California High School Indoor Invitational 
2/26/2011 at Save Mart Center, Fresno, CA

Photos are from 2010 season

Complete Results

Girls High Jump
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Hannah McDaniel           SR San Marcos TC          5-4
  2 Tess Rountree             SR Paso Robles TC         5-4
  3 Courtney Tuck             SO Petaluma TC            5-4, NEW REDWOOD EMPIRE INDOOR RECORD
  3 Raegan Nizdil             SO Rio Mesa TC            5-4
  5 Annie Giebelhaus          SR Orange Lutheran TC     5-4
  6 Katie Barber              SR Louisville TC          5-2
  7 Lauren Peterson           JR Moorpark TC            5-2
  8 Caitlin Birdsell          SR Beckman TC             5-2
  9 Nikki Miyashita           JR Aptos TC               5-2
 10 Jesse Boom                SR Valley Christian TC    5-2
 11 Jasmine Hall              SR Serra TC               5-2
 12 Calynn Stanford           SR Nevada Union TC        5-0
 13 Taryn McDonald            JR Clovis West TC         4-10
 14 Martiesha Caines          SO Great Oak TC           4-10
 -- Kayla Lindquist           SR Rio Mesa TC            NH


Girls Pole Vault
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Katie Zingheim            SR Granite Bay TC        12-7
  2 Robyn Morioka             SR West TC               12-7
  3 Danielle Steffen          JR Petaluma TC           11-1, 2nd All-Time Indoor, =6th All-Time Overall
  3 Jessica Goodkin           JR Marlborough TC        11-1
  3 Amy Loschiavo             JR Huntington Beach TC   11-1
  6 Kim Sanchez               JR Oaks Christian TC     11-1
  6 Diamara Cruz              SR Los Altos TC          11-1
  6 Kaitlin McCallum          JR La Jolla Ctry TC      11-1
  6 Emily Bandy               SR Quartz Hill TC        11-1
Danielle Steffen

Girls 2 Mile Run
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Jessie Peterson           SR --, --                11:06.75
  2 Ariane Gushue             SR Foothill TC           11:16.91
  ? Jerriann Wells            FR Pleasant Grove TC     11:31.51, Very likely that this girl will end up DNF, ? lap short.
  3 Nicole Lane               JR El Molino TC          11:39.96, = 11:35.91 3200m, Confirmed as 3rd place.
  5 Jenay Jauregui            JR Saugus TC             11:45.45
  6 Megan Osten               JR Sanger TC             12:00.39
  7 Alexys Estrada            SO Vista del Lago TC     12:01.63
  8 Katherine Tercek          JR Marlborough TC        12:02.63
  9 Sarah Baker               SR Bakersfield TC        12:05.82
 10 Grace McManus             JR Granite Hills TC      12:06.60
 11 Sarah Schreck             JR Carlmont TC           12:07.12
 12 Nina Sassano              SO Saugus TC             12:22.61
 13 Melissa Ibarra            SR Millikan TC           12:32.97
 14 Christian Calain          FR Great Oak TC          12:42.64
 15 Viri Trujillo             JR Tulare Western TC     12:52.34
 -- Katy Lee                  SO Sonoma Academy TC          DNF
Nicole Lane

Girls 800 Meter Run
===============================================================
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Savannah Camacho          JR Templeton TC           2:16.91
  2 Kayla Knapp                  Los Gatos TC           2:21.79
  3 Glindyll Mancia           SO Arcadia TC             2:22.91
  4 Ashley Roberts            SR Riverside Poly TC      2:24.52
  5 Rebekah Oragwu            SR Long Beach Poly TC     2:25.01
  6 Sadia Ibrahim             SO Santa Rosa TC          2:25.18
  7 Ana Valdovinos            SR Coachella Valley TC    2:25.55
  8 Janice Lane               FR Long Beach Poly TC     2:28.78
  9 Alex Hampton              SR Saugus TC              2:29.62
 10 Vanessa Lopez             SO Highland TC            2:29.76
 11 Serina Rye                JR Los Altos TC           2:30.44
 12 Amanda Mansoorbakht       SO Monrovia TC            2:30.71
 13 Miranda Kewley            SO Great Oak TC           2:31.91
 14 Alyson Watkins            SO Arcadia TC             2:33.54
 15 Kylie Cleveland           SO Santa Teresa TC        2:33.74
 16 Carrie Withers            SR Murrieta Valley TC     2:36.20
 17 Marie Navea-Huff          JR Graces Memorial TC     2:36.31
 18 Jennifer Arellano         SR Selma TC               2:36.60
 19 Jessica Cruz              SO Graces Memorial TC     2:42.82
Sadia Ibrahim

Girls 4x145 Meter Relay
11 Montgomery TC  'A'                                    79.30   2nd in heat 1
     1) Alyssa Page SR                  2) Christen Chalmers SR    
     3) Jackie Chalmers SO              4) Jamaeca Dedrick SR

Boys 600 Yard Run
14 Ben Tarango               SR Casa Grande TC           79.61   2nd in heat 1

Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
23 Adam Lundquist            JR Casa Grande TC           12.38   1