2002 Track & Field Bests

+ hand time converted to automatic
* yard race converted to metric
i indoor race

How links work
Marks are linked to all-time lists
Dates are linked to photo on that date
Names are linked to photo for date not listed
Grades are linked to all-time class records

Boys
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200
110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays
HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT

Girls
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200
100HH | 300LH | 400R | 1600R | Other Relays
HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT
100 METERS (+.24) 11.24+ Chris Weaver, 12, Casa Grande; 4/24 Son, 11.28 4/27, 11.30 5/18, SCL leader 11.24+ Bruce Buckerfield, 12, Ft. Bragg; 5/11 Mendo JC, CMC leader 11.30 David King, 12, Casa Grande; 4/27 SRJC, 11.2 5/11 11.32 Cecillo Datu, 12, Rancho Cotate; 4/27 SRJC, 11.1, =NBL leader 11.32 Michael Harris, 11, Montgomery; 4/27 SRJC, 11.37, 11.41 w -1.6 MOC, =NBL leader 11.34 Ryan House, 10, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 11.34+ Kyle Schmaus, 11, Santa Rosa; 5/1 EA, 11.38 4/27 11.34+ Frank Stranzl, 12, Casa Grande; 5/1 CG, 11.41 4/27 11.34+ Matt Goines, 11, Willits; 5/11 Mendo JC, 11.48 4/27, 11.3 11.34+ Jason Tamagni, 11, Calistoga; 5/11 Mendo JC 11.41 Mike Salvage, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 11.45 5/18, 11.49 w -1.4 MOC 11.44+ Chris Magallon, 12, Rancho Cotate; 11.73 11.44+ Brandon Simpson, 12, Piner; 11.44+ Damon James, 11, Petaluma; 4/24 Pet, 11.55 5/18, 11.58 5/11 11.46 Matt McHugh, 11, El Molino; 5/11 SRJC, 11.54 4/27, 11.3 11.54+ Dan O'Callaghan, 10, Sonoma; 11.64+ Andrew Haskin, Cardinal Newman; 11.71 11.64+ Salmina, Kelseyville; 5/11 Mendo JC 11.74+ Ryan Clark, 12, Petaluma 11.75 David Dranow, Montgomery; 4/27 SRJC Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 200 METERS (+.24) 22.64+ Brandon Simpson, 12, Piner; 22.85 5/11 SRJC, 22.94 w -.1 5/4, NBL leader 22.64+ Robbie Snider, 12, Willits; 5/11 Mendo JC, 22.92 w 1.8 MOC, 23.23 4/27, CMC leader 22.74+ Bruce Buckerfield, 12, Ft. Bragg; 5/11 Mendo JC, 22.76 w 2.0 MOC, 23.16 5/18 22.81 Kyle Schmaus, 11, Santa Rosa; 22.86 5/18, 22.90 4/27 SRJC 22.91 David King, 12, Casa Grande; 5/24 w 1.8 MOC, 23.01 4/27, 22.8, SCL leader 23.14+ Damon James, 11, Petaluma; 4/24 Petaluma, 23.34 5/18 23.14+ Frank Stranzl, 12, Casa Grande; 23.22 Ryan Clark, 12, Petaluma; 5/24 w 2.0 MOC, 23.1 23.23 Daniel Marchbanks, 12, Montgomery; 4/27 SRJC 23.24+ Andrew Haskin, Cardinal Newman; 23.24+ Ben Casias, 12, Sonoma; 23.87 23.25 Ryan House, 10, Maria Carrillo; 4/27 SRJC, 23.38 5/18, 23.51 5/11 23.44+ Andy Lerner, 12, Cardinal Newman; 23.44+ Cecillo Datu, 12, Rancho Cotate; 5/1 Montgomery 23.48 Hollywood Radford, 11, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 23.4 23.51 Matt McHugh, 11, El Molino; 4/27 SRJC, 23.4 23.54+ Matt Goines, 11, Willits; 5/11 Mendo JC 23.58 Michael Harris, 11, Montgomery; 23.61 Dan Schmieding Casa Grande; 4/27 SRJC 23.68 Michael Caruso, 10, Santa Rosa; 23.70 5/11 23.78 Adam Nordin, Rancho Cotate; 4/27 SRJC, 23.6 23.99 Andre Taylor, Rancho Cotate; 4/27 SRJC 24.04+ Taylor Cathala, 12, Petaluma; Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 400 METERS (+.14) 49.98 Robbie Snider, 12, Willits; 5/24 MOC, 50.0 5/11, 50.28 5/25, 50.35 5/18, CMC leader 50.57 Hollywood Radford, 11, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 51.06, 51.18 5/18, NBL leader 51.05 Evan Gilmore, 10, Sonoma; 5/4 at Sac MOC, 51.83 MOC, 51.72 5/18, SCL leader 51.06 Andy Lerner, 12, Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 51.16 4/27, 51.26 5/18 51.15 Daniel Marchbanks, 12, Montgomery; 4/27 SRJC, 51.26 5/11 51.51 Andre Taylor, Rancho Cotate; 5/11 SRJC, 51.90 5/18, 52.57 4/27 51.55 Josh Jenkins, Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 51.89 4/27 51.64+ Tel Tipton, Clear Lake; 5/11 at Mendo JC 51.67 Jake Arnold, 12, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 51.84+ Regan Masi, 11, Montgomery; 51.97 Jordan Kinley, 12, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 52.14 Matt Wells, Maria Carrillo; 52.24+ Ben Casias, 12, Sonoma; 52.42 4/27 SRJC 52.33 Taylor Cathala, 12, Petaluma; 4/27 SRJC, 52.3 5/11 52.34+ Bruce Buckerfield, 12, Ft. Bragg; 5/8 52.34+ Aaron Bailey, 11, Kelseyville; 5/11 Mendo JC 52.44 Will Atkinson, El Molino; 4/27 SRJC, 52.64 5/18, 52.7 5/11 52.52 Eric Mena, 11, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 52.6 5/6, 53.14 4/27 52.64+ Noel, Casa Grande; 5/1 CG 52.68 Adam Nordin, Rancho Cotate; 4/27 SRJC 52.72 Ted Jenkins, 11, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 52.80 Alex Schmaus, Santa Rosa; 4/27 SRJC, 53.00 5/11 53.14+ Dan Gieske, Montgomery; 53.18 Ian Larkin, 12, Casa Grande; 4/27 SRJC 53.54 David Wellman, 10, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 53.84 4/27 53.64 Solomon Gordon-Dick, 12, Ukiah; 5/11 SRJC 53.87 Nick Buckley, Casa Grande; 4/27 SRJC Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 800 METERS (+.14) 1:55.30 Regan Masi, 11, Montgomery; 5/11 SRJC, 1:56.52 5/25, 1:56.66 5/24, NBL leader 1:56.90 Jordan Kinley, 12, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 1:57.94 4/19 Davis 1:58.14 Ted Jenkins, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 2:00.01 MOC, 2:00.46 1:59.19 Tel Tipton, 11, Clear Lake; 5/18 Mendo JC, 2:01.88 MOC, CMC leader 1:59.25 J.K. Withers, 10, Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 2:00.1 2:00.43 Robbie Snider, 12, Willits; 5/18 Mendo JC, 2:02.02 MOC, 2:06.6 5/11 2:00.94+ Chase Vau, 12, Ukiah; 4/24 SSU 2:01.05 Greg Dietzen, 12, Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 2:03.04 5/18, 2:03.32 MOC 2:02.12 Dylan Hosey, 11, Petaluma; 5/24 MOC, 2:03.30 5/18, 2:04.69 4/27, SCL leader 2:02.13 Daniel Smith, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC, 2:03.09 2:02.24+ Tim Quiroga, 9, Ukiah; vs RC, 2:04.95 5/11 2:02.64+ Niles VanDeventer, 12, Santa Rosa; 2:03.84+ Andy