


Charlie King, Cardinal Newman, sophomore

Charlie King

5th NBL, 12th NCS IV

--------------------------------------

Jose Mendoza, Montgomery, junior

Jose Mendoza

86th State II, 9th NCS, 11th NBL

--------------------------------------

Austin Minnick, Casa Grande, senior              

Austin Minnick

5th SCL, 6th NCS II, 117th State


--------------------------------------

Valle Rogers, Willits, senior

Valle Rogers

CMC Champion, 8th NCS IV, 52nd State

--------------------------------------

Jason Saler, Piner, junior 

Jason Saler

6th NBL, 137th State, 36th NCS III

--------------------------------------

Jaime Silva, Piner, sophomore

Jaime Silva

7th NBL, 25th NCS III, 146th State

--------------------------------------

Ben Tarango, Casa Grande, senior

Ben Tarango

6th SCL, 13th NCS III

--------------------------------------


HONORABLE MENTION	

see season records

--------------------------------------

Dylan Ferrell, Piner, senior

Dylan Ferrell

13th NBL, 44th NCS III, 140th State

--------------------------------------

Colin Gibson, Maria Carrillo, junior

Colin Gibson

8th NBL, 37th NCS III

--------------------------------------

Jamie Goldfield, Montgomery, senior

Jamie Goldfield

10th NBL, 12th NCS II

--------------------------------------

Evan LaBruzzo, Rincon Valley Christian, senior

Evan LaBruzzo

2nd CMC, 9th NCS V, 40th State

--------------------------------------

Chris Orr, Willits, junior 

Chris Orr

3rd CMC, 24th NCS IV

--------------------------------------

Jonathan Peck, Santa Rosa, junior           

Jonathan Peck

9th NBL, 21st NCS II
 
--------------------------------------

Gustavo Vazquez, Analy, senior                

Gustavo Vazquez

7th SCL, 35th NCS III

--------------------------------------


COACH OF THE YEAR

Dan Aldridge, Sonoma Academy

Dan Aldridge

CMC Champions, 6th NCS IV