Lerner, 12, Cardinal Newman; 2:04.05 Dawit Tesfasilassie, 9, Piner; 5/11 SRJC 2:04.16 Ted Clifton, 10, Analy; 2:04.59 Kyle Miller, 12, Petaluma; 4/27 SRJC, 2:05.1 5/11 2:05.74+ K.C. Cody, 10, Montgomery; 2:06.04 Will Atkinson, El Molino; 4/27 SRJC, 2:06.6 5/11 2:06.24+ Taylor Cathala, 12, Petaluma; 2:06.34+ Matt Fitch, 10, Montgomery; 2:06.67 Caleb Grimes, 12, Santa Rosa; 5/11 SRJC 2:06.74+ Lindros, Rancho Cotate; 2:06.85 Steven Nopola, Santa Rosa; 2:07.24+ Holwell, El Molino; 2:07.34+ Adrienne Sparks, 11, Analy 1500 METERS (+.14) 3:55.95 Jordan Kinley, 12, Maria Carrillo; 6/22 Stanford, 3:56.10 6/21 4:15.64+ Ruben Mora-Roman, 11, Analy 4:22.74+ Niles VanDeventer, 12, Santa Rosa 4:30.14+ Holwell, El Molino 4:31.14+ Jeremy Cabrera, Casa Grande 4:32.24+ Doug Zita, 12, Petaluma 4:36.84+ M. Becker, Casa Grande Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 1600 METERS (+.14) 4:13.67 Jordan Kinley, 12, Maria Carrillo; 6/1 State, 4:15.63 4/6, 4:15.74 5/31, NBL leader 4:21.70 J.K. Withers, 10, Cardinal Newman; 5/24 MOC, 4:25.24 5/25, 4:25.58 5/11 4:24.34 Chase Vau, 12, Ukiah; 4/6 Oakland 4:26.34 Matt Blanchard, 12, Rancho Cotate; 5/24 MOC, 4:27.26 5/18 , 4:30.33 5/11 4:28.34 K.C. Cody, 10, Montgomery; 5/18 San Rafael, 4:31.16 5/11, 4:31.60 MOC 4:29.67 Ruben Mora-Roman, 11, Analy; 4/27 SRJC, SCL leader 4:29.83 Kyle Miller, 12, Petaluma; 5/18 San Rafael, 4:36.9 5/11, 4:44.7 4:32.50 Matt Fitch, 10, Montgomery; 4:33.09 4/27, 4:33.35 5/11 4:33.34 Andrew Gallagher, 11, Montgomery; 5/11 SRJC, 4:36.33 4/27 4:33.62 Tim Quiroga, 9, Ukiah; 5/11 SRJC, 4:36.37 4/26 4:34.28* Niles VanDeventer, 12, Santa Rosa; 4:34.76 Silas Stafford, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 4:44.33 4/27 4:37.04+ Regan Masi, 11, Montgomery; 4:37.48 Ian Messier, 11, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 4:45.3 5/11 , 4:47.30 4/27 4:38.87 Dawit Tesfasilassie, 9, Piner; 5/11 SRJC, 4:39.86 4/27 4:39.10 Eddy McFarlin, Santa Rosa; 4/27 SRJC 4:39.78 Derek Mason, 10, Maria Carrillo; 5/11, 4:45.17 4/27 4:40.54+ Steven Nopola, Santa Rosa; 4:42.64+ Casey Chadd, 12, Ukiah; 4:44.04+ Christian Yungert, 10, St. Vincent; 5/11 Mendo JC, CMC leader 4:44.04+ Julio Rameriz, 12, St. Helena; 5/11 Mendo JC 4:44.34+ James Holwell, 12, El Molino; 5/11 Analy, 4:49.02 5/18 4:44.56 Kevin Correa, 10, El Molino; 5/18 San Rafael, 4:49.33 4/27 at SRJC 4:45.24+ Jonathan Teeter, El Molino; 5/11 Analy, 4:46.91 4/27 4:45.48 Kevin Fickert, 12, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 4:46.50 4/27 4:46.86 Ben Fryer, 12, Montgomery; 5/11 SRJC 4:47.04+ Dylan Hosey, 11, Petaluma; Analy 4:48.44+ Brandon Burton-Smith, St. Vincent; 5/11 at Mendo JC 4:48.97 Jeremy Cabrera, Casa Grande; 4/27 at SRJC 4:49.64+ Doug Zita, 12, Petaluma; 4/24 at Pet 4:49.69 Lorenzo Womack, 10, Rancho Cotate; 5/11 at SRJC 3000 METERS (+.14) 9:32.29 Matt Blanchard, 12, Rancho Cotate 9:37.85 Kevin Fickert, Maria Carrillo 9:48.30 Jose Alverez, 11, Elsie Allen Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 3200 METERS (+.14) 9:31.90 Jordan Kinley, 12, Maria Carrillo; 4/27 SRJC, NBL leader 9:32.00 Ruben Mora-Roman, 11, Analy; 5/25 MOC, 9:44.28 4/27, SCL leader 9:41.29 Casey Chadd, 12, Ukiah; Oakland, 9:43.50 5/25 MOC, 9:46.24 5/18 9:45.14 Matt Blanchard, 12, Rancho Cotate; 4/27 SRJC, 9:45.80 5/25 MOC 9:47.84 Matt Fitch, 10, Montgomery; 4/27 SRJC, 9:51.16 5/11 9:51.79 Eddy McFarlin, 10, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 9:56.90 9:54.19 Chase Vau, 12, Ukiah; 5/11 SRJC, 9:54.6 9:56.94 Andrew Gallagher, 11, Montgomery; 4/27 SRJC, 10:01.63 5/11 10:03.23 J.K. Withers, 10, Cardinal Newman; 10:09.81 Jonathan Teeter, 9, El Molino; 5/18 San Rafael, 10:25.64 4/27 10:15.14+ Kurt Brandt, 12, Cardinal Newman; 10:20.34 Doug Zita, 12, Petaluma; 4/27 SRJC 10:21.94+ K.C. Cody, 10, Montgomery; 5/1 Montgomery 10:23.14+ Marcos Banneles, 12, Ukiah; 10:24.00 Dawit Tesfasilassie, Piner; 10:24.10 Kelly Clark, 11, Willits; 5/25 MOC, 10:30.64 4/27, 10:33.99 5/18, CMC leader 10:26.06 Kevin Fickert, 12, Maria Carrillo; 4/27 SRJC, 10:32.14 5/11 10:26.14+ Daniel Sock, 11, Ukiah; 4/26 Chico 10:26.37 Ian Messier, Casa Grande; 4/27 SRJC 10:34.59 Galen Aymar, 10, Cardinal Newman; 4/27 SRJC 10:35.14+ Keccesey Ukiah; 10:39.18 Lorenzo Womack, 10, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 10:39.24+ Brandon Burton-Smith, St. Vincent; 5000 METERS 15:24.6 Jordan Kinley, 12, Maria Carrillo; 7/24 SSU Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 110 HURDLES (+.24) 15.14 Nick Cho, 12, Montgomery; 5/18 San Rafael, 15.25 5/11, 15.29 4/27, NBL leader 15.27 Jake Arnold, 12, Maria Carrillo; 5/11 at SRJC, 15.27 5/11 trials, 15.1 5/1 15.34 Cory Coles, 11, Maria Carrillo; 5/18 San Rafael, 15.53 5/11, 15.63 w -0.1 MOC 15.48 Alex Cannon, 12, Petaluma; 5/18 San Rafael, 15.56 4/27 SRJC, 15.4, SCL leader 16.04+ Lee Sandwina, 11, Maria Carrillo; 5/6, 16.36 16.12 Drew Jacoby-Sengher, 11, Rancho Cotate; 5/11 SRJC, 16.18 5/18 16.14+ Joseph Noel, 10, Lower Lake; 4/10 at LL, 16.3 5/11, CMC leader 16.34+ Miroglio, St. Helena; 5/11 at Mendo JC 16.74+ Blayne Rabanal, 10, St. Helena; 5/11 at Mendo JC 16.75 Sky Taylor, 10, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 16.6 4/24, 17.0 5/11, 17.27 4/27 16.94+ Jake Baguley, 11, Ukiah; 17.04+ Adam Bishop Rancho Cotate; 17.19 Jamie Shaw, 11, El Molino; 5/18 San Rafael, 17.0 17.24+ Zyler Ridley, Ft. Bragg; 5/8 Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 300 HURDLES (+.24) 38.82 Jake Arnold, 12, Maria Carrillo; 5/31 State, 39.21 6/1, 39.71 4/27, 39.81 5/25, NBL leader 39.97 Alex Cannon, 12, Petaluma; 4/27 SRJC, 40.60 5/18, 40.76 MOC, SCL leader 41.06 Jacob Baguley, 11, Ukiah; 5/18 San Rafael, 41.35 4/26 Chico, 42.00 5/11 41.18 Dan Noel, 11, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 41.0 41.4 5/11 42.22 Nick Cho, 12, Montgomery; 4/27 at SRJC, 42.26 5/18 42.33 Elliott Moffat, 12, Kelseyville; 5/24 MOC, 43.32 5/18, 43.7 5/11, CMC leader 42.73 Taylor Cathala, 12, Petaluma; 5/18 San Rafael, 44.0 5/11 42.74 Aaron Bailey, 11, Kelseyville; 5/18 Mendo JC, 42.9 5/11 42.80 Cory Coles, 11, Maria Carrillo; 42.94+ Joseph Noel, Lower Lake; 5/1 at LL, 43.6 5/11 43.62 Ned Chandler, 11, Ukiah; 5/18 San Rafael 44.24+ Josh Greenburg, 10, Analy; 5/11 Analy, 44.6 4/24 44.54+ Jamie Shaw, El Molino 44.74+ Blayne Rabanal, 10, St. Helena; 44.74+ Zyler Ridley, Ft. Bragg; 5/8 44.92 Chandler, Ukiah; 5/11 SRJC 45.01 Soren Reynolds, 12, Ukiah; 5/11 SRJC 45.03 Drew Jacoby-Sengher, Rancho Cotate; 4/27 SRJC, 45.31 5/11 45.16 Eric Mena, 11, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 45.9 5/1 45.24+ Sky Taylor, 10, Casa Grande; 45.24+ Keller, El Molino; 5/1 EM 45.35 Cappy Sorentino, 10, Santa Rosa; 5/11 SRJC 45.74+ Suzuki, Clear Lake; 45.94+ Cibrian, Willits; 5/11 Mendo JC 46.14+ Slockbower, Clear Lake; 5/11 Mendo JC 46.17 Colin Gibbs, Santa Rosa; 4/27 SRJC 46.25 Jason Chau, Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 46.38 4/27 46.62 Jessie Bennett, Santa Rosa; 4/27 SRJC 46.84+ Adam Bishop, Rancho Cotate; 46.99 Prince Edwards, 10, Cardinal Newman; 5/11 SRJC 400 HURDLES (+.14) 66.84+ Jessie Bennett, Santa Rosa 67.24+ Colin Gibbs, Santa Rosa 74.64+ Vedder, El Molino Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 4x100 (+.14) 43.74 Elsie Allen; 5/24 MOC, 44.10 5/11, 44/24 5/18, 45.1 5/6, 45.47, NBL leader 43.83 Casa Grande; 4/27 SRJC, 43.8 5/11, SCL leader 44.00 Petaluma; 5/24 MOC, 44.16 5/18, 44.8, 45.2 5/11 44.26 Rancho Cotate; 5/11 SRJC, 44.30 MOC, 44.6 4/24, 44.84 4/27 44.29 Montgomery; 5/11 SRJC, 45.07 4/27 44.45 Santa Rosa; 5/24 MOC, 44.49 5/18, 44.89 5/11, 45.59 44.48 Maria Carrillo; 5/24 MOC, 44.65 5/11, 44.82 5/18, 44.89 44.65 Willits; 5/18 Mendo JC, 44.8 5/11, 44.98 MOC, 45.95 4/27, CMC leader 44.84+ El Molino; 5/11 Analy 44.8 5/1, 45.00 5/18, 45.19 4/27 45.04+ Sonoma; 5/11 Analy; 45.46 5/18 45.51 Cardinal Newman; 5/11 SRJC 45.65 45.64+ Fort Bragg; 5/11 Mendo JC 46.54+ Ukiah; 4x400 (+.14) 3:23.69 Maria Carrillo; 5/25 MOC, 3:25.39 5/24, 3:27.64 5/18, 3:28.18 5/11, NBL leader 3:27.77 Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 3:27.77 5/18, 3:31.71 MOC 3:27.89 Rancho Cotate; 5/18 San Rafael, 3:29.61 MOC, 3:29.70 5/11 3:31.96 Montgomery; 5/18 San Rafael, 3:33.45 5/11 SRJC, 3:34.08 3:33.65 Petaluma; 5/18 San Rafael, 3:35.0 5/11, 3:37.1, 3:37.88 4/27, SCL leader 3:34.33 El Molino; 4/27 SRJC, 3:34.8 5/11 3:34.48 Ukiah; 4/26 Chico, 3:36.11 5/18, 3:36.45 5/11 3:36.39 Casa Grande; 5/18 San Rafael, 3:37.45 4/27 3:38.69 Fort Bragg; 5/18 San Rafael, 3:43.1 5/11 3:40.10 Santa Rosa; 5/11, 3:43.47 3:40.24 Healdsburg; 5/18 San Rafael, 3:42.85/11 3:43.45, 4/27 3:40.64+ Willits; 3:45.8 5/11, CMC leader 3:40.64+ Analy; 3:41.65 Kelseyville; 5/24 MOC, 3:41.74 5/18, 3:42.2 5/11 3:43.74+ Sonoma; 3:59.14+ St. Helena; Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 4x200 (+.14) 1:32.80 Santa Rosa 1:33.68 Maria Carrillo 1:35.14+ Casa Grande 1:35.46 Rancho Cotate 1:35.64 Cardinal Newman 1:39.60 Piner 1:41.28 Ukiah 1:41.97 Montgomery 1:43.63 Elsie Allen Sprint Medley Relay 1:38.25 Casa Grande 1:40.31 Maria Carrillo 1:40.37 Montgomery 1:45.25 Ukiah 1,600m Sprint Medley (+.14) 3:42.25 Maria Carrillo 3:42.84+ Santa Rosa 3:42.97 3:51.73 Montgomery 4:00.59 Ukiah 4x800 (+.14) 8:33.11 Santa Rosa 8:33.71 Maria Carrillo 8:36.49 Casa Grande 8:40.94+ Rancho Cotate 8:46.48 Ukiah 9:04.79 Piner 9:10.49 Cardinal Newman 9:48.76 Montgomery Distance Medley Relay (+.14) 10:52.33 Maria Carrillo 10.55.02 Ukiah 11:04.80 Santa Rosa 11:13.81 Rancho Cotate 11:15.72 Cardinal Newman 11:21.94 Montgomery 11:47.74+ St. Vincent 12:04.79 Casa Grande 4x1600 Relay 18:51.61 Santa Rosa (Steven Nopola 4:39.3, Silas Stafford 4:44.6, Eddy McFarlin 4:44.4, Niles VanDeventer 4:43) Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT HIGH JUMP 6-4 Joe Comfort, 12, Rancho Cotate; 3/9 at An, NBL leader 6-3 Jake Arnold, 12, Maria Carrillo; 5/6 6-3 Keenam Fenton, 12, Cardinal Newman; 4/27 at SRJC, 6-2 5/11, 6-2 5/25 MOC 6-2 Michael Bauman, 12, Analy; 4/24 at Analy, 6-2 5/11, SCL leader 6-0 Mike Pryor, 11, Santa Rosa; 6-0 Anthony Jones, 11, Sonoma; 5/11 at Analy 6-0 Gerhig Hotaling, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 6-0 Michael Harris, 11, Montgomery; 5/24 MOC 5-11 Ben Coulombe, 11, Maria Carrillo; 5-10 Chance Allard, 12, Calistoga; 4/24 Cal, CMC leader 5-10 Geoff Bachalder, 12, Maria Carrillo; 5/6, 5/11 & 5/25 MOC 5-8 Matt Owen, Cardinal Newman; 5-8 Mike Salvage, Elsie Allen; 4/24 Piner 5-8 Dylan Hosey, 11, Petaluma; 4/24 Petaluma 5-8 Sky Taylor, 10, Casa Grande; 5/11 Analy 5-8 Larkin, Casa Grande; 5/11 Analy 5-8 Daniels, Fort Bragg; 5/11 Mendo JC 5-8 Kalvin Willison, 9, Montgomery; 5/11 SRJC 5-6 Joe Callinan, 12, Rancho Cotate; 5-6 Ned Chandler, 11, Ukiah; 5-6 Danny Arrow, Montgomery; 5-6 Lance Prange, Santa Rosa; 5-6 Matt Moore, 10, Maria Carrillo; 4/24 SRHS 5-6 Takahashi, 11, St. Helena; 5/1 5-6 Slockbower, Clear Lake; 5/11 Mendo JC 5-6 Gill, Upper Lake; 5/11 Mendo JC 5-6 Williams, Fort Bragg; 5/11 Mendo JC 5-6 Miroglio, St. Helena; 5/11 Mendo JC 5-6 Lee Sandwina, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT POLE VAULT 15-0 Jake Arnold, 12, Maria Carrillo; 5/24 MOC, 14-10 5/31, 14-9 5/11, 14-4 5/18, NBL leader 14-9 Matt Tillinghast, 10, Montgomery; 5/11 SRJC, 14-7 4/27 14-7 Mike Tillinghast, 10, Montgomery; 4/27 SRJC 13-0 Michael Sullivan, 11, Casa Grande; 13-0 MOC, =SCL leader 13-0 Chris Kirkwood, 12, Sonoma; 4/24 Sonoma, =SCL leader 13-0 Joe Callinan, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 12-6 Mike Fye, 11, El Molino; 5/11 Analy, 12-6 MOC, 12-6 5/18 12-0 Scott Steiner, 12, Ukiah; 12-0 Lewis Charton, 12, Sonoma; 12-0 Kelly Clark, Willits: 5/8, CMC leader 11-6 Adam Mendenhall, 12, Maria Carrillo; 11-6 Nick Barton, 11, Petaluma; 11-6 Martin Field, 9, Montgomery; 5/11 SRJC 11-6 Nick Westfall, 11, Kelseyville; 5/11 Mendo JC 11-0 Chase Covington, Maria Carrillo; 11-0 Daniel Bietz, 12, Fort Bragg; 11-0 Ben Gordon, Analy; 4/27 at SRJC 11-0 Tyler Scudero, Montgomery; 4/27 SRJC 11-0 Pat Auld, 11, Cardinal Newman; 5/11 SRJC 10-6 Albright, Deep Valley Christian; 5/1 Willits 10-6 Jerod Dosch, 11, Piner; 5/11 SRJC 10-6 Nick Pavioni, 11, Cardinal Newman; 5/11 SRJC Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT LONG JUMP 23-0 Maurice White, 12, Rancho Cotate; 5/24 w +2.2 MOC, 22-11 5/31 w3.8, 22-5 5/6, NBL leader 22-6 Brandon Simpson, 12, Piner; 5/4 w +2.2 Sac MOC, 22-0 5/18, 21-6 w + 0.4 MOC 22-3 Chris Weaver, 12, Casa Grande; San Rafael, 21-7 5/18, 21-7 5/31 w +1.9, 21-7, SCL leader 21-7 Michael Harris, 11, Montgomery; 4/12 SRJC 20-11 Mike Salvage, 12, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 20-10 5/18 20-9 Ian Larkin, 12, Casa Grande; 20-6 5/11 Analy 20-8 Alex Cannon, 12, Petaluma; 20-8 Read Wellman, 12, Maria Carrillo; 5/6 20-7 Ben Coulombe, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 20-2 5/18 20-7 Elliot Moffatt, 12, Kelseyville; 5/24 MOC, 20-7 5/11, 20-5 5/11, CMC leader 20-6 Mike Bianchini, 12, Elsie Allen; 20-6 5/18, 20-4 MOC 20-4 Mike Pryor, 11, Santa Rosa; 19-11 Zyler Ridley, 11, Ft. Bragg; 19-9 Joe Henderson 11 Ukiah; 5/11 SRJC 19-9 Matt Wells, Maria Carrillo; 19-9 Michael Bauman, 12, Analy; 4/24 Analy 19-7 Tatsuhwo Suzuki, 12, Clear Lake; 5/11 Mendo JC, 19-6 MOC, 19-3 5/1 19-6 Matt Williams, 9, Montgomery; 5/11 SRJC 19-3 Matt Moore, 10, Maria Carrillo; 4/24 SRHS 19-3 Dan Gieske, Montgomery; 19-2 Marshall Olin, 9, Santa Rosa; 5/11 SRJC 19-1 Anthony Jones, 11, Sonoma; 18-9 Hazen, Montgomery 18-9 Pat Taylor, Piner 18-8 Stranzl, Casa Grande Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT TRIPLE JUMP 44-10 Maurice White, 12, Rancho Cotate; 5/25 w -1.2 MOC, 44-5 4/27, 44-5, NBL leader 43-9 Chris Weaver, 12, Casa Grande; 5/11 Analy, 43-7, SCL leader 43-5 Jacob Baguley, 11, Ukiah; 5/25 w -0.3 MOC, 43-0 4/26, 42-9 42-9 Read Wellman, 12, Maria Carrillo; 4/6 Oakland, w +1.83 42-4 Mike Salvage, 12, Elsie Allen; 4/27 Vallejo, 41-11 5/18 42-2 Ned Chandler, 11, Ukiah; 41-10 Alex Cannon, 12, Petaluma; 41-7 Dan Gieske, 12, Montgomery; 5/11 SRJC, 41-6 5/18 41-5 Mike Bianchini, 12, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 41-4 40-8 David Briceno, Casa Grande; 40-3 Elliot Moffatt, 12, Kelseyville; 40-1 5/11, CMC leader 40-0 Brandon Simpson, 12, Piner; 39-9 Mike Pryor, 11, Santa Rosa 39-8 Mike Bauman, Analy; 39-3 Keenan Fenton, 12, Cardinal Newman; 5/11 SRJC 39-0 Joe Arnds, 10, Ukiah; 5/11 at SRJC 39-0 Hubman, Upper Lake; 38-2 5/11 38-9 Marshall Olin, 9, Santa Rosa; 5/11 SRJC 38-7 Pat Taylor, Piner 38-7 Anthony Jones, 11, Sonoma; 38-7 Zyler Ridley, Ft. Bragg; 5/8, 38-2 5/11 38-6 David Wellman, 10, Maria Carrillo; 38-5 Alex Dunlap, 11, Piner; 38-2 Moises Rubalcava, St. Helena; 37-10 Silva, Analy; 5/11 at Analy 37-10 David King, 12, Casa Grande; 37-10 Scott Lassey, Willits; 4/27 SRJC, 37-7 5/11 37-9 Ben Coulombe, 11, Maria Carrillo; 37-7 Matt Moore, 10, Maria Carrillo; 4/24 SRHS 37-7 Kevin Heidorn, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC 37-6 Broeske, Willits; 5/11 at Mendo JC 37-2 Jesse Hallet, El Molino; 4/27 at SRJC 37-0 Matt Owen, Cardinal Newman; 36-11 Hayes, Clear Lake Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT SHOT PUT 52-6 Tyler Guillory, 12, Piner; 5/1 MC, 50-7 4/27, NBL leader 52-1 Alex Feletar, 12, Fort Bragg; 5/11 Mendo JC, 51-8 5/18, CMC leader 50-10 Kevin Filer, 12, Maria Carrillo; 5/6 50-5 Kevin Cooper, 11, Clear Lake; 5/11 Mendo JC, 50-4 5/18 48-8 Richard Jones, 11, Rancho Cotate; 4/24 SSU, 48-6 5/11 47-0 Liu, Anderson Valley; 46-0 Dane Krogstad, 11, El Molino; 5/1 EM, SCL leader 45-10 Brent McManus, 12, Ukiah; 5/11 SRJC 45-3 Jacob Chavez, 10, Ukiah; 45-1 William Cooley, 9, Sonoma; 4/24 Sonoma 45-1 Stiles, Willits; 5/11 Mendo JC 45-0 Alex Morrow, 11, Rancho Cotate; 5/1 Mont, 43-5 5/11 44-4 Nick Morilla, 11, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 44-0 Zuidema, Willits; 5/11 at Mendo JC, 41-0 5/1 43-7 Tom Broderick, 10, Sonoma; 43-2 Nick Wignall, 11, St. Helena; 42-10 Chris Turner, 12, Cardinal Newman; 5/11 SRJC 42-8 Matt Philbrick, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 42-1 Dan Rottisberger, 11, Healdsburg; 5/11 Analy 42-0 Allard, Calistoga; 5/11 Mendo JC 41-9 Lucas Meeker, 11, Cardinal Newman; 41-3 Allan Buzzano, 12, Maria Carrillo; 5/11 SRJC 41-0 Garin Reighley, 9, Montgomery; ?10lb 41-0 Phil Thompson, 12, Analy; 40-7 Minotti, Clear Lake; 40-1 Zack Daly, 11, Sonoma; 40-0 Cavin Askew, 11, Piner; 39-10 Nanthan Vanhoy, 12, Ukiah; 5/11 SRJC 39-8 Jon Sisseck, 11, Casa Grande; 5/1 CG 39-5 BJ Anderson, 12, Rancho Cotate; Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT DISCUS 164-5 Dane Krogstad, 11, El Molino; 5/1 EM, 160-0 4/27, 158-0 5/25 MOC, SCL leader 160-0 Tyler Guillory, 12, Piner; 4/17, 158-10 5/18, 155-0 5/25 MOC, NBL leader 153-7 Nick Wignall, 11, St. Helena; 5/11 Mendo JC, 153-0 5/1, CMC leader 150-1 Alex Feletar, 12, Fort Bragg; 138-8 143-10 Quincy Vau, 10, Ukiah; 4/24 SSU 142-5 Phil Thompson, 12, Analy; 4/24 Analy 139-5 Roy Prior, 12, Lower Lake; 5/11 trials Mendo JC 137-10 Kevin Cooper, 11, Clear Lake; 5/18 Mendo JC, 131-7 5/11 135-7 Anthony Shideler, 11, Maria Carrillo; 128-4 Jon Sisseck, 11, Casa Grande; 4/24 Sonoma 127-11 Zuidema, Willits; 5/11 Mendo JC, 114-2 5/1 126-6 Chris Turner, 12, Cardinal Newman; 5/18 San Rafael, 126-3 5/1, 125-0 5/11 126-0 Ryan Alton, 11, Santa Rosa; 126-0 Eric Gunnick, Healdsburg; 124-11 5/11 124-5 Lucas Meeker, 11, Cardinal Newman; 5/11 SRJC, 117-2 4/27 124-3 Dan Rottisberger, 11, Healdsburg; 4/27 SRJC, 123-7 5/11 123-10 Liu, Anderson Valley; 5/11 Mendo JC 121-4 Matt Philbrick, 12, Rancho Cotate; 4/27 SRJC 120-9 Travis Engstrom, 12, Clear Lake 120-8 Robert Lougee, 11, Maria Carrillo; 120-8 Nathan Vanoy, 12, Ukiah; 5/18 San Rafael 119-4 Keven Filer, 12, Maria Carrillo; 118-6 Steven Kenney 10 Ukiah; 5/11 SRJC 118-4 Kris Milland, 11, Elsie Allen; 118-3 Tom Broderick, 10, Sonoma; 116-9 Richard Jones, 11, Rancho Cotate; 116-1 BJ Anderson, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 115-4 Dan Flege, El Molino; 4/27 SRJC 113-8 Kevin Cooper,11, Clear Lake 113-1 Cavin Askew, 11, Piner; 4/27 SRJC Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 | 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT GIRLS 100 METERS (+.24) 12.40 Whitney Leachman, 10, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 12.52 4/27 Vallejo, 12.3, NBL leader 12.42 Blair Gabler, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC, 12.45, 12.51, 12.4 12.54+ Kinyatta Leonhardt, 11, St. Vincent; 5/11, 12.59 4/27, 12.62 w-0.8 MOC, 12.85, CMC leader 12.84+ Corie Stranzl, 10, Casa Grande; 4/24 Son, 13.07 4/27, SCL leader 12.93 Caroline Templeton, 10, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 12.98 4/27 12.94+ Kemplen Robbins, 10, Sonoma; 13.04+ Michaela O'Connor, 9, St. Vincent; 5/11 Mendo JC, 13.37 4/27 13.14+ Kroppman, Clear Lake; 5/11 Mendo JC, 13.6 5/1 SH 13.20 Jen Irtankauf, 9, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 13.27, 4/27 13.24+ Brittany Baughman, 12, Casa Grande; 13.35 5/18 13.30 Jamie Salmina, 10, Kelseyville; 5/24 w -0.1 MOC, 13.2 5/11, 13.86 5/18 13.36 Katie O'Leary, Ursuline; 13.37 Maggie Farrar, 12, Petaluma; 5/18 San Rafael, 13.2 4/24 13.44+ Jen Clouse, 11, Ursuline; 13.44+ Mary Shibata, 10, Ukiah; 4/24 SSU 13.44+ Danielle Sanzori, 10, Maria Carrillo; 5/1 MC 13.44 Theresa Belton, 11, Ukiah; 5/11 SRJC 13.44+ Ellie Davis, 11, Lower Lake, 5/11 Mendo JC, 13.58 5/18 13.58 Cassie Alcocer, 9, Santa Rosa; 13.64+ Dunham, Analy; 13.64+ Rachel Springle, 9, Analy; 13.64+ Walker, St. Vincent; 5/11 Mendo JC 13.66 Teri Smith, Rancho Cotate; 4/27 SRJC, 13.5 13.68 Brenda Murphy, Healdsburg; 4/27 SRJC 13.76 Alisha Bassett, Elsie Allen; 13.78 Samantha Berardini, Petaluma; 4/27 SRJC 13.83 Veronica Bosque, Montgomery; Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 200 METERS (+.24) 25.24 Kinyatta Leonhardt, 11, St. Vincent; 4/27 SRJC, 25.78 MOC, CMC leader 25.57 Blair Gabler, 12, Rancho Cotate; 4/13 w -0.2, 26.05, NBL leader 25.69 Whitney Leachman, 10, Elsie Allen; 5/11 SRJC, 25.91 5/18, 26.09 26.18 Jen Clouse, 11, Ursuline; 5/24 MOC, 26.43 5/18, 26.54, 26.69 5/11 26.25 Corie Stranzl, 10, Casa Grande; 5/24 MOC, 26.63 5/18, 26.5 4/24, SCL leader 26.45 Danielle Sanzori, 10, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 26.73 4/27 26.86 Jen Irtankauf, 9, Maria Carrillo; 5/24 MOC, 27.04 4/27, 27.05 5/11 26.96 Brittany Baughman, 12, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 27.4 27.14+ Kemplen Robbins, 10, Sonoma; 27.20 Marisa McAdler, Montgomery; 4/27 SRJC 27.80 Ellie Davis, 11, Lower Lake, 5/18 San Rafael, 28.4 5/11 27.88 Teri Smith, Rancho Cotate; 4/27 SRJC 28.04+ Cassie Alcocer, 9, Santa Rosa; 28.21 28.04+ Samantha Berardini, Petaluma; 4/24 Pet 28.04+ Kroppman, Clear Lake; 5/11 Mendo JC 28.14+ Williams, Santa Rosa; 5/1 EA 28.23 Leslie Salomone, 10, Healdsburg; 5/18 San Rafael, 28.37 4/27, 28.2 5/11 28.34+ Chevalier, Ukiah; 4/24 SSU 28.38 Tana Craighead, Willits; 4/27 SRJC 28.44+ Katrina Faris, 9, Piner; Analy, 28.71 28.54+ Katlyn Long, 11, Fort Bragg; 28.58 Marie Supanich, Analy; 4/27 at SRJC 28.61 Samantha Berardini, Petaluma; 4/27 SRJC 28.64+ LJ Perry, Montgomery; 28.64+ Veronica Bosque, Montgomery; 28.74+ Walker, St. Vincent; 28.84+ Penny Haas, Sonoma; Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 400 METERS (+.14) 58.50 Danielle Sanzari, 10, Maria Carrillo; 5/24 MOC, 59.65 5/11, 59.74 5/18, NBL leader 58.83 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 59.64+ Blair Gabler, 12, Rancho Cotate; 3/2 SSU 59.72 Jen Clouse, 11, Ursuline; 5/11 SRJC, 60.05 5/18, 60.20 MOC, 60.38 60.96 Michaela O'Connor, 9, St. Vincent; 4/27 SRJC, CMC leader 61.05 Penny Haas, 11, Sonoma; 5/24 MOC, 5/18, 62.6, 5/11, SCL leader 61.78 Jen Irtenkauf, 9, Maria Carrillo; 61.85 5/11 SRJC 62.34+ Kim Handel, 10, Montgomery; 4/24 Piner 62.74+ Danielle Almieda, Petaluma; 4/24 Pet 62.84+ Tyler Dalby, 9, St. Vincent; 5/11 Mendo JC, 63.04 5/18 63.03 Carrie MacDonough, 10, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 63.2 5/1 63.44+ Munos, Willits; 5/11 Medno JC 64.24+ Jenni Kicheloe, 12, El Molino; 63.49 Amy Yahn, Ursuline; 5/18 at San Rafael, 64.62 4/27, 65.00 5/11 63.54+ Shelby Leland, 10, Ukiah; 4/24 SSU 63.54+ Elissa Briggs, 12, Analy; 5/1 Analy 63.99 Cherie Kolin, 11, Maria Carrillo; 65.17 5/18, 65.3 4/24 SRHS 64.01 Marisa McAdler, 10, Montgomery; 4/27 SRJC, 64.03 5/18, 64.10 5/11 64.14+ Fletcher, Kelseyville; 5/11 at Medno JC 64.65 Jessica Archer, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC 64.84+ Carina Hendricks, Montgomery; 5/1 Mont 64.90 Felicia Ruocco-Brown, Petaluma; 4/27 SRJC 64.92 Ashlee Drady, 11, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 65.03 Caitlyn Zundel, Piner; 4/27 SRJC, 65.61 5/11 65.04+ Solomon, Kelseyville; 5/11 Mendo JC 65.63 Jonna Edwinson, 11, Healdsburg; 5/18 San Rafael 65.64+ Christy Sweeney, Montgomery; 65.92 Amy Nelson, 11, Maria Carrillo; 4/27 SRJC Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 800 METERS (+.14) 2:14.24 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 4/19 UC Davis, 2:14.48, NBL leader 2:18.38 Kim Handel, 10, Montgomery; 5/24 MOC, 2:18.98 5/11, 2:19.57 5/25, 2:20.16 5/18 2:18.71 Kristin Fladseth, 9, Maria Carrillo; 5/18 San Rafael, 2:19.32 5/11 2:19.03 Elissa Briggs, 12, Analy; 5/4 Sac MOC, 2:19.42 5/18, SCL leader 2:19.57 Ashton LeSieur, 9, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 2:20.93, 2:21.2 5/11 2:19.79 Ashlee Drady, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 2:23.68 2:21.85 Kyra Kenny, 11, Ukiah; 5/11 SRJC, 2:24.51 5/18, 2:24.77 MOC 2:23.64+ Amy Robinson, 9, Maria Carrillo; 2:23.65 Carina Hendricks, Montgomery; 5/11, 2:25.78 2:24.66 Kelly Rogers, 11, Healdsburg; 4/27 SRJC 2:24.96 Shelby Leland, 10, Ukiah; 2:25.04+ Kim Conley, 10, Montgomery; 2:26.84+ Julianne Baker, 11, Maria Carrillo; 2:26.85 Bailey Kennedy, Windsor; 4/27 SRJC, 2:27.4 5/11 2:27.04+ Jen Clouse, 11, Ursuline; 2:27.04+ Phyliss Blanchard, 10, Rancho Cotate; 4/24 SSU 2:27.18 Jennifer Keithly, 10, Kelseyville; 5/24 MOC, 2:31.24 5/18, CMC leader 2:27.42 Nora Sorentino, Santa Rosa; 2:28.20 Jenna Beers, 9, Analy; 5/18 San Rafael 2:28.83 Kathleen Gardiner, 11, St. Vincent; 4/27 SRJC 2:28.86 Kelly Lane, 10, Ursuline; 4/27 at SRJC 2:29.24+ Meghan Boes, 10, Maria Carrillo; 2:29.99 Michelle McMullen, 10, Lower Lake; 5/18 San Rafael, 2:30.5 5/11 2:30.94+ Emma Conley, 9, Montgomery; 2:31.34+ Sotille, Sonoma; 5/11 at Analy 2:31.84+ Cherie Kolin, 11, Maria Carrillo; 1500 METERS (+.14) 4:53.07 Kim Conley, 10, Montgomery 5:02.94+ Phyliss Blanchard, 10, Rancho Cotate 5:03.64+ Renee Chaffin, 10, Sonoma 5:07.74+ Kelly Rogers, 11, Healdsburg Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 1600 METERS (+.14) 4:50.18 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 5/25 MOC, 4:52.10c 6/8, 4:52.48ic 2/23, 4:55.21 5/18, 4:55.94 6/1, NBL leader 4:59.99 Amy Robinson, 9, Maria Carrillo; 5/25 MOC, 5:00.95 5/18, 5:01.84 5/24 5:01.53 Ashton LeSieur, 9, Casa Grande; 5/25 MOC, 5:01.87 5/24, 5:02.25 5/18, SCL leader 5:08.52 Kim Conley, 10, Montgomery; 4/27 SRJC 5:09.71 Phyliss Blanchard, 10, Rancho Cotate; 4/13 Arcadia, 5:11.64 5/11 5:10.14+ Amber Trotter, 12, Ukiah 5:11.78 Elissa Briggs, 12, Analy; 4/27 SRJC 5:14.07 Ashlee Drady, 11, Maria Carrillo; 5/11 SRJC, 5:16.39 5/18, 5:19.42 5:15.35 Bailey Kennedy, 12, Windsor; 5/24 MOC, 5:17.1 5/11, 5:17.71 4/27 5:16.68 Kelly Rogers, 11, Healdsburg; 4/27 SRJC 5:16.81* Emma Conley, 9, Montgomery; 5:18.51 5/11 5:17.36 Christy Sweeney, 10, Montgomery; 5/11 SRJC, 5:20.55 MOC, 5:23.07 4/27 5:19.78 Julianne Baker, 11, Maria Carrillo; 4/27 SRJC, 5:19.97 5/11 5:20.04+ Kim Handel, 10, Montgomery; 5:27.3 5:20.56 Kristin Fladseth, 9, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 5:21.64+ Shelby Leland, 10, Ukiah; 5:24.89 Renee Chaffin, 10, Sonoma; 5:27.38 Kristin Charles, 9, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 5:29.60 Caitlyn Pilkington, 9, St. Vincent; 5/24 MOC, CMC leader 5:30.91 Megan Boes, 10, Maria Carrillo; 5/11 SRJC 5:31.28 Carina Hendricks, Montgomery; 4/27 SRJC 5:31.32 Ashley Gnoss, Montgomery; 4/27 SRJC 5:32.34+ Danielle Almieda, Petaluma; 4/24 Petaluma 3000 METERS 10:17.19 Phyliss Blanchard, 10, Rancho Cotate 10:31.00 Amy Robinson, 9, Maria Carrillo 11:14.41 Lupita Quinones, Elsie Allen Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 3200 METERS (+.14) 10:20.64+ Amber Trotter, 12, Ukiah; 3/16 at Mendo. JC, NBL leader 10:37.32 Shelby Leland, 10, Ukiah; 5/25 MOC, 10:44.68 6/1, 10:57.91 5/18, 10:58.41 5/11 10:40.32*i Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 3/10 Nat. Scholastic 11:02.69 Phyliss Blanchard, 10, Rancho Cotate; 4/27 SRJC, 11:06.56 6/1, 11:08.28 5/25 MOC 11:24.77 Amy Robinson, 9, Maria Carrillo; 11:25.88 5/11 11:31.70 Emma Conley, 9, Montgomery; 5/25 MOC, 11:35.21 5/18 , 11:36.79 4/27 11:35.75 Elisa Pedersen, 12, Montgomery; 4/27 SRJC 11:40.77 Renee Chaffin, 10, Sonoma; 5/18 San Rafael, 11:49.60 5/25 MOC, SCL leader 11:41.14+ Elissa Briggs, 12, Analy; 11:45.59 Julianne Baker, 11, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 11:48.14+ Ashlee Drady, 11, Maria Carrillo; 11:57.68 Kim Blake, 9, Montgomery; 5/11, 12:01.40 4/27 12:04.01 Kristin Charles, 9, Rancho Cotate; 4/27 SRJC 12:16.14+ Megan Boes, 10, Maria Carrillo; 5/6, 12:16.89 12:16.14+ Kristin Fladseth, 9, Maria Carrillo; 5/6 12:22.10 Jacqui Vance-Geoffrion, 11, Petaluma; 4/27 SRJC 12:31.14+ Jenny Degennaro, 9, Ursuline; 12:44.82 Michelle McMullen, 10, Lower Lake; 5/18 San Rafael, CMC leader Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 100 HURDLES (+.24) 15.83 Jenni Kincheloe, 12, El Molino; 3/30 w +0.8, 16.00, SCL leader 16.16 Sarah Crigler, 12, El Molino; 5/24 w -1.9 MOC, 16.29 5/18, 16.3, 5/11 16.29 Julianna Helleskov, 11, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 16.61 5/18, 16.68 w-1.5, NBL leader 16.32 Alise Fix, 10, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 16.47 w -2.4 MOC 16.42 Deena Stapleton, 10, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 16.72 4/12, 16.97 w -1.9 MOC 16.51 Mary Shibata, 10, Ukiah; 5/11 SRJC, 16.9 5/1 16.54+ Kristen Andre, 12, Kelseyville; 5/11 Mendo JC, 16.58 w -2.4 MOC, CMC leader 16.66 L.J. Perry, 9, Montgomery; 5/11 at SRJC, 17.25 4/12 SRJC 16.74+ Natalie Tkachenko, 11, Kelseyville; 5/11 Mendo JC, 17.1, 17.36 16.84+ Meredith Duvardo, Santa Rosa Christian; 5/11 Mendo JC, 17.8 16.95 Becca Parker, 12, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 17.03 5/18 17.14+ Schaerges, Kelseyville; 5/11 Mendo JC, 17.7 17.31 Sarai Williams, 12, Santa Rosa; 17.84+ Rodriques, Kelseyville; 5/11 Mendo JC 17.87 Katrina Faris, 9, Piner; 4/27 SRJC 18.54+ Jessica Torre, 9, Rancho Cotate; 5/6, 18.56 4/27 SRJC 18.64+ Greenwood, Santa Rosa Christian; 5/11 Mendo JC 18.74+ Matich, El Molino; 18.74+ Trina Vandon, El Molino; 18.84+ Emily Blanchard, Santa Rosa; 18.84+ Davis, St. Helena; 5/8 18.88 Kianne Hilburn, 10, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 19.04+ Erica Petereson, Maria Carrillo; 5/6 19.12 Margaret Curzon, Ursuline; 19.14+ Ezell, Petaluma; 4/24 at Pet 19.14+ Natalie Poor, Maria Carrillo; 5/6 19.24+ Katlyn Long, 11, Fort Bragg; 19.24+ Hiser, Sonoma; 19.24+ Munos, Willits; 4/24 at Clov 19.24+ Kerry Fugett, 9, Analy; 4/24 Analy 19.34+ Katrina Ferris, 9, Piner; 19.34+ Veronica Bosque, Montgomery; Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 300 HURDLES (+.24) 44.87 Jenni Kincheloe, 12, El Molino; 5/25 MOC, 45.51 5/24, 45.72 5/31, SCL leader 47.38 Julianna Helleskov, 11, Santa Rosa; 5/24 MOC, 47.63 4/27, 47.86 5/18, NBL leader 47.49 Mary Shibata, 10, Ukiah; 4/26 Chico 48.30 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 4/27 SRJC 48.81 Alise Fix, 10, Casa Grande; 5/18 San Rafael, 49.47 4/27, 49.57 MOC 49.10 Veronica Bosque, 11, Montgomery; 4/27 SRJC, 49.32 5/18, 49.67 5/11 49.23 Becka Parker, 12, Santa Rosa; 5/18 San Rafael, 49.45 5/11, 49.49 MOC, 49.99 4/27 49.50 Sarah Crigler, 12, El Molino; 4/27 SRJC, 49.6 5/11 49.65 Merrilee Roscoe, 10, Casa Grande; 4/27 SRJC, 49.65 5/18, 49.6 5/11 49.94+ Kristen Andre, 12, Kelseyville; 50.2 5/11, CMC leader 50.17 Natalie Poor, 12, Maria Carrillo; 5/18 San Rafael, 50.95 5/11, 51.54 4/27 50.63 Deena Stapleton, 10, Santa Rosa; 5/18 San Rafael, 51.15, 51.55 5/11 50.94+ L.J. Perry, Montgomery; 51.74+ Munos, Willits; 5/11 at Mendo JC, 52.3 4/24 Clov 51.78 Emma Greenwood, 10, Santa Rosa Christian; 5/24 MOC, 52.85 5/18, 54.3 5/11 52.04+ Katrina Faris, 9, Piner; at Analy, 52.39 4/27 52.44+ Trina Vadon, El Molino; 52.58 Jessica Torre, 9, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 52.81 Brenda Murphy, Healdsburg; 4/27 SRJC 52.84 Sarai Williams, 12, Santa Rosa; 53.74+ Ashley Hauser, 10, Santa Rosa; 53.77 5/11 53.84+ Kiane Hilburn, Maria Carrillo; 54.24+ Cotter, Willits; 5/8 54.34+ Kerry Fugett, 9, Analy; 4/24 Analy 54.37 Jessica Colburn, Ursuline; 4/27 SRJC 54.59 Margaret Curzon, Ursuline; 400 HURDLES 67.04 Jenni Kincheloe, 12, El Molino 68.02 Julianna Helleskov, 11, Santa Rosa 69.80 Deena Stapleton, 10, Santa Rosa 73.15 Becka Parker, 12, Santa Rosa 2000m Steeplechase 7:19.8 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; DVC 3000m Steeplechase 10:49.63 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 6/22 Stanford Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT 4x100 (+.14) 50.54 Casa Grande; 5/18 San Rafael, 50.68 5/24, 50.8 5/11, SCL leader 50.92 Maria Carrillo; 5/18 San Rafael, 50.92 5/24 51.67, 52.2, NBL leader 51.27 Rancho Cotate; 5/24 MOC, 51.50 5/11, 51.51 5/18, 51.80 51.54 Santa Rosa; 5/24 MOC, 51.66 5/18, 51.82 5/11, 51.91 51.55 Ursuline; 5/11 SRJC, 51.96 5/18, 52.28 5/24, 52.40 52.04+ Sonoma; 5/11 Analy, 52.47 5/18 52.14+ St. Vincent; 5/11 Mendo JC, 53.30 4/27, CMC leader 52.64 Kelseyville; 5/24 MOC, 52.96 5/18, 53.2 5/11, 53.4 5/1 52.72 Petaluma; 5/18 San Rafael, 52.6 5/11, 52.8 4/24 53.11 Montgomery; 5/11 SRJC, 53.44 53.31 Healdsburg; 4/27 SRJC, 53.7 5/11 53.71 Elsie Allen; 54.34+ Ukiah; 54.74+ El Molino; 5/11 Analy, 54.76 4/27 55.54+ Willits; 5/11 Mendo JC 55.81 Piner; 5/11, 56.75 4/27 56.14 Analy; 56.54+ Mendocino; 5/11 Mendo JC 57.64+ Clear Lake; 5/1 SH 57.94+ Upper Lake; 5/11 Mendo JC 4x400 (+.14) 3:59.63 Maria Carrillo; 5/24 MOC, 3:59.68 5/25, 3:59.85 5/18, NBL leader 4:09.79 Ukiah; 5/18 San Rafael, 4:10.44 MOC, 4:12.39 4/26, 4:12.82 5/11 4:10.58 Casa Grande; 5/18 San Rafael, 4:12.23 MOC, 4:17.4 5/11, SCL leader 4:12.39 Montgomery; 5/11 SRJC, 4:15.81 4/27 4:12.76 Santa Rosa; 5/11 SRJC, 4:14.89 5/18, 4:15.60 4/27 4:15.51 St. Vincent; 5/24 MOC, 4:19.22 4:21.2 5/11, CMC leader 4:17.14+ Sonoma; 4/24 Son 4:18.06 Ursuline; 4:20.11 5/18, 4:20.93 5/11 4:18.37 Kelseyville; 5/24 MOC, 4:20.80 5/18, 4:23.8 5/11 4:18.80 El Molino; 5/18 San Rafael, 4:26.4 5/11 Analy, 4:28.2 4/24 4:18.91 Rancho Cotate; 4:20.11 Healdsburg; 5/18 San Rafael, 4:23.62 4/27 SRJC 4:30.14+ Piner 4:30.34+ Analy; 4:30.48 Lower Lake; 5/18 San Rafael 4:34.34+ Willits; 5/11 at Mendo JC 4:36.04+ Petaluma; at Pet Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT < 4x200 (+.14) 1:53.03 Santa Rosa 1:53.84+ Casa Grande 1:54.16 Maria Carrillo 1:54.96 Sonoma 2:00.81 Ursuline 2:07.68 Montgomery Sprint Medley Relay 1:57.75 Maria Carrillo 1:59.02 Montgomery 1:59.24 Casa Grande 2:00.99 Ukiah 2:02.39 Santa Rosa 2:07.07 Lower Lake 4x800 (+.14) 9:39.50 Maria Carrillo 10:29.06 Montgomery 10.31.30 Ukiah 10:45.46 Santa Rosa 10:50.94+ Sonoma 11:33.74 Ursuline Distance Medley Relay (+.14) 12:21.68 Maria Carrillo 12:40.64 Ukiah 12:51.00 Montgomery 13:45.14+ St. Vincent 14:05.47 Santa Rosa 4x1600 Relay 21:03.06 Maria Carrillo (Ashlee Drady, 5:19; Amy Robinson, 5:09; Julianne Baker, 5:31; Jenny Aldridge, 5:02.5) Shuttle Hurdle Relay 67.34 Santa Rosa Sarai Williams, Deena Stapleton, Juliana Helleskov and Becka Parker. Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT HIGH JUMP 5-5 Kristen Andre, 12, Kelseyville; 3/27, 5-3 5/25 MOC, CMC leader 5-2 Whitney Leachman, 10, Elsie Allen; 4/10, =NBL leader 5-2 Caroline Templeton, 10, Santa Rosa; 4/24 SRHS =NBL leader 5-1 Mariah Cunningham, 11, Calistoga; 5/25 MOC, 5-0 5/1 & 5/11 5-0 Crystal Matich, 10, El Molino; 4-10 5/11, SCL leader 4-10 Caitlyn Zundel, 10, Piner; 4-10 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 4/24 SRHS 4-10 Katlyn Long, 11, Fort Bragg; 4/24 FB 4-10 Chelsea Cohen, 9, Sonoma; 5/11 Analy 4-8 Bethany Andrade, 10, Kelseyville; 4-8 Kerry Fugett, 9, Analy; 4-8 Bridget Fenton, 10, Ursuline; 5/11 SRJC 4-8 Kaleigh Bulloch, 9, Healdsburg; 5/11 Analy 4-6 Victoria Swartout, 10, Santa Rosa; 4-6 Sara Caldwell, Piner; 4-6 Holmes, Clear Lake; 4-6 Anna Hiser, 11, Sonoma; 4-6 Amy Nelson, 11, Maria Carrilo; 5/6 4-6 Potter, Piner; 5/11 at SRJC 4-6 Tressa Campbell, 9, Sonoma; 5/11 Analy 4-4 Trina Vandon, El Molino; 4-4 Seelye, Santa Rosa; 4-4 Gayle Greenough, 10, Maria Carrillo; 4-4 Elizabeth Bryon, 10, Maria Carrillo; 4-4 Kate Bowman, 11, Ursuline; 4/27 SRJC 4-4 Kate O'Leary, Ursuline; 4/27 SRJC 4-4 Almeida, Petaluma; 5/1 CG 4-4 Kayla, Clear Lake; 5/1 SH Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT POLE VAULT 11-4 Emely Flores, 10, Santa Rosa; 4/13 SRJC, NBL leader 11-3 Melissa Adams, 11, Rancho Cotate; 5/24 MOC, 11-0 4/27 10-6 Gayle Greenough, 10, Maria Carrillo; 4/12 at SRJC 8-6 Lydia Smith, 11, Santa Rosa; 5/24 MOC, 8-4 5/18 8-6 Kyla Holmes, 11, Clear Lake; 5/1 SH, 5/18 & 5/24 MOC, CMC leader 8-4 Jen Bielenberg, 9, Ursuline; 5/18 San Rafael 8-3 Shireen Kassis, 10, Casa Grande; 8-0 5/11, SCL leader 8-0 Michelle Fletcher, 12, Kelseyville; 5/11 Mendo JC & 5/24 MOC 8-0 Whitney Matteson, 10, Sonoma; 5/18 San Rafael, 7-6 5/11 8-0 Kelsey James, 10, El Molino; 5/18 San Rafael, 7-7 5/1 EM, 7-6 5/11 7-6 Melissa Wayman, 12, Piner; 7-6 Graceann Tonna, 10, Santa Rosa; 7-6 Carter, Casa Grande; 7-6 Celeste Martin, El Molino; 4/24 Analy 7-6 Cate Miramontes, Ukiah 4/26 Chico 7-6 Curry Anton, 11, Healdsburg; 4/27 SRJC, 5/18 7-6 Erica Peterson, 11, Maria Carrillo; 5/1 at MC 7-6 Wilson, Kelseyville; 5/1 at Wil, 5/11 Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT LONG JUMP 18-1 Maggie Farrar, 12, Petaluma; 5/18 San Rafael, 17-5, 17-3 5/11, 16-11 w +.5, SCL leader 17-8 Caroline Templeton, 10, Santa Rosa; 4/27 SRJC, 17-2 5/18, 17-0 w +.7 MOC, NBL leader 16-5 Melissa Matulich, 11, Maria Carrillo; 16-2 Cari MacDonough, 10, Casa Grande; 15-10 Marie Supanich, 10, Analy; 4/27 SRJC, 15-9 5/18 15-9 Katie O'Leary, 11, Ursuline; 5/18 San Rafael, 15-4 5/11 SRJC 15-8 Mary Shibata, 10, Ukiah; 5/18 San Rafael, 15-7 5/11 SRJC 15-6 Brittany Baughman, 12, Casa Grande; 15-5 Kroppman, Clear Lake; 5/11 at Mendo JC, 14-1 5/1, CMC leader 15-5 Kelly Richardson, 11, Montgomery; 4/27 SRJC, 15-4 5/11 15-5 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 5/6 15-4 Chelsea Cohen, 9, Sonoma; 15-2 Juliana Helleskov, 11, Santa Rosa; 14-10 Bridget Fenton Ursuline; 14-10 Raina Timmel, Petaluma; 4/27 SRJC 14-10 Jamie Walker, St. Vincent; 14-10 Sarai Williams, Santa Rosa; 14-9 Poehlman, Petaluma; 5/11 Analy 14-9 Caitlyn Zundel, Piner; 5/11 SRJC 14-8 Rachel Springle, 9, Analy; 4/24 Analy 14-7 Maggie Sowell, 11, Sonoma; 4/27 SRJC 14-6 Crystal Matich, El Molino; 14-6 Katie Davis, 11, Lower Lake; 14-4 5/11 Mendo JC 14-6 Jessica Sandine, 10, Montgomery; 5/11 SRJC 14-5 Sara Caldwell, 9, Piner; 14-5 Ellie Davis, 11, Lower Lake; 5/11 Mendo JC 14-4 Cassie Alcocer, 9, Santa Rosa 14-3 Jaymie Wilson, 10, Kelseyville; 14-3 Wanda Perkins, 10, Lower Lake; 5/11 Mendo JC 14-1 Alison Boyd, 10, Santa Rosa; 14-1 Cunningham, Calistoga; 5/1 LL 14-1 Felicia Pace, 12, Elsie Allen; 5/11 SRJC Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT TRIPLE JUMP 37-3 Maggie Farrar, 12, Petaluma; 5/18 San Rafael, 36-9 5/11, 36-5 4/24, SCL leader 33-5 Chelsea Cohen, 9, Sonoma; 4/24 at Son, 33-4 5/18, 33-0 5/11 33-0 Blair Gabler, 12, Rancho Cotate; NBL leader 32-9 Kelly Richardson, 11, Montgomery; 5/18 San Rafael, 32-1 32-8 Sara Potter, 11, Piner; 5/11 SRJC, 32-6 4/27 32-5 Kyra Kiggins, 11, Ukiah; 4/26 Chico, 31-11 5/11 32-5 Whitney Matteson, 10, Sonoma; 5/18 San Rafael, 32-0 4/27, 31-9 5/11 32-4 Bassett, Ukiah; 32-4 Cunningham, Calistoga; 5/11 at Mendo JC, CMC leader 32-2 Merrilee Roscow, 10, Casa Grande 32-2 Jenny Aldridge, 12, Maria Carrillo; 4/24 SRHS 32-2 Stephanie Ellis, 10, Upper Lake; 5/11 Mendo JC, 31-7 32-1 Marie Supanich, 10, Analy; 4/27 SRJC 31-11 Alise Fix, 10, Casa Grande; 4/27 SRJC, 31-10 5/11 31-10 Jaymie Wilson, 10, Kelseyville; 5/1 Wil 31-8 Elisa Pedersen, 12, Montgomery; 5/11 SRJC 31-3 Sara Caldwell, 9, Piner; 5/11 at SRJC, 30-11 4/27 SRJC 31-0 Erika Ruiz, 9, Santa Rosa; 5/11 SRJC 30-9 Natalie Tkachenko, 11, Kelseyville; 30-5 5/11 30-8 April Randol, 9, Santa Rosa; 5/11 SRJC 30-8 Alison Boyd, 10, Santa Rosa; 5/11 SRJC 30-8 Amy Nelson, 11, Maria Carrillo; 5/6 30-5 Wanda Perkins, 10, Lower Lake; 30-3 Sara Crigler, 12, El Molino; 4/27 SRJC 30-0 Raina Timmel, Petaluma; 4/27 SRJC 29-11 Meredith Duvardo, Santa Rosa Christian; 5/1 SH 29-10 Tressa Campbell, 9, Sonoma; 29-8 Rachel Springle, 9, Analy; 29-0 Cassandra Nowinksy, 12, Lower Lake; Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT SHOT PUT 39-5 Melissa Van Paris, 10, Sonoma; 5/4 Sac MOC, 38-3 5/24 MOC, SCL leader 37-9 Marcella Whitmore, 12, Piner; 5/11 SRJC, 36-1 4/24, NBL leader 36-3 Lauren Ruhl, 12, Rancho Cotate; 4/24 SSU 36-0 Theresa Belton, 11, Ukiah; 5/11 SRJC, 35-9 5/18 35-11 Jamie Reese, 11, Casa Grande; 5/24 MOC, 35-7 5/1, 35-6 5/18 35-4 Nora McAuley, 10, Petaluma; 35-0 5/18 33-11 Shana Moore, 9, Petaluma; 4/24 Pet 33-8 Caitlin Maus, 10, Petaluma; 32-5 Hilary Dunham, 12, Analy; 5/18 San Rafael, 31-4 5/11 32-4 Krista Durand, 11, Ursuline; 5/11 SRJC 31-8 Allison Farr, 10, Clear Lake; 31-5 5/11, CMC leader 31-7 Erica Tom, 11, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 30-5 5/1 31-7 Lee, Kelseyville; 31-0 Potter, Piner; 30-9 Briggs, Leggett; 5/11 Mendo JC 30-3 Sarah Stevens, 10, El Molino; 30-3 Jessica Archer, 12, Santa Rosa; 30-0 Kelsey James, 10, El Molino; 29-7 Kate Rushton, 11, Ukiah; 5/11 SRJC 29-3 Blair Gabler, 12, Rancho Cotate; 5/11 SRJC 29-3 Maruna, Anderson Valley; 5/11 29-2 Burger, St. Helena; 5/8 Girls 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT Boys 100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200 110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT DISCUS 114-1 Melissa Van Paris, 10, Sonoma 5/25 MOC, 111-3 4/24, 110-6 5/18, SCL leader 112-10 Krista Durand, 11, Ursuline; 5/25 MOC, 107-10, 106-8 5/18, 106-1 5/11, NBL leader 111-4 Mary Pryor, 12, Santa Rosa; 5/25 MOC, 109-5 5/11, 108-8 5/18, 108-2 4/24 110-6 Marcella Whitmore, 12, Piner; 4/24 Piner 106-9 Jamie Reese, 11, Casa Grande; 104-7 Jamie Albin, 12, Fort Bragg; 5/25 MOC, 101-4 5/1, 100-2 5/11, CMC leader 103-1 Hilary Dunham, 12, Analy; 5/18 San Rafael, 96-7 5/11, 92-7 5/1 101-2 Kelsey James, 10, El Molino; 5/11 Analy, 100-4 99-9 Sarah Stevens, 10, El Molino; 5/11 Analy, 98-2 98-11 Amanda Wallace, 10, Santa Rosa; 98-8 Jessica Archer, 12, Santa Rosa; 5/11 SRJC 98-7 Laura Summit, Deep Valley Christian: 5/18 Mendo JC 97-8 Forseth, Petaluma; 5/1 at CG 94-10 Ashley Cleeves, 11, Rancho Cotate; 4/24 SSU 94-9 Keithly, Kelseyville; 94-5 Aliya Everhart, Santa Rosa; 5/11 SRJC, 93-4 MOC 93-9 Nora McAuley, Petaluma; 4/27 SRJC 90-5 Jen Silewicz, Ursuline; Girls
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200
100HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays
HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT

Boys
100 | 200 | 400 | 800 | 1600 | 3200
110HH | 300IH | 400R | 1600R | Other Relays
HJ | PV | LJ | TJ | SP | DT

+ hand time converted to automatic
* yard race converted to metric
i indoor race

Running Home
To submit updates to this list please contact your coach for submissions.
With 30 teams in the Redwood Empire and to verify that marks are acurate I will only be taking marks from coaches.
You can contact Jim Crowhurst/Web Page Editor
at jcrowhurst@peoplepc.